Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz zsoka64 #428 üzenetére

    Köszi, ahogy írtam - ezt úgymond fejből - az 5V-os 2A tehát kb. 10W-os töltés egy igen komótos megoldás - erre egy régi töltő alkalmas amúgy sokszor ugye rá is van írva, hogy mennyit tud.
    Plusz ahogy olvasom tehát pl. lassú töltés ami kombinálva azzal hogy: nem engedem teljesen lemerülni de nem is engedem teljesen feltölteni lassú töltés mellett (ha nem felejtem el mondjuk még az előtt lehúzni, hogy elérné 90%-ot.
    A cikk nem tudom mennyire pontos de az tény, hogy akárhogy csűrik-csavarják a gyártók az akkumulátor technológiát nem egészséges megerőszakolni, és a legnagyobb kárt a melegedés jelenti.
    Valaki írta, hogy amikor tölti akkor kiveszi a tokból - abból könnyű - vagy leveszi róla a szilikon tokot - ami macerás - de esetleg töltés közben nem egy bútorra tenni a telefont - ami ugye fa vagy hasonló anyagból van ami nem vezeti jól a hőt - hanem pl. valami fém lapra tenni azzal érintkezzen a telefon hátsó része és ezzel a hőleadás is gyorsabb.
    Nekem van egy ki szekrény amin van a "szentély" ott van ez az USB-s kocka töltő amit azért vettem mert már nagyon elszabadultak nálam a tölteni való dolgok mennyisége: E-book, okosóra, vezeték nélküli BT füles, telefon.

    A munkatársam szokott kiborítani ő az a tipikus eset aki rövid tyúkbélen a melóhelyen tölti a telóját és persze közben jutubuzik. Mivel otthon mindig tesz-vesz a ház körül ezért az nem realitás, hogy bent letegye töltőre - hiszen akkor nincs nála - de már mondtam, neki, hogy minden este tegye töltőre és akkor reggel már fel is van töltve, nem tudom, hogy ennyire sóher hogy így az otthoni villanyórát akarja kímélni vagy csak simán figyelmetlen aztán meg szenved a saját hülyesége miatt.
    Pedig lassú töltéssel az egész éjszakás töltőn hagyás sem lenne probléma.

    AMúgy én azt is szoktam figyelni, hogy ha a töltőfej már "hűvös" akkor húzom le a telót (meg sem nézem, hogy feltöltötte e) mert akkor már tuti nem tölt mert töltés közben elég meleg szokott lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák