Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    RAID 5 már egy magasabb szintű összekapcsolási mód, ez a legelterjedtebb azok között, akik nagy sebességet és magas szintű megbízhatóságot szeretnének, ehhez viszont már legalább három merevlemez szükséges. Kissé érthetetlen módon a háromlemezes NAS-ok nem túl elterjedtek

    Én nem értem, miért használna valaki RAID 5-öt három lemezzel otthonra, kétlemezes RAID 1 helyett.
    - ugyanúgy csak egy meghibásodást visel el, mint a kétlemezes RAID 1
    - a három lemez miatt több a hibalehetőség, mint a kétlemezes RAID 1-nél
    - lassabb lesz az írás rá, mint RAID 1-re.
    - egy meghibásodás után a kötet újraépítése sokáig tart

    A hasznos tárhely aránya az egyetlen előnye. 4 lemeznél már elfogadom a RAID 5 fölényét, de 3 lemezzel nem érzem annyira meggyőzőnek.

    (#15) Dave™
    Szerintem nagyon túlgondoljátok a "szétszórva" jelentését, 100%, hogy a szerző ugyanarra gondolt, mint ti.
    Legalábbis számomra teljesen érthető volt, és kb. fedi is a valóságot, hogy az egyik meghajtó ACEG, a másik meg BDFH.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz GadgetMAN #35 üzenetére

    Képtelen volt a gépemről mentést csinálni. Egy otthoni gépről... 4-szer cserélték, aztán azt mondták, inkább visszaadják a pénzt.

    Már ne is haragudj, de ez erősen user errornak tűnik. :B

    (#33) emeritusz
    Nagyon más a két termék célcsoportja, célpiaca. Hiába ugyanaz a SoC mindkettőben, itt kb. véget is értek a hasonlóságok.
    Meg ha márt NAS-t építek, akkor lehet elkerülném az ARM-et, mert sok rosszat hallottam a szoftver portok minőségéről. Inkább valami alacsony fogyasztású x64-es cucc, amiben eseteg van egy kis tartalék is.

    Vannak nagyon jó ingyenes NAS rendszerek, szóval teljesen járható út lehet az épített NAS is.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz #56573440 #42 üzenetére

    Szeretnélek visszairányítani az előző hozzászoásomhoz ;) :

    Nagyon más a két termék célcsoportja, célpiaca. Hiába ugyanaz a SoC mindkettőben, itt kb. véget is értek a hasonlóságok.

    Létjogosultsága mindkettőnek van, én biztos, hogy legóznék, de csak azért, mert megvan hozzá a "linuxos"* tudásom.

    r=1 felhasználó meg vegye meg nyugodtan a "kész" NAS-t.
    Mondjuk én fenntartom, hogy aki NAS-t vesz, az már eleve nem az egységsugarú felhasználó kategóriába tartozik. Ha meg mégis, akkor a "készre szerelt" NAS-t se fogja tudni beüzemelni.

    *: Az ingyenes NAS rendszerek közül tudtommal elég sok BSD-re épül, nem linuxra.

    Egyébként jó, hogy más felhozta az Xpenology-t, mert szerintem egyáltalán nem "szürke zóna": az egyik legkézenfekvőbb jelölt egy kis épített NAS üzemeltetéséhez.

    (#49) hcl
    Pedig bármilyen baromságnak tűnik is, de a UX fontos.
    Nagyon.
    Ha nem lenne az, akkor a szakik által preferált megoldások terjednének minden téren, de mégsincs így.
    Aki ért valamihez, az hajlamos háttérbe szorítani a UX-et, de én nagyon sok hozzáértőnél is láttam már, hogy nem hajlandó a szabadidejét is "munkára" áldozni, ezért valami jó felhasználói élményt nyújtó megoldást keres.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Borisz76 #53 üzenetére

    Azért a 24db merevlemez se mindennapos igény! :Y

    Igazság szerint ennél a méretnél már alig pár százalék lenne az épített NAS előnye, ha lenne egyáltalán.
    Egy ponton a merevlemezek ára lenyom bármilyen építésből származó megtakarítást

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák