Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz KisDre #32 üzenetére

    kisebbet
    Marmint finomhangolva?

    1) Mert b@lfaszkodik az amd a szokasahoz hiven.
    2) Minden chipet tultoltak orajelben/feszeultsegben - mivel tobb Vega10 chip varians van - a kihozatal miatt.

    V11 lesz a P10 levaltasara. Talan 590/595 neven (legalabbis en igy csinalnam). Aztan lehet RX600 lesz belole.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • #06658560

    törölt tag

    válasz KisDre #32 üzenetére

    "Beszédesek az OpenCL, Luxrender stb tesztek. Van itt erő és teljesítmény, csak épp a játékoknak nem tetszik."

    Ez már így van egy ideje.

  • MaUser

    addikt

    válasz KisDre #32 üzenetére

    Beszédesek az OpenCL, Luxrender stb tesztek. Van itt erő és teljesítmény, csak épp a játékoknak nem tetszik.

    Khm, az ocl az AMD által támogatott API. nV esetén ott a cuda, ha akarsz valamit. Valós teljesítmények összevetéséhez keresni kell egy olyan gpgpu platformot ami mindkettőt támogatja rendesen, optimalizálva és ott kiderül a valós viszony. S pont itt a gond. Nem véletlenül egy közepesen népszerű (még a saját területén is) gpu használó rendererrel kell itt tesztelniük. Ocl és cuda-t szinte csak video/képfeldolgozó cuccok támogatnak (hogy mennyit emlegettem ezt anno a nagy apu-s fellángolásnál itt, amikor egyesek azt vizionálták, hogy mindenütt majd kell gpgpu -> ja, csak éppen nincs algoritmus amihez kéne az esetek 99%-ra...) Egyszerűen egy valamire való gpgpu cuccnál cuda only van, mert régen az volt és mert kapsz mellé mindent. Még egy nyamvadt Matlab-nál is eszetlen korlátokba ütközöl ocl-lel (még egy sima fft-nél is gond van), miközben cuda-ra alád raknak mindent. Komolyabb pyton-os cuccokról meg inkább ne is beszéljünk. :U

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • #06658560

    törölt tag

    válasz KisDre #124 üzenetére

    Kétféle logika van ezen a piacon: itt a hardver, az API, és csinálj amit akarsz, vagy itt a hardver, az API, plusz toolok, amikkel legózhatsz, vagy csinálsz, amit akarsz.
    Az NV amúgy is régóta híres a jó supportjáról pro környezetben.

  • MaUser

    addikt

    válasz KisDre #124 üzenetére

    Kopi31415 leírta, hogy pro környezetben miért jobb az nV, de ez az egész az üzletpolitikából jön.

    Ha van egy olyan terméked, ami egyedi és piacvezető, zártan tartod, mert így lesz maximális a profitod (nv). Ha be akarsz törni egy olyan piacra, ahol van egyetlen szereplő, két lehetőséged van: zárt maradsz mert tudod/reménykedsz, hogy amit adsz, az jobb mint a jelenlegi, vagy kinyitod a kódot és próbálsz minél több szereplőt az oldaladra állítani (apple, amire jobb híján csatlakozott az amd).

    A gond ott van, hogy a cuda-nak volt két év időelőnye, funkcionalitás szempontból, meg nagyjából öt, support és elterjedtség szintjén meg ocl még mindig nem érte be. Anno amikor kijött a cuda, már egy évre rá kaptál csóró doktoranduszként is gpu-kat és rendes supportot, megfelelő lib-ekkel. A nagyobb programok, nyelvek (Matlab, R, Mathematica) meg gyakorlatilag két évvel a release után akár natívan(!) támogatták, nyilván az nv aktív segítségével. Innentől meg ördögi kör, mert a legacy kód átrakásáért senki nem fog fizetni, amikor max annyit érsz el, hogy jó esetben ugyanolyan gyors lesz az ocl, mint a cuda. Az meg hogy nv helyett amd kártyához kötöd magad nem segít.

    Ocl ugye ellenben nyílt, így szenved mindattól, amit egy oss programnál gyakran megvan. (Nyilván van oss-nek ezer előnye is.) Mindenki a kis saját célja szerint fejleszti, nincs igazi gazdája és ami a legfontosabb nincs valós support. Akarsz ipari/egyetemi szereplőként gpu-t kérni? Kitől kérsz? Ja, hát esetleg az amd-től, de ő meg nem bírja, hiszen csak egy szereplő és más nem fizeti ki neki, hogy ő ad kártyát. Kérnél supportot? Hát egyik cég sem ad rendesen. Reklamálnál bugos libek miatt? De kinél? Az ocl steering comittee majd két év múlva talán megszavazza, hogy javítani kell a dolgot, stb.

    Ipari környezetben a gyors support (beleértve az új feature-ok implementálásást) ráadásul elsődleges. Na most ha neked van egy jó ötleted, amit te nem tudsz megcsinálni (pl. legyen direkt tensor support class hw támogatással ezt még nem tudó gpu-n, stb.), de kellene, akkor keresni kell valakit aki megcsinálja. nV megcsinálja, akár csak neked. Open esetén sokszor még ha lenne is rá cég, a licence miatt nyílttá kéne tenni. Nesze neked ip védelme, nyúlhatja máris mindenki az ötletedet.

    Oss a hobby projekteket (linux, pyhton, stb. :DDD ) leszámítva kemény üzlet és csak egy eszköz, ami éppen vagy passzol a céljaidnak vagy nem. Ha valaki megnyit valamit, az tipikusan azért van, mert nem tudja nyereségesen csinálni (ibm az architektúráival, ocl, eclipse, stb.) vagy elfogyott az ötlete (lásd ml libek mostanában, ahol azért a licence-ek kikötik, hogy lib eredeti tulaja, nyúlhatja az ip-det :U ) és így reméli a hasznát növelni.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Resike

    tag

    válasz KisDre #187 üzenetére

    Nyilán annyiképpen oszthatod fel a kategóriákat ahányféleképpen lehetséges, de az hogy egy adott chipset 5-6 db megjelenő kártyájából 3-at beletolni a felső kategóriába az minden csak nem ésszerű. Akkor minek van a többi kategória?

    1050-1050Ti alsó
    1060-1070 közép
    1080-1080Ti és minden más ami felette van felső.

    Aztán most nyilván ha valaki 3 helyett 4 kategóriára akarja osztani akkor borul az egész, speciel én semmi értelmét nem látom az Enthusiast kategóriának.

    Nem tetszik az ÉN felosztásom? Magasról lesz@rom.

Új hozzászólás Aktív témák