Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    Aki azt állítja, a népi mendemondára meg az idó által megszépített hallomásokra támaszkodva hogy a vályog és sárház nem rohad meg nem penészes, az fáradjon ki hozzám Pécelre és negálja a véleményét azonnal.

    1927-be épült a ház, 40 centis sárfalak, és rohad meg penészedik az egész.
    Ennek a legfőbb oka hogy nincs alapja, és mivel az az anyaföldből folyamatosan szívja fel a vizet, ezért a küzdelem reménytelen. 60 centi magasan van felsalétromosodva a fal.
    Igen tudom lövessem be fémlemezzel 10-12 milláért. Oké, és akkor még ott vannak a helyiségek amikbe kb. 30-40 éve tettek betonalapot mert az se volt, és ezt is fel kéne törni hogy a fémlemezt összekössem az aljzatszigeteléssel. Mivel jelenleg ha felszedem a linóleumot, a lamináltat, az alatta lévő 5 centi XPS-t, akkor ott vizet látok az aljzatbetonon. Bennt a nagyszoba közepén. Ennek javítása úgy kb. kimondhatatlan összeg és összemérhető az ingatlan értékével azaz gazdasági totálkár.
    Így marad a gyakori szellőztetés és a Savo.

    szóval penészes az, akárki akármit mond.
    Régen valóban nem lehetett ennyire penészes mert a téli belső páranyomás a töredéke volt a mainak.
    Ugye nem a házba hanem nyárikonyhába főztek télen is, nem volt gőz, meg fürdéhez 1lavór víz kontra napi több ember többszöri zuhanyzása. Az tolja ám rendesen a páramennyiséget.

    Valamint, mikor megvettem a kecót 14 éve, az első téli 470ezer forintos fűtésszámlát elkerülendő, beszigeteltem a födémet. Ez is hozzátesz meg a zsindelytető. Mivel anno nem számított, rakták a kályhát, a kevés pára a szinte csupasz deszkafödémen meg a nádtetőn simán kidiffundált. Most meg benntmarad.

    Vagyis csak akkor van értelme a hangzatos "debezzegrégennempenészedett" szajkózásának ha reprodukáljuk a 100 évvel ezelőtti lakhatási szokásokat is mellé. Akkor valóban nem penészedne.

    Üdvözlettel és tapasztalattal
    egy sárházlakó.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz 8th #78 üzenetére

    Oké Főnök.
    Írd le részletesen légyszíves, a sűrű vasrácson kívül mivel oldanád meg, több 10milla ráköltése nélkül hogy legalább ne a talajvízbe lábalva sétáljak ki éjjel a szobából a klotyóra.
    Falbontás, lemezes alapbelövés, teljes bútorzat kipakolása, minden felszedése, aljzatbeton feltörése, 20-25 centi kihordása, szerelőbeton+3rétegben vízszigetelés majd aljzatbeton nem ér..!!
    Könnyű gyors olcsó frappáns tökéletes megoldásodat várom.

    "Erre mondom én, hogy vályog házat csak az vegyen aki ért is hozzá"

    Drága jó kedves fórumtársam. Nem hobbiból vettem.
    14 éve a zasszonnyal szétmentünk, nálam maradt a 2 gyerek. Az eredeti kecót eladtuk-elfeleztük és ott álltam 2 gyerekkel az utcán, 13millával. Mikor akkor egy normális ingatlan 25-30milla volt.
    Gondolod hogy a vályog iránti olthatatlan szenvedélyből vettem ezt a putrit?
    Hát nagyon rosszul gondolod.
    De nagyon könnyű is így ítélkezni meg szakmaiatlanságot feltételezni. Míg nem járt valaki az én cipőmbe.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #150 üzenetére

    Ha ítéletnap lesz, ami a mai túlpuhult civilizációnál =72 óra áramszünet, nem kell fullkomfort, elég ha abba a nagyszobába meleg van ahol van a kályha. Legalább ott fognak tartózkodni a családtagok, és mivel wifi sincs, legalább ebbe a 3 napba beszélgetnek egymással.

    Ugye amikor jelenleg egy 10kWh kapacitású szigetüemhez csak a lifepo pakk 2milla, és az általad leírt rendszerhez, 72 órás áthidalási időt figyelembe véve, az életviteli szokásokon nem változtatva, ennek a többszöröse kell, akkor mi az olcsóbb, 10-15 milláért szigetüzem, vagy egy jancsikályha meg egy faláttöréses szerelt kémény?

    És mégegy, a jancsikályha 100% rendelkezésre állással bír, míg a szigetüzem soha. Múlt évben 11 egymást követő napig nem volt napsütés, helyette köd.
    Ilyenkor egy 10kWp rendszer napi termelése nincs fél kilowattóra, a saját fogyasztását sem fedezi, töltésvezérlő+inverter. Nemhogy a megszokott szárítógép, klímás fűtés, villanysütő, kvfőző, vasalni is kéne, mikró, mosógép, stb.
    Nem nem ezt kéne hanem az életviteli szokások radikális megváltoztatása arra a 3 napra.
    Természetesen akinek van erre 10-15millája, az vágjon bel és szereltesse fel.
    Ebből a pénzből a nem rezsicsökkentettel számolva 200.000 kilowattórát tud használni, napi 10-el számolva ez majdnem 60 évi villanyszámla.
    Igen ott a biztonság érzete.
    Csak erre nem sok családnak van ennyi pénze.

    És ez mind szép,mindenki beszigetümezett, mit csinálnak a jelenleg 30-35%-ot meghaladó számban belvárosba, panelbe élők?

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #155 üzenetére

    "Miért, ők hova teszik a kályhát meg a pár köbméter tüzifát?"

    Valószínű ugyanoda ahova a Pv paneleket.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    csak mert már többek említették a jó szakembert meg a gyors munkát.
    Nem pont idevágó de kb. ugyanez.

    Az azonnali elérhetőségű szakmunkásokban reménykedők ugorjanak már át pl. a hobbielektronika.hu-ra, vagy a FB, Szigetüzemű napelem csopiba.
    A kérdezők 60-70%-a, napi 40-50poszt arról szól hogy a kérdezőknek behalt a cirkó 2 hete, kéne neki napelemes kivitelező csak az 50-60. telefon után kiderül hogy 2 hónap múlva, jövő év februárba esetleg ki tud jönni a márkaszerviz, a szerelő vagy a telepítő.

    Nem, dehogynem, Misi barátom júniusba indította el a nem önerős, szakemberes-szakcéges ablakcseréjét.
    Határidő volt Augusztus közepe, majd Szept. eleje,majd Szept. közepe, ezután fel se vették a telefont, majd végre igen és közölték hogy még le sincs gyártva a 11 darab nyílászáró, azóta se, a mostani határidő Október25. de szerintem ebből idén már semmi nem lesz.
    500ezer Ft előleg befizetése mellett. A kivitelezést vállaló cég jóhírű, évtizede működik, csak épp évtizede el van havazva.

    9 éve volt egy jégeső, szó szerint eltűnt a terasztetőm meg a polikarbonát bevilágítókat söpörtem a teraszon, szilánkokra törtek.
    Biztosító felhív, közölték igen fizetnek csak a javítás számláját kell majd bemutatnom.
    80-100 telefon után tudatosult bennem hogy esélytelen.
    mikor mindegyik szakember azt mondta hogy
    Uram, amikor 200 négyzetméteres tető alatt ki se megyek, mit akar a maga 20m2-es kis javításával?

    Fönököm Mercedese, 40millás 2 éves autó, 4 hónapot állt a Merci szervizbe mert olyan baja volt hogy a szerelők se tudtak mit kezdeni meg le kellett külön gyártatni egy klímakompresszort és még féltucat alkatrészt.

    Akkor tessék szakembert hívni. Most. Holnapra.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Teasüti #275 üzenetére

    "Amúgy nem értem miért akarna vki egy vizes fűtőkörrel hűteni. Nincs minden háztartásban split klíma manapság még?"

    Nincs, pl. nemrég voltam Borsodba, nincs splitklíma sehol.

    Melóhelyemen "picike" 1800m2-es fullos luxuskecó van, fal és padlófűtés, nyáron fal és mennyezethűtés.
    Én ennél hőkomfortosabb épületbe még életembe nem voltam.Télen-nyáron egyszerűen valami fantasztikus hogy se huzat se hidegzónák se semmi kellemetlen érzés hanem teljesen egyenletesen van meleg avagy hűvös. És maga a felület langyos vagy hűvös, nem a levegőt basztatják csak hanem az egész felületet ami körbevesz.
    Verhetetlen. Ezt egy klímás hűtés-fűtés soha nem fogja tudni.

    [ Szerkesztve ]

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz vdavid4 #287 üzenetére

    OFF,
    én töltöm a cigit. 25ezer/hónap.
    Napi 1 doboz.
    az 900ropi 3 év alatt ami nem kevés.
    Viszont a nyakam rá hogyha nem dohányoznék, perpill most 2022.10.06.-án egy forinttal se lenne több a zsebembe. :)

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Teasüti #301 üzenetére

    Fűtő klíma, ami nemrég létezik.
    Kutyaközönséges klíma, azaz olyan mint a 40 évvel ezelőttiek, bennt hűt, kinnt fűt.
    És egy váltószeleppel megfordítva az elpárologtatót és a lecsapatót, megfordul a folyamat, bennt fűt kinnt hűt.
    Ha egy hűtőszekrénybe sikerülne beapplikálnod ezt a váltószelepet akkor fűtőszekrény lenne, belül meleget csinálna.
    Nem ennyire egyszerű mert még nagyon sok más kiegészítő is szükséges hogy működjön de ez a lényege.

    És itt jön a csavar, amit sokan nem tudnak, van a "Fűtésre is alkalmas" klíma, mi átlagos, és van a "Fűtésre optimalizált" klíma aminek a másodlagos funkciója csak a hűtés, elsődlegesen ez egy levegő-levegő hőszivattyú fűtésre kihegyezve. Skandináv országokban jellemző, ott sokkal fontosabb a fűtés mint a hűtés.
    És ez az ami valóban sokkal hidegebb időben is képes még elfogadhatóan fűten jóval 1 feletti cop értékkel.

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Tapsi #315 üzenetére

    Dehogynem.
    A meleg felfele szall, padlofutes.
    Az a franya hideg meg lefele igyekszik, mennyezethutes.

Új hozzászólás Aktív témák