Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ceia

    őstag

    válasz #19617792 #48 üzenetére

    Hogy-hogy nem lesznek adware-ek a csomagkezelős alkalmazásokban, talán személyesen a M$ készíti majd azokat? Esetleg fizetősek lesznek? :Y Különben a guglizós installeres dologban van jó is, olyat keresel, ami neked megfelel, lehetőleg a legjobbat, ugye.. Az csomagkezelő meg olyat ad, ami ott van, és az lehet, hogy nem a legjobb. Tehát (jobb esetben ingyenes) szoftvereket pakol fel nekem az adott témára - mintha pl. hangmintaszerkesztőt kérnék, és felrakná az Audacityt. -Csakhogy az egy sz@r. Én Soundforgeot használok! Persze az is lehet, hogy egy másik ingyenes tetszik jobban, amit szintén nem tud a csomagkezelő. De újra visszaérkezem ahhoz, hogy mitől függ, hogy mik kerülnek a csomagkezelőbe, és kik csinálják a csomagkezelő által felrakaható appokat?? Elhiszem, hogy Linuxra működik ez a dolog, arra kiépült egy közösség és ők fejlesztgetnek rá mindent. De a Windows egy kicsit más világ. Különben szerintem semmi baj nincs a keresgéléssel, erre való a net és a böngésző, szabadon dönthetsz, hogy mit raksz fel. Inkább az installer-rel van a probléma, minden szoftvernek portablenek kéne lennie! Az install + registry páros csak rontják a Windowst. Ezeket kéne már elhagyni.. :(

    A legtöbb szoftvernek megcsinálják a portable verzióját (portableapps.com) tehát így is lehet használni - akkor mi a fenének nem eleve így csinálják??

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz hcl #51 üzenetére

    A Linux részt értem (na nem teljesen, de annyi baj legyen - ezért nem szeressük a Linuxot, mert bonyolult) eleve arra amit írnak, azt azért írják, hogy aztán bekerüljön valami csomagba. De ugyanez Windowson lehetetlen. Mert itt a Windows 10 volt említve, és hogy a jövőben a Windowsban is lesz csomagkezelő. Na én arra kiváncsi leszek. Talán inkább egy Store kibővítés lesz, hogy nagyobb legyen a forgalom. :N

    (#50) doc Értem, a csomagkezelőből a kedvencemet. De mi van, ha a kedvencem nincs ott? Persze lehet, hogy Linuxon minden ott van, nem tudom.. Mert nincs is annyi program, hogy bármelyik használhatót ki kelljen belőle hagyni.. De Windowson ha lesz valami csomagkezelő, én 100% találok az ott lévőknél jobbat is, olyan nagy a választék a neten.

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • ceia

    őstag

    válasz doc #54 üzenetére

    Azt hiszem ez is olyan dolog, mint pl. van aki imádja az Operát, én meg visítva szedtem le pár perc után. Ha nem lenne bonyolult a Linux, annál a pár %-nál azért jobb lenne az elterjedtsége home usereknél. De igazad van, befejezem az OFF-ot :R

            it's more fun to compute

Új hozzászólás Aktív témák