Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz CPT.Pirk #4 üzenetére

    Az a helyzet, hogy ennek a processzor technológiának nem az asztali processzoroknál lesz nagy haszna, hanem a notebookoknál. Ha még nem is most, de jövőre nagyon is az lesz a lényege. Az AMD-nek erre kell elmennie, mert egyszerűen nem fog tudni versenyezni az Intellel processzorfogyasztásban.
    Az sajnos nagyon kevés lesz, hogy az AMD 5-6-7 nm-e az ellen, ha az Intel elkezd olyan processzorokat gyártani, ami alapdolgoknál (netezés, office munka, filmnézés, IM) fele annyit fogja fogyasztani, ameddig, az AMD meg csak olyan magokkal rendelkezik majd, amik mindig teljes értékű magokkal mennek majd, miközben erre nem nagyon van szükség, a teljes értékű magokat soha nem fogja tudni levinni olyan kis sebességre, hogy kevesebbet fogyasszon, mint amit eleve erre terveztek.
    Arról nem beszélve, hogy az AMD sajnos mobil vonalon sehol nincs, eladásokban. És hiába sokkal jobb a mobile ryzen, főleg a Zen3, felmossa az Intellel a padlót, erre a teljesítményre, ha csak nem tényleg játékra, vagy typeII virtualizációra használja a gépet az ember, ahol tényleg ki tudja tekerni a 8 magot a program hosszútávon is.
    Ezek nagyon réteg igények, a fejlesztéshez, napi munkához egyszerűen pl az Apple Siliconnal szemben a Ryzen, de a mai Intelek nem versenyképesek. Az Intel pláne nem az.

    Erre valami hasonló lehet a megoldás, mint amit az Intel megvalósított x86 vonalon (mert máshol évek óta jól működik a modell.).

    Linux alatt is kiadták talán az 5.15-ös kernelben a megfelelő támogatást ehhez a processzorhoz, ha jól emlékszem, de lehet, hogy rosszul.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák