Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Rick4 #279 üzenetére

    A klíma sem oldja meg a szellőzést, hiszen nem visz be kívülről levegőt (kivéve persze a szellőztetős klímák, de ez egészen ritka). Múltkor írta valaki valamelyik topicban, hogy az épületgépészek eleve nem is tekintik egyenrangúnak a klímás fűtést/hűtést a felületfűtéssel (a klímának alacsonyabb a komfortja).

    A lehetőségeidet a pénztárcád mérete határozza meg, nem a gépész.

    #278Teasüti

    Nálam minden körnek külön kis szervo motoros szelepe van, szóval az automatika egyesével tudja nyitni-zárni.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Rick4 #279 üzenetére

    Az én szótáramban a "légkondi" az az ami a levegőt kondícionálja. Nem csak hőmérsékletszabályzás a feladata, hanem a légtér cseréje szűrt friss (száraz) levegővel. Ezt hívják légkondícionálónak. A split klíma az nem légkondi. Az csak klimatizál, a levegő minőségét nem szabályozza. Ahogy a hagyományos fűtés is csak klimatizál, legyen a feladata éppen fűtés vagy hűtés. Én sehol nem írtam olyat, hogy a felfűtés az önmagában megoldja e feladatokat. Megholdja a fűtést, hisz arra lett kitalálva. :)

    A hőszivattyúnak más szerepe van, azzal a kazánt váltják ki egy hagyományos vizes körben. De a hőleadó szerepéhez semmi köze, tehát ugyanúgy kell a radiátor.

    Amire én gondolok az a kazán melegvizének a légkondiba vezetése egy hőcserélővel és így a kazán biztosítaná a meleglevegőt. Hogy a kazán az most mivel fűt, az mellékes. Felőlem hőszivattyú is előállíthatja a melegvizet, de végső soron én a meleglevegő előállítására céloztam. Ezt értettem abból amit írtál és erre jött a kérdés, hogy van-e olyan hőcserélő, amire a kazánt lehet kötni és akkor a központi szellőztetőből jön a meleg?

    Multi split klímáról én még nem hallottam. El tudom képzelni, hogy ipari környezetben létezik ilyesmi, de házi környezetben? Eleve milyen elven működik egy ilyen? Felteszem több párhuzamos hűtőköre lehet neki.

Új hozzászólás Aktív témák