Új hozzászólás Aktív témák

  • Vagany

    őstag

    válasz monti0222w #313 üzenetére

    Egy hét használat után bátran mondhatom, hogy jó lett az új Realme UI 1.0 (C23) :C . Nyilván alapjaiban ez egy COS, csak kicsit a kinézetét átszabták. Nekem jobban tetszik, hogy pl az értesítési sáv nem megy le a képernyő aljáig és a beállítások ikonjai is jobban bejönnek, de nagyon látványosak az értesítés (bejövő hívás is) fényeffektusai: neonlila, óceánkék, borostyánnarancs :C . Illetve a változáslistából is látszik, hogy több ponton előre lépett a Realme UI azon túl, hogy ez már Android 10 alapú rendszer, bár amit nagyon várnék, a virtuális gombokhoz pl hosszan nyomva applikáció, vagy parancs rendelése, az sajnos nem jött :W . Egy dologban láttam butítást: a kijelző frissítését nem lehet alkalmazásonként beállítani, 60Hz, 90Hz illetve automatikus beállítású lehet :U . Ez engem nem érint, eddig is, ezután is 90Hz-en volt minden alkalmazás esetén. Ahogy sok újítás sem különösebben szükséges számomra, pl ikonpackok, vagy az új realme lab rész, ami azt írja, hogy a telefon képes egyszerre BT-s és vezetékes fülesen is hangot kiadni. Ami tetszett még és számomra is hasznos lehet az 3 ujjas képernyőmentés közvetlen területkijelöléssel (ha nem kell a full screen), nagyon jó az előtérben tartható kisméretű számológép és a legfontosabb, a továbbfejlesztett AOD :C . Az AOD annyira jól sikerült, hogy most én is visszakapcsoltam. Megvan az idő dátum és akkuállapot kijelzés, amiket egyenként ki-be lehet kapcsolgatni és vannak különböző kinézetű analóg illetve digitális órák. És végre az értesítések jelzése is bekapcsolható a saját ikonjuk formájában :K , sőt minden egyes applikációnál külön állítható, hogy akarom-e látni az értesítéseit a kikapcsolt kijelzőn is, vagy nem. Tényleg szuper lett.
    Most jöjjenek a negatívumok. Külföldi fórumokon (pl XDA) panaszkodtak a romra, hogy bugos, pl nem jelentek meg menüpontok, beállítási lehetőségek :U . Én sem ilyet, sem bármiféle stabilitási problémát, melegedést, vagy túlzott akkumerülést nem tapasztaltam, igaz én a frissítés után nyomtam hard resetet a beállításokból, mert mégis android főverzió váltás volt, így viszont nyilván újra kellett rakni az alkalmazásokat. Ezért egyelőre annak ajánlom a frissítést aki rászánja az időt a teljes telepítésre ;) . Az XDA-n azt írják már úton van a C24-es rom is az eu-ban, bár szerintem a főverzió váltáskor igyis-úgyis ajánlott a hard reset :B .

    -<[]>- https://mowned.com/vagany

Új hozzászólás Aktív témák