Új hozzászólás Aktív témák

  • pomk

    őstag

    Sziasztok!

    Adott egy LG Smart tv, Onkyo erősítő, UPC router + set top box, Synology NAS és egy Egreat R6S médialejatszó. PC nuku, csak mobil eszközök.
    Elég gyakran szoktunk filmet, sorozatot nézni, amiket a SynoDS alkalmazással töltök le a NAS-ra, majd az Egreat-al játszuk le a Tv-t és az erősítőt használva. Elég körülményes így a filmek nézése/felirat beszerzése, így ez miatt és egyéb okok miatt is elgondolkoztam egy 4. generációs Apple tv beszerzésén. Lenne egy pár kérdésem, amit többségében itt a fórumon meg is találtam, de szeretnék egy egyszerű igen/nem-et kérni tőletek hátha félre értettem valamit:
    1. UPC router támogatja az Apple tv-t?
    2. Látni fogja a NAS-t a routeren keresztül, vezetékkel hálózatba bekötve? Volt már gond ezzel a "szuper" routerrel korábban, azért kérdezem.
    3. A filmeket és sorozatokat többségében 720p, 1080p, DD5.1, DTS anyagokkal nézzük. Ezeket tudja kezelni?
    4. 3D SBS formátumot tud kezelni?
    5. Ezeknél működik a metadat (borító, leírás, szereplők, stb.) szinkronizálása?
    6. Felirat letöltés automatikus is tud lenni ha jól olvastam? Ezzel megszűnik a mostani szarakodas, hogy manuálisan keressek felirat oldalon, letölt, átmásol, átnevez, fingers crossed és működik. :)
    7. Metadata / felirat letöltés lejátszó app függvénye?
    8. Az iCloudon levő képeket meg tudom nézni a TV-n az ATV-vel? Vagy ehhez Airplayen tükröznöm kell az iPhoneról vagy iPadról őket?
    9. Az iPhoneon zenehallgatásra Spotifyt használok. Hogyan tudom ezt ATV-n használni? Spotify van ATV-re?
    10. Van lehetőség arra, hogy a telefonon lejátszott Spotify alkalmazást Airplayen, a TV bekapcsolása nélkül, az ATVn keresztül, az erősítőn hallgassam?
    11. Telefon ilyen esetben csak távirányítóként üzemel?
    12. A 10. pont esetén gondolom úgy kell bekötni a rendszerbe, hogy a HDMI kábel ATV-ből erősítőbe és onnan a kimenő HDMI tvbe, ugye? Így ha az erősítő nincs bekapcsolva, akkor is tovább tudja engedni a jelet(hang+kép) az ATV-ből a Tvbe, de ha be van kapcsolva, akkor pedig azon szól a hang?
    13. A 10. ponthoz a sleep mód kell?
    14. Az ATV távirányítójáról olvastam, hogy alkalmas más eszközök vezérlésére is, ill. láttam egy videóban, hogy a hangerő + / - gombjait hosszan nyomva "megtanított" valamit neki a felhasználó? Jelenleg 5 távirányítót használok felváltva...Jó lenne minimalizálni őket. :)

    Egyelőre ennyi. :)

    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák