Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz Timer #534 üzenetére

    Tudod tényleg röhejes vagy...
    2017-ben egy kétmagos magasabb frekvenciás Pentium csodával el lehet játszani...

    A te értelmezésedben tehát most, hogy jöttek a 6 magos processzorok ezzel egyetemben lejárt lemez a 4 mag 8 szálas processzor... Értem... :DDD
    Csak szólok, hogy vígan játszani fogsz még 6 és múlva is a 4 mag 8 szálas lejárt szarokkal, vagy akár filmet fogsz konvertálni. Ne a 2 modul, 4-4 klaszteres FX-ekből indulj ki amiknek az egyszálas teljesítménye a béka segge alatt van..

    "De sebaj, mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is... Ha ezt nem sikerül megérteni, valóban parttalan a vita."
    Különben meg eleve úgy kezdtem, hogy egy mezei júzernak elég lesz... Már a legelején ezzel nyitottam.
    De hát ezt is félreértelmezted. Szerinted azt írtam ,hogy mindenre elég lesz. A mezei júzer az nem mindenre használja a gépét.. Játszik, netezik, meg évente kétszer talán konvertál valami sz@rt, hogy mégsz@rabb legyen..

    Na szia. ;)

    (#536) komi77
    Legalább valami értelme van a beszélgetésnek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • komi77

    senior tag

    válasz Timer #534 üzenetére

    Komolyan élvezettel olvaslak Benneteket. Lehet, hogy a gép előtt kisebb agyvérzéseken estek át egy-egy válasz előtt de ne hagyjátok abba :C :DDD Én ámátőrként olvasom a hsz-eiteket, ezért véleményt sem írnék és egyik vagy másik oldalt sem támogatnám de innen nagyon tetszik ez a birkó. Mikor már azt hittem vége, akkor mindig jön egy új hsz. Bocs, ezt nem hagyhattam ki. :D

    Szegény ember kézzel nőz.

  • Raymond

    félisten

    válasz Timer #534 üzenetére

    "De sebaj, mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is..."

    3-4 evrol volt szo. Es igen, elkezdtek az iden arulni a 6/12 es 8/16 mianstream CPU-kat, de ez nem jelenti azt hogy 1-2 even belul ezek lesznek a minimum kovetelmeny, so kesobb se. A 4/8-as CPU vigal eleg lesz, irtam visszabb - 4/8-as CPU mainstreamben van mar 9 eve es az iden mutatkozik csak meg hogy jobb egyes jatekokban (meg mindig nem a tobbsegben) mint egy 4/4-es. Messze van az meg amikor a tobbsegnek a celpiacon 6/12-es vagy 8/16-os CPU-ja lesz es nem lesz ege a 4/4-es.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • 8th

    addikt

    válasz Timer #534 üzenetére

    "megérkeztek a 6/12, illetve 8/16 magos/szálas egységek, mégpedig a mainstreambe, tehát jó eséllyel igen gyorsan elkezdik majd kihasználni a több magban rejlő potenciált a fejlesztők is."

    Ó, hányszor de hányszor lefutottuk már ezt a kört az utóbbi években itt a fórumom. Időről időre előhúzza valaki ezt a víziót én meg minden alkalommal kiröhögöm az illetőt. Hány elterjedt, az átlag userek által használt programot tudsz mondani ami kihasznál mondjuk hat ne adj isten nyolc szálat? Egy kezeden meg tudod számolni így 2017 vége felé közeledve. A Phenom II X6 hét éve a piacon van, a Bulldozer procik első generációja hat éve. Valahogy nem látom, hogy ez idő alatt elárasztottak volna minket a szoftverfejlesztők csillió-millió szálon futó programokkal. De ebben is biztos a fő gonosz Zinntel keze van ugye? Nyilvánvaló, hogy lefizették a fejlesztőket. 8/16 szál? Fantasztikus. Majd öt év múlva térjünk vissza rá hátha addigra már lesz belőle valami.

    "mondogasd csak, hogy a 4/8 mindenre elég lesz 5-6 év múlva is..."

    Olvass már vissza, hogy honnan indult a beszélgetés. 3-4 évről volt szó és nem 5-6 évről. Bár végül is oly mindegy, hogy 3-4 vagy 5-6 hiszen halott platform így is úgy is, meg lett mondva. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

  • snecy20

    veterán

    válasz Timer #534 üzenetére

    "Idén viszont megérkeztek a 6/12, illetve 8/16 magos/szálas egységek, mégpedig a mainstreambe, tehát jó eséllyel igen gyorsan elkezdik majd kihasználni a több magban rejlő potenciált a fejlesztők is."

    Na, ezt te csak gondolod. Majd térjünk erre vissza egy jó másfél-két év múlva. Nyakamat rá, hogy akkoris bőven elegek lesznek az egy szálon erős 4/8 procik.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Új hozzászólás Aktív témák