Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz vadkörte #265 üzenetére

    Nekem nincsenek illúzióim.
    A napokban USA-ban beadtak egy önkéntesnek valami kísérleti vakcinát. Azt mondták, hogy 14 hónapig meg kell figyelni. Ez alapján a hírekben azt jelent meg, hogy 18 hónap.
    Volt egy kutatőnő az ATV-ben, aki azt mondta, hogy az, hogy 60 nap alatt az első kínai eredményektől eljutottak oda, ahová, az óriási eredmén, ha figyelembe vesszük, hogy a 2002-es első SARS járvány óta nem sikerült semmit sem elérni.
    Érthető a hozzáállás: meg kell bizonyosodni arról, hogy a szer
    - azt csinálja, amit várnak tőle,
    - nem csinál olyat a vírussal, amit nem szándékoltak és amire nem számítanak (pl mutáció)
    - nem csinál olyat az emberi szervezettel amit nem szándékoltak és amire nem számítanak

    Azt nem tudom, hogy ezeknek a lehetőségeknek a elérésében / kizárásban ezek a szimulációk mennyiben lendítenek.

    Én próbáltam pingeni a folding@home-on, hogy hát ha ezt a 18 hónapot nézem, az tök jó, de ha 18 hónap alatt készül el egy ellenanyag/oltóanyag, addigra
    - azokban az országokban, ahol nem védekeznek (karantén, elzárás, stb), mint pl az USA és a Anglia, ott hamar végigmegy mindenkin, meghal, akinek meg kell, és folytatódik a gazdaság (ezt is a kutatónő mondta az ATV-n) és már nem lesz szükségük vakcinára
    - azoknál, ahol meg karanténban kuksolnak, hogy megvédjék az utcán flangáló időseket ennyi idő alatt összeomlik minden.

    Ha elképesztő gyorsasággal három hónap múlva meglenne, már az is késő lenne.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák