Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz copass #17 üzenetére

    Én pont könnyű egér miatt kaptam olyan ízületi gyulladást, hogy azóta sem százas a kezem és ennek kb. 20 éve. Azóta használok nagy és nehéz egereket, érzékenyre állítva és így egész jól bírom. Szintén CAD (jellegű) felhasználás.
    Szóval maradjunk annyiban, hogy egyénfüggő, hogy mi kényelmes.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Synthwave #21 üzenetére

    Fogásra jó volt, nem is volt túl kicsi. Ott is az volt a baj, mint azóta is, ha könnyű egér kerül a kezembe, hogy nem tudok vele precízen pozicionálni és folyamatosan korrigálnom kell. Többszörösét mozgatom a kezem, mint egy nehéz egérrel. Próbáltam kevésbé érzékenyre állítani, de az sem volt jó.
    Utána kipróbáltam 10-15 egeret és akkor jöttem rá, hogy nem is feltétlenül a méret, vagy a forma a legfontosabb, hanem hogy nehéz legyen. Évekig használtam utána egy közepes méretű szimmetrikus wireless egeret, amiben még 2 ceruzaelem volt. Imádtam. Csak azután tértem át a nagy méretre, amikor kipróbáltam az MX Revolutiont.
    Összefoglalva: de, az volt a baj, hogy könnyű volt.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Synthwave #32 üzenetére

    Kezdem azt gondolni, hogy a könnyű egér is megy arra a "polcra", mint az iPhone és a Kindle. A rajongók szerint semmi más nem jó és aki mást állít, az téved/hülyeséget beszél/hazudik.
    Igaz, hogy én még csak tévedek, de 20 év és hasonló számú kipróbált egér tapasztalata szerintetek mit sem számít. :(

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Synthwave #40 üzenetére

    "nem a legjobb a szem-kéz koordinációd"
    Ez könnyen elképzelhető. :K Volt némi gond a születésemkor. Van egy kis diszlexiám, diszgráfiám és diszkalkuliám is.
    A lényeg viszont az, hogy én csak azt mondtam, hogy nekem a nehéz egér a jó és nem ajánlgattam senkinek. Még megjegyeztem, hogy ez valószínűleg egyénfüggő.
    Ezért talán nem kellene minden egeret leszólni, ami 60 g-nál nehezebb. Azt is megértem, hogy játékra a vezetékes egér a jó, de sok más felhasználás is van. Én például képtelen vagyok vezetékes egérrel dolgozni, mert pillanatok alatt kicsinálja a csuklómat.
    Te konzekvensen kijelented, hogy a nehéz egér használhatatlan, miközben van itt is rajtam kívül példa, akinek a nehéz a kényelmes.

    (Megnézheted a Logouton, hogy mostanában milyen cipőket hordok. Valószínűleg visítva fogsz röhögni, de nekem sokkal jobban bevált, mint a hagyományosak. Ez is pont ilyen.)

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Synthwave #43 üzenetére

    "Ejj, akkor neked is volt a kezdéshez egy örömcsomag."
    Hát volt! :D De azért sikerül földmérőként dolgoznom és elég sokat írok (A Korrektorok nem nagyon szoktak panaszkodni). Mondjuk az igaz, hogy ha bizonyos számok jönnek egymás után, azt mindig elírom és nem is tudom megjegyezni, hogy mik ezek. A helyesírást pedig úgy oldom meg, hogy ha nem néz ki jól, akkor az helytelen és ez általában bejön! :DDD

    Igazából az az érdekes, hogy nem remeg a kezem és a kifejezetten érzékenyre állított egeret szeretem. Persze lehet, hogy csak a hosszabb mozdulatoknál jön elő a bizonytalanság.
    Ma munka közben direkt figyeltem, hogy hogyan mozgatom az egeret és valami fura hibrid. Jellemzően tenyeres/féltenyeres fogás és 30-40% alkar, a többi csukló, de időnként féltenyeres fogásnál az ujjaimmal is mozgatom kicsit (két oldalt a hüvelyk és a gyűrűs ujjam van, azokkal mozdítom, ha kell).

    A cipőknél én is aggódtam kicsit, mert nekem is magas a lábfejem (bár nem extrém módon), de szerencsére csak felvenni nehezebb kicsit, ha már rajtam van, akkor jó.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák