Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Én sosem voltam híve, hogy a gép olyan legyen mint a karácsonyfa..
    Egy Rebel 12V-m van, szép nagy dög. Volt benne elől egy kéken világító venti, amit egyből száműztem is belőle. Oldalán van egy 25cm-es venti, amin ugye szépen át lehet látni, így zavart is, mikor éjjel az ággyal szemben beleláttam a gépbe, mert az alaplapon voltak ilyen világító is ledecskék, hogy megy a gép..
    Amikor elkezdtem jobban az asus vonalat, a Striker ee lapokkal, majd később a R4E / majd a black lappal, első dolog volt, hol tudom kiiktatni a lapon található világítási lehetőségeket.
    Engem mindig is kimondottan zavart, hogy világít.
    Anno volt egy 30cm-es neon a gépben, de az is csak azért, hogy ha szereltem, akkor legyen világítás, és ne keljen lámpával bohóckodni.
    A házon is van 2 led. HDD led nincs bekötve, a PW led 2db szigszalival leragasztva, mert olyan erősen világított, hogy ködben egy repülő le tudott volna szállni mellette.
    Egyedül ami világít (bár már az sem mindig) az a bill-em. Egy jóóó, régi Logi G15 (narancs), meg a G9x-en a dpi ledecskéje, de ott is csak 1 ég. :D
    Tehát mióta 40"-ról vagyok, feleslegesnek tartom a világítást, mert ha a TV nem világítja rendesen be a bill-t, hogy lehessen látni a betűket, akkor ott mással van baj. :D

    Nem mondom, hogy némelyik lap nem szép ha világít.. A Rampage v10 különösen tetszik, de abban biztos vagyok, hogy az sem világítana itt nekem. :D
    A G.Skill TZ RGB-s ramok tetszenek, de az is csak addig világítanának, míg első 2 percben megnézem, még is milyenek, aztán kikapcs. :D

    Nem is tudom, de ha jól emlékszem, a TT utolsó házai közt volt ilyen mindenhol világít benne az a k....tt venti, attól szó szerint a hányinger kerülgetett..

    Igen.. Moddingosok körében. vagy kiállításon tud szépen kinézni 1-1 jól összerakott masina, de otthoni, átlag felhasználás mellett nem hiszem, sokan örülnek annak, ha 100W világítás van a kecóban.
    Az ember a lába mellett úgy sem látja, ha asztalon van a gép, zavaró lehet, ha meg haveroknak akar ezzel villogni, az egy idő után úgy is elmúlik..

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz DigitXT #32 üzenetére

    Valószínűleg azért gyártják a terméket, mert igény van rá, ha nem venné meg
    senki, csődbe menne a gyártó...

    Itt egy valami bökkenő van.. Ha én szeretnék venni egy normális lapot, és ez alatt nem a 12 ezer forintos -made in dobdel- lapra gondolok, akkor szerintem választási lehetőségem nincs, mert minden drágább lapon már valami biztos világít, ha akarom, ha nem...
    Miért nem árulnak Rampage V10 lapot ledek nélkül, vagy esetleg egy Strix lapot, vagy legyen MSI.
    Ha valaki olyat akar, akkor kapja mellé, ha akarja ha nem.. Mért nem csinálnak xy with RGB vagy xy without RGB..
    És nem azért, mert igény van rá..
    Nekem sem azért voltak a olyan lapjaim, mert az érdekelt, hogy anno a Striker lapban a SupremeFX hangkari hogy világít, vagy a R4 lapokban a lapon mintha egy cirkusz vonult volna át minden világításával együtt..
    Anno az IC7 Max 3-ban volt, hogy a felső részén a ventilátornál is zölden világított az a ló...sz. Agybajt kaptam tőle.

    szerk: míg leírtam a mondandómat, megelőztek páran. Akkor nem csak én látom úgy, hogy egy bizonyos kategóriától már kapod, ha kell ha nem..

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz DigitXT #42 üzenetére

    Várjunk csak egy kicsit...
    Előző hozzászólásodban azt írtad, azért van ilyen, mert igény van rá..
    Igen.. A felhasználók hány százaléka igényli azt, hogy olyan legyen a gépe, mint a karácsonyfa, és a retinája kiégjen a sok ledtől?
    Nem, tévedsz.. Nem plexi-s házam van [link].. És nem a kis lcd-re gondolok, ami a kódokat löki, hanem a többi felesleges cucctól, ami világít.
    Itt az IC7-en nem hiszem opció lett volna, hogy kikapcsolható vagy nem. [link]

    És azért, mert azt hiszik igény van rá, az nem azt jelenti, azért veszik meg azt a lapot, mert világít..
    Hanem nincs más választása, ha az ember akar egy komolyabb x79/99 vagy am4 lapot.
    És akkor dörzsölik a markukat.. Nesze b+.. Ne csak te villogjál, hogy ilyen lapra telik, hanem akkor már a lapod is villogjon b+.

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz DigitXT #52 üzenetére

    Ugye mivel ezek mar extrakent vannak feltuntetve, milyen extra utan nem kernek plusz penzt?
    Nem, nem kehet tudni.. Mivel csillam poni nelkul mar se vga se lap nincs a kozep / felso kategoriaban. Mar latszik nem azon van a hangsuly, hany sata legyen vagy pci-e csati egy lapon. Hanem hogy tudjuk jobban kivilagitani vagy milyen kinezetu borda legyen rajta. Fegyver vagy sarkany... nem kell a parasztnak 2db M2 slot, vagy normalis tap aramkor, hisz minek ha ugy is vilagit... oruljon annak, nem??

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Na felkeltem, mert fekve (nem lustizom, hanem beteg vagyok) nem jutnak eszembe úgy dolgok, meg telefonról nem akarok regényt írni...
    Szóval vissza térve az elejéhez, mert itt már nagyon elkanyarodunk afelé, hogy mi kikapcsolható és mi nem.
    Amivel indítottad az egészet, az volt, hogy hát van rá igény, amúgy különben csődbe menne a cég..
    Ezt arra alapozod, hogy az ember nem 12ezer forintos lapot vesz, vagy nem egy GT710-et, mert esetleg a teljesítmény vagy a felszereltség fontosabb neki.
    Az alsó kategóriában miért nincs csillám póni? Egy GT710-et miért nem bnak teli RGB ledekkel?
    Vagy az ASROCK H110M-DGS miért nem olyan mint egy karácsonyfa? Ha az is világítana, nem 15k lenne, hanem 25.. De annyiért kinek kéne?
    Tehát akinek kell a felszereltebb / műszakilag stabilabb lap, egyesével kapcsolható mem / pci-e csatik, vagy még esetleg kicsit húzni is lehessen, és ne égjen szét a lap, akkor már vegyen komolyabbat, amihez kötelezően jár a világítás is.. És ez miatt gondolja úgy az ember, hogy igény van rá, mert fogy.. ühüm...
    Melyik nagyobb vga mentes ilyen sallangoktól?? Ja, az FE..
    Már az is eléggé feláras, ha a gyártó 28mhz-el magassabb órajellel ad ki bármit.. nem hogy, RGB...

    Lemerem fogadni, sokkal több világítás mentes venti pörög a gépekben, mint olyan ami világít..
    Mert ott van választása az embernek, lapnál, vga-nál nem sok..

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #61 üzenetére

    Na, közben újabb gamer alaplap. :D

    Olcsó MSI alaplap, játékosoknak

    Mivel gamer cuccról van szó, a hárompálcás kinézethez természetesen a LED-es kivilágítás is hozzátartozik, amely az MSI saját Mystic Light Sync rendszerével más MSI-s eszközökkel is szinkronizálható.. ~$100

Új hozzászólás Aktív témák