Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duddi

    aktív tag

    válasz flashpointer #7 üzenetére

    A karakterek mozgási sebessége szvsz nem a realizmus része hanem gameplay. Ha pl WOW ban a kontinenst úgy kéne végigfutnod ahogy egy átlag ember fut szerintem beszőnéd a hajad, vagy a játéktér mérete nem kontinens hanem csak egy sziget. De pl CSGO ban a karakterek kifejezetten köszvényes öregember tempóval mozognak, én Quake és Unreal fps ekkel nőttem fel nekem a csoszogó karakterek fájnak.

    Az ilyesmit nem lehet kijelenteni hogy ez márpedig ennyi és kész.
    Pl.: mennyivel megy egy átlagos zombi? m/s és hogy számoltad ki ?

    kikikirly
    Van igazság is benne hogy jó lenne ha miden nyoma ott maradna a játékosnak. Annó UT 2k4 hez volt egy mutator amitől a hullák nem tűntek el. 30 percig mókás volt utána a gyengébb gépek elkezdtek belehalni.
    Az a baj ezekkel hogy ha minden kis fizikai részecskét (töltényhüvely) meg akarnánk tartani akkor mindnek a helyzetét orientációját tárolni kell az adott meccs alatt, ha ezek később is mozdíthatóak akkor minden ilyen részecskére külön mindig ki kell számolni hogy mi történik vele. és ha ez netán multiplayer akkor mindezt szinkronizálni kell minden más játékosnak is. Van hogy a multis lövöldözős játékok így is lagosak mikor csak a karakterek és az éppen úton lévő lövéseket kell szinkronban tartani gondold el mi lenne ha lenne még a pályán fél millió olyan fizikai részecske amit szinkronban kell tartani (halottak, vér, lövésnyomok, törmelék, töltényhüvely)

    (#8) Z_A_P
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Raysen623

    addikt

    válasz flashpointer #7 üzenetére

    Na igen, ettől én is mindig kikészültem. Legnagyobb kedvencem és ez szinte minden játéban működő exploit, amikor valaki nekiáll végtelenül szögdécselni és egyszerűen nem lehet lelőni emiatt, de persze ő mindenkit agyon tud lőni ezalatt. A legundorítóbb programhiányosság amivel találkozni lehet. :W

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák