Új hozzászólás Aktív témák

  • c p

    tag

    Üdv,
    nálam is lakott most 1 hétig egy ilyen Telenor-os Realme - a 2 éves Huawei P30-at váltott volna -, de úgy döntöttem, hogy visszaviszem (nem hibás, vagy rossz: csak nem jött be).
    Néhány szóban a tapasztalatok (pro és kontra), hátha másnak is hasznos lehet - semmi flame: nem ekézni akarom, ez egy jó készülék.

    A legelső benyomásom az volt, hogy a kijelző sokkal fakóbbnak tűnt, mint a P30, ami nem feltétlen baj, csak a P30 élénkebb kijelzője után furcsa volt (és nem is sikerült megszoknom).
    A szemkímélő (eye-care) beállítás nekem valahogy túl sok kéket benne hagyott, hosszabb távon fárasztotta a szememet, hiányzott a P30 kellemesen meleg tónusú jól látható "sárgasága".

    Viszont a P30-hoz képest a kijelző alatti ujjlenyomat-olvasó döbbenetesen gyors. Egymás mellé téve a két telefont a WiFi jel erősségben is lebüntette a P30-at a Realme. Az akkuja brutálisan sokáig bírja, gyorsan töltött sima alzás töltőfejjel is. A GPS állati gyorsan fog jelet és tartja is több órás túrázás alatt is.

    A RealmeUI (ColorOS?), szóval a UI teljesen rendben van, nagyon tetszett a "fekete-fehér" üzemmód (de jobbhíján csak az eye-care limitáltsága miatt próbálkoztam vele), bár a menüt az Istennek se tudtam belakni. A launcher-ben megőrjített, hogy a Google Feed-et, ami a főképernyő balra elhúzásakor jön elő, nem lehet kikapcsolni (illetve de: AndroidStudio feltelepít, USB-n rádug és ADB-n keresztül kikapcsol, de ezt nem tudtam elfogadni :]).

    Kimondottan zavart a kijelző balfelső sarkába rakott kameranyílás, megtörte a szimmetriát azzal, hogy jobb felül a káváig kiért a felső értesítési sor, de a baloldalon fél centivel bentebb kezdődött.

    A műanyag/bőröndös hátlap írtó nagy előnye, hogy nagyon nem csúszik, pláne a P30 üveg hátlapjához képest, ami kb. akkor ugrik ki a kezemből, amikor akar. Mégis a P30 full fém/üveg kialakítása valahogy masszívabb érzetet kelt: az már egy csomó mellmagassági/deréktáji leesést megúszott, viszont tartok tőle, hogy a Realme ezt rosszabbul viselné... oké: megoldás a tok, de egy ilyen szép telefont, mint a Realme nem szeretném tokban hordani.

    A gyári tárcsázó / üzenetküldő nem tetszett, helyettük TruePhone / Textra ment rá, azok jobban kézre állnak.

    No offense, csak hátha van más is, aki pont ilyesmikre háklis, mint én és hasznosak lehetnek a fentiek. Peace! :)

    [ Szerkesztve ]

    ... in blues we trust...

Új hozzászólás Aktív témák