Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    Azért a szuperszámítógép technológia és a nemzetbiztonság között nem olyan nehéz felfedezni a kapcsolatot. Gyakorlatilag az összes nukleáris fegyvert szimulációkkal fejlesztik, mivel a kísérleti atomrobbantásokat nemzetközi egyezmények tiltják, a szimulációkhoz meg nyilvánvalóan kell a hardver.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz MageRG #41 üzenetére

    Az USA-nak annyi az előnye a többi országgal szemben, hogy kézben tartja a nemzetközi médiát és a strómanokon keresztül pénzelt NGO-kkal képesek az általános nemzetközi hangulatot egyes országok ellen hangolni.
    Így ha náluk kiderül valami disznóság, akkor azonnal egy másik országra mutogatnak, hogy ott még nagyobb a baj.
    Ha az USA-ban neonácik robbantgatnak, akkor hirtelen más országokban is megerősödnek a neonáci mozgalmak, rááll a CNN és a New York Times, a hírügynökségek gyorsan átveszik és mindenki azokról az országokról kezd beszélni. Igaz, hogy sikeres neonáci tömeggyilkosság csak az USA-ban történt, de az elenyésző ugyebár a kiszemelt országokhoz képest.
    Ha az USA-ban kiderül, hogy olyan szinten túlírtják az őshonos erdőket, hogy az már a bolygó oxigénellátását veszélyezteti, akkor a Geenpeace a brazil őserdők megmentéséért indít kampányt.
    Ha pedig a nemzetközi atomstop egyezmény előtt kísérleti atomrobbantások felpörgetésére van szükség, hogy elég adat álljon rendelkezésre a későbbi szimulációkhoz, akkor a tök ugyanilyen céllal végzett francia kísérletek ellen szólal fel minden "független" nemzetközi szervezet. És így tovább.
    Ezt persze sokan hajlamosak túlkombinálni és mindenféle misztikus konteókat gyártani, pedi csak egy következetes és nem is különösebben titkolt külpolitikai agitpropról van szó.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz MageRG #51 üzenetére

    A hozzászólásom melyik része összeesküvés elmélet szerinted?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #90088192 #84 üzenetére

    Van egy általános tévhit, hogy Kínában azért éri meg gyártatni, mert ott nyakig méregben ácsorgó, éhező gyerekeket dolgoztatnak egy marék rizsért.
    Kínának nem a munkaerő ára ad versenyképességi előnyt, hanem a rendelkezésre álló munkaerő mennyisége. Sem az USA-ban, sem az EU-ban nem tudnak annyi munkaerőt mozgósítani olyan rövid idő alatt, mint Kínában. Ha ma az EU-ban fel kell venned 10000 mérnököt, akkor minimum fél-egy év, mire azok munkába is tudnak állni. Kínában hetek vagy napok kérdése.
    A rosszabb jogbiztonság, gyengébb környezet- és munkavédelmi szabályozás, illetve a korrupció gazdasági előnyei rendszerint nem a nyugati megrendelőnél, hanem a kínai munkáltatónál érvényesülnek. Ahogy az orosz gázipari munkás alacsony bére sem az orosz gáz árára, hanem az oligarchák bankszámlájáira van hatással.

    [ Szerkesztve ]

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Predatorr #89 üzenetére

    Ki mondta, hogy a kínai technológia fejlettebb az összes többinél? Amúgy meg nem a fejlettséggel van a gond, hanem a licenszeléssel. Míg egy nyugati feljesztő nem teheti meg, hogy magasról szarik a szerzői jogokra, addig a kínaiak szemrebbenés nélkül megteszik.
    A másik, hogy a kínaiak nem (csak) ipari kémkedéssel lopnak, hanem a bérmunkába érkező technológiát egyszerűen lenyúlják az ügyfeleiktől.
    Ebben amúgy a nyugat is vastagon benne van, mert eleinte ezt nem hogy hagyták, de egyenesen része volt a dealnek, hogy a kínai legyártotta a kért mennyiséget, majd esti műszakban koppintotta ugyanazt valami kamu brandinggel a kínai belső piacra. Ez a nyugati fejlesztőknek nem okozott gondot, mert amúgy sem fértek hozzá a kínai piachoz, viszont a "hamisítás" eltűréséért kaptak némi árengedményt a kínai gyártótól.
    Ezt nem csak a kínaiak de pl. a délkoreaiak, taiwaniak és a többi ázsiai is így csinálta.
    Akkor szabadult ki a szellem a palackból, amikor először a délkoreaiak majd később a kínaiaik a nyugati piacokon az általuk lenyúlt technológiával direktben támadták a korábbi megrendelőiket. Sőt nem csak technológiát loptak, hanem a belsős infóiknak köszönhetően ismerték a nyugati konkurenseik következő lépéseit. Lásd: samsung vs. apple per, amikoris a samsungnak papírja van róla (belső céges utasítás), hogy az elején szándékosan úgy tervezték a galaxy sorozatot, hogy az minél jobban hasonlítson az iphone-ipadra, ezt pedig azért tudták megtenni, mert még a bejelentés előtt hozzáfértek az iphone-ipad designhoz.

Új hozzászólás Aktív témák