Új hozzászólás Aktív témák

  • kusztax

    tag

    Hát talán a világ egyik legidegesítőbb dolga, hogy külön hangszórók kellenek a normális hangzás elérése érdekében. DE! Még ha csak ennyi lenne.

    Az, hogy NE külön távirányítóval kelljen szabályozni a hangot,, az optikai vagy a jack kimenettel megoldatlan. Ha pedig van egy saját hangszetted, akkor szinte egyáltalán nem működik, hogy a TV saját távirányítójával szabályozzuk a hangot, hanem kell mégegy távirányítóval b@***kodni.

    Tehát, amikor kapcsolgatod a TV-det, a másik kezedbe is legyen távkapcsoló, mert minden csatorna más hangerővel küldi az adását. Még véletlenül se legyen kényelmes. Az alap kényelemért fizess még tízezreket, hogy kompatibilis legyen a TV-del egy új hangszett/hangprojektor, véletlenül se használt az általad szeretett, jól bevált hangszettedet.

    Csak röviden a sztorim ezekkel a hangcuccokkal és a mostani TV-kkel

    2017 szeptember: ideje váltani lapos TV-re, vettem egy NAVON 49 colos, FullHD TV-t. Állat volt. Jack be, hangerőszabályzás 1 távirányítóval. Csak hát nem volt okos TV. Plusz 1-1,5 óra múlva a hang akadozni kezdett minden csatornán. (Coax kábellen jött az adás a TV-be.) Ár: 110 000 Ft

    2018 április: Köszönöm NAVON a szolgálatot, eladtam, jöhet a Phillips 4K-s okosTV-je, 50 col. Csodálatos kép, elképszető színek, nincs csíkozódás a színárnyalatoknál, gyors mozgás, nincs elmosódás. WOW a kép. Hangerőszabályzás a jack és optikai kábellel: két távirányító. Az okosfunkciók gyakorlatilag CSAK Netflix és Youtube, blöeee, hát ez nem sok minden okosfunkció, gyakorlatilag nulla. Utáltam a TV-t a két rossz tulajdonsága miatt, eladtam. Ár: 130 000 Ft

    2018 június: Csá Phillips, szia Tesla S901, 49col! Ígéret: 4K, qrva jó beépített hangprojektor, ANDROIDOS OKOS TV!!! Wááááááá! Ár: 180 000 Ft
    Hát... 4K, de gyors mozgásnál mosódik, Forma1 még csak-csak nézhető, Tenisz gyakorlatilag kilőve, ütésnél eltűnik a labda. A kis dolgokkal alig bírkózik meg: Fociba ki nem veszed, hogy mi folyik a játéktéren, ha épp a pókkameráról vagy felsőbb helyről vett kameráról látod a meccset, vagy éppen gyorsan futnak a játékosok vagy kapkodják a kamerát. Vízilabda katasztrófa.
    Színárnyalatoknál színsávok vannak, borzalmas egy 4K-tól ilyet látni. Azt gondolná az ember, hogy erre nem fog sor kerülni.
    Hibák: automatikusan bekapcsol a TV egyszer csak, pl. amikor nem vagy otthon és fogyasztja az áramot, vagy éjszaka közepén, amikor aludnál. Volt már rá példa, hogy atomatikusan kikapcsolt, figyelmeztetés nélkül.
    DLNA? Azt írják van benne, PC-ről mégse tudok semmit se átlőni.
    Vártam volna: A Magic távirányító kimerül abban, hogy bluetoothos és hangvezérlés. Semmi kurzorvezérlés hadonászással. A hangvezérlés csak ilyen Youtubenál és társainál működik. Az, hogy azzal irányítsam a hangerőt vagy a programot, lehetetlen (igen, angolul próbálom). Ja, és a hangvezérlés nem az én hangomat érzékeli, hanem a TV-ből jövő beszéd hangját. WTF?
    Azt gondolná az ember, hogy mindenféle képjavító beállítások javítják a kép minőségét. HÁT NEM, ellenkezőleg! Itt konkrétan rontják a kép minőségét. Minden képjavító beállítást ki kellett kapcsolnom ahhoz, hogy egy tűrhető, viszonylag éles képminőséget kapjak. Borzalmas.
    A TV adás szolgáltatók által adott CI+ kártya fogadási hely nincs a TV oldalán. De még csak be sem programozható, hogy a kártya adataival fogjon a TV titkosított adásokat.
    Ami tényleg jó: nagyon jó a hangzása, mivel beépített, előre irányuló hangprojektora van, DTS minőségben, majdnem vetekedik a saját hangszettemmel. Jack dugóval külső hangszettet is lehet vezérelni a TV saját távvezérlőjével.
    Android OS. Tökéletesen működik, egy csomó app. Bár nem annyi mint a telefonra vagy tabletre, lényegesen sokkal kevesebb, de a TV-re szükségesből nagyjából minden. Kicsit sajnálom, hogy a magyar TV-k még nem kaptak rá az okosTV ízére (lehetne pl. RTLMost alkalmazás TV-re is [csináltam magamnak az Android Studióba. :D ]).

    Szóval ennyit a TV vásárlásról. MINDENKÉPPEN nézd meg és próbáld ki mielőtt vásárolsz egy TV-t. Ha nem engedik, hogy kipróbáld (dugogass minden cuccot a TV-be, jacket stb.), akkor menj másik üzletbe, és ezt közöld is velük, hogy most veszítettek egy vásárlót (akkor talán megváltozik a hozzáállásuk).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák