Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Nos, egy vélemény a részemről, egy kicsit régebbi R1B-ről. Talán valakinek ad némi támpontot.

    Alapvetően a hiba ott volt nálam, hogy nem egy M34-et vettem hanem ezt az R1-et, ami realtek chipes. Az M34-et sokkal jobb firm van (ugyanaz ugye mint a Popcornokban) és sokkal jobb a támogatás hozzá, rengeteg cuccost lehet rá telepíteni. Persze ez nem az Egreat érdeke, hanem a Popcorné, szerencse hogy arra rámegy a Popcorn firmje, mert így sokkalta jobban használható az M34. Az R1-re szinte semmit nem lehet felrakni, nagyon fapados lejátszó. Csak akkor nem tudtam az M34-et beszerezni sajna.

    Én részben a torrent miatt is vettem, ugyanis van rajta gyárilag kliens (nem tudom ezen van-e) és elképzeltem magamba hogy majd éjjelre jól bekapcsolva hagyom, hadd töltsön, igy nem kell mennie a laptopomnak. Egy frászt. A leghülyébb torrent kliens van rajta, (az M34-re pl. kapásból 3 fajtát is lehet telepíteni) rengetegszer indokolatlanul megállt a letöltés, volt úgy hogy egész éjjel fölöslegesen ment mert nem töltött semmit. Arról nem is beszélve, hogy néha valamiért nem mentette a torrenteket, tehát ha kikapcsoltam, vagy jött egy áramkimaradás, nem tudta folytatni a letöltést. Mert sajna nem használ *.torrent fájlokat, fene tudja miért.

    Mintha ez nem lett volna elég, a lejátszó folyamatos belassulásokkal, fagyásokkal és újraindulásokkal szivatott, teljesen rendszertelen időközönként. Volt úgy hogy 1 napig semmi, viszont volt, hogy óránként újraindult, filmezás közben, vagy pl. mikor hálózatra akartam vele csatlakozni. Filmtől, formátumtól függetlenül, néha ment, néha széjjelfagyott.

    Elvileg a megfelelő Wifi adapterrel megy a Wifi is, az már más dolog, hogy nem, nem megy. Ugyanis szereztem kölcsönbe egy ilyen adaptert, ami papíron jó hozzá, de az istennek nem ismerte fel.

    Bár ez nem fogad belső HDD-t, az R1B igen. Mivel volt nekem itthon egy 250 gigás elfekvőbe, gondoltam milyen fasza lesz, nem fog külső HDD madzagon fityegni rajta, szépen belecsúsztatom, és kész. Csakhogy 2-3 óra után olyan szinten forrósodott az egész (a procihűtő felett volt kb. 5mm-re a hdd, a levegő nem tudott távozni, igy gyakorlatilag egymást fűtötték a dolgok benne). A legelbaszottabb tervezés, megvalósítás amit láttam, a 13 éves öcsém jobban megcsinálná, mert felérné ésszel, hogy ha a lejátszóba nincs venti, akkor nem rakunk egymás tetejére két olyan komponenst ami nagy hőt termel, mert nem lesz jó vége. Kiváncsi lennék, ezekben a lejátszókban hogy néznek ki 2 év után az elektrolit kondik. Amúgy most igy utólag, valószinű ez a forrósodás okozta a fagyásokat is.

    KIpróbáltam hozzá több fajta firmet (már amit fel lehetett hajtani hozzá) de semmit nem javult szerencsétlen, sőt a legújabb firm visszalépés is volt. Hónapokig jártam az Egreat support oldalára, olvasgattam a fórumot, a szerencsétlen userek sírva könyörögtek egy normális minőségű firmware után, adtak tanácsokat hogy mit kéne javítani benne, na persze semmi válasz nem jött egy illetékestől sem. És végülis ez volt ami betette a kaput nálam totálisan, a támogatás teljes hiánya. Amíg új modell volt a lejátszó, kijött hozzá vagy 2 firm, aztán semmi, és az userek meg, akik szoptak vele, azok le voltak szarva.

    Egyszóval én csak szivtam vele. Majd ha úgy állok anyagilag, beruházok egy kicsit komolyabb lejátszóba, ahol van rendes support, és rendszeresen adnak ki normális firmet is, nem csak bughalmazokat. ÉN nem ajánlom az Egreatet jó szívvel senkinek, és akit érdekel a cucc, előbb menjen fel az Egreat hivatalos fórumára, az userek kommentjei elveszik a kedvét, garantálom. Hiába az olcsó ár (én is azért ugrottam bele mert olcsóbb volt mint a konkurencia) ha nem áll mögötte senki, és silány vacak, min hardveresen, mind szoftveresen. Én nem hinném hogy ez a készülék is jobb lenne, csodálnám ha azóta az Egreat 180 fokot fordult volna és ontaná magából a jobbnál jobb cuccokat :(

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák