Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Breki's

    tag

    válasz FefeeX #30 üzenetére

    Az a baj hogy te csak a képek alapján mondasz véleményt, én pedig ezeket több platformon is láttam futni. & az Xbox már kezd lemaradni elég sok játékban a PS3-hoz képest. De persze nyilván én látom rosszul és csak álmodtam... :C

    Breki's

  • dezz

    nagyúr

    válasz FefeeX #83 üzenetére

    "Akkor legyen egy szép házú mac"

    Jó, akkor futtass rajta OS-X-et és MAC-es szoftvereket (PPC-s)...

    Persze, hasonló a működésük, van bennük "valamilyen proci", meg "valamilyen GPU", meg memória, meg "ilyenek"... Csak éppen:
    1. Programozási szempontból jócskán eltérőek, mindhárom említett konzolnak vannak spéci belső megoldásai.
    2. A felhasználó számára is mások, már ami az eredeti felhasználási területüket illeti.

    Még ha mindegyikre Linuxot telepítesz is (Xbox360-ra nem tudom, lehet-e egyátalán, ill. PS3-on is korlátozott a dolog, nem fér hozzá rendesen a GPU-hoz), akkor sem futtathatsz össze-vissza bármit, mivel a Linuxos szoftvereknek (és maguknak a Linux-diszribúcióknak) is van külön x86-os, PPC-s, stb. kiadása, ill. portja -- már ha van, mert nincs mindenből mindenre. Mellesleg Linux != OS-X (általában nem azért vesz valaki MAC-et, hogy az OS-X-et leváltsa Linuxra). Plusz az adott platformra készült játékok sem futnak Linuxon.

    Szóval, ez az egybemosó elv igencsak elméleti és elnagyolt.

    ervin33: És miért is kellene a PS3-hoz másféle berendezés, mint a másokhoz? Ugyanúgy BGA-s tokok...

    "én meg azt hallotam ha egybe van tokozva kisebb a hö leadás,mert az adatoknak rövidebb utat kell megtenniük."

    No és hol hallottad ezt az ökörséget (már bocs)? :P Hány (piko)wattot lehet megspórolni szerinted azzal, ha nem 10, hanem 2cm hosszú egy rézvezeték? Elárulom: elhanyagolható.

    Eleve, azért fértek el egy tokban, mert kisebbek lettek a lapkák -> kisebb a csíkszélesség -> kisebb fogyasztás -> kisebb hőtermelés.

    "de szerintem ezt majd a mérnökök meg a fejlesztök jobban fogják tudni mint mi."

    Feltételezem, teljesen laikus vagy a kérdésben. Nos, én meg nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák