Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emmm

    senior tag

    válasz Lacc #7 üzenetére

    Mint láthatjuk, különösebben nem sikerül ezeket most sem megállítani. Gondolod, hogy később fog menni? :)

    Amúgy, ezzel az egésszel szimplán oda jutunk, hogy a terrorizmus ellen fellépő állam lesz idővel maga a fő terrorista. Nem új dolog ez, Palpatine is megszavaztatta magának a legfőbb jogokat és látod, mi lett belőle...ne legyenek senkinek sem illúziói.
    Gondolj csak bele, ha a jelenlegi magyar kor-mány tehetné meg ezeket :U

    Az alap ötlet IDEÁLIS esetben akár jó is lehetne, de olyan meg sosem lesz. Ezt kellene megérteni.

  • emmm

    senior tag

    válasz bambano #53 üzenetére

    Pontosan. Az olyan kormány, amelyik a fékek és egyensúlyok rendszerét bolygatja, az egész biztosan az.

  • emmm

    senior tag

    válasz bambano #55 üzenetére

    Ja értem. Jól tetted, hogy kifejtetted :D Amúgy igen, egyetértek. Usákok benne vannak ebben nyakig.

  • emmm

    senior tag

    válasz bambano #131 üzenetére

    Nagyon egyetértek. Én is úgy látom, hogy rosszabbodni fog a helyzet, és ez az egész felpörgeti a kémkedést a legmagasabb szintre, ráadásul a nép még éljenezve meg is fogja tapsolni ezt. Így fog sírba szállni a szabadság és a magánélet.Ez igazából mindegyik nagyhatalomnak diktatórikus kormánynak kedvez, hiszen lesz mire fogni a kémkedést.

    És pont azért fogják idővel megszavazni az egyre nagyobb jogokat, mert egyre több lesz a terrorista és egyre nagyobb lesz a félelem az emberekben. Én apa vagyok, és elgondolkozom, vajon később elengedjem-e a gyerekem egy koncertre ezek után? :) Azért a félelem is valós és jogos, ezt azért ne írjuk le szerintem. Néha elgondolkozom, hogy ez direkt így lett generálva (értsd: direkt kezdték az usákok ezt a folyamatot), vagy szimplán ez lett a "világ megmentői" szerepből: szimplán vállat vonnak és kihasználják a helyzetet.

    Kérdés mindenkitől: mit gondoltok, ha igazán akarnák (és igazából pont ez a kérdés, hogy akarják-e vajon?), akkor le tudnák-e állítani a jelenlegi áldatlan állapotokat a nagyhatalmak? Én úgy gondolom, hogy igen, le tudnák állítani; de egyiküknek sem igazán érdeke, csak úgy tesznek. Eredmény: Európa szív vele rendesen, jönnek a menekültek, ettől szív Európa népe, stb. Az oroszok nem engedik be őket, az usa szintén nem, meg a kínaiak sem ugrálnak értük.

    [ Szerkesztve ]

  • emmm

    senior tag

    válasz Kékes525 #149 üzenetére

    "A merényletek döntő többségét másod vagy harmad generációs bevándorlók követték el."

    Ezt tudom, de ezt nem fogja megérteni a többség. Pont erre mondom, hogy innentől kezdve csak idő kérdése az egész. Nem túl szép jövőt látok ebben...

    "Másrészt ha az online megfigyelés ellen vagy, akkor hogyan várhatod el a titkosszolgálatoktól a hatékony terrorelemes fellépést, ha kiveszed a kezükből az egyik fegyverüket?"

    Jó érvelés, viszont a problémám pont az, hogy túl nagy hatalmat adni a kezükbe súlyos visszaélésekhez fog vezetni. Nem tettem feltételesbe; nincsenek kétségeim. Magyarul, belőlük csinálnánk ezzel a legnagyobb terroristát. Bárhol, bármikor visszaélhetnek bármilyen apró részlettel az életedből. Akár egy átdorbézolt este a haverokkal, akár egy véletlen rossz oldalra kattintás, akármi. Onnantól kezdve nincs privát életed. Zsarolhatóak lesznek az emberek, megszerezhetnek belsős infókat cégektől (még többet) és visszaélhetnek vele. Az ilyen jogszabályi keretek kb. most sem érnek sokat.
    Magyarul, csöbörből vödörbe esete lenne az egész. De erre mondom, ha folytatódnak a robbantások, akár több, más országban is, egyre több ország kormánya kaphatja meg a magasabb jogokat a megfigyeléshez. Kicsit amúgy az X-men filmek háttér mondanivalója jut eszembe erről (mutáns regisztráció), de akár a legutóbbi James Bond filmet is említhetém, az pont erről a teljes megfigyelés élesbe állásáról szólt.

    "de egyiküknek sem igazán érdeke, csak úgy tesznek" Miért is? A szavazóik szeretik a terrorizmust?

    Egy amcsi állampolgárt miért érdekelné, mi van Európában? Amíg ott nem történik valami, addig magasról fog rá tenni. Az oroszok eleve be se engedik őket, max lelövik orosz módra. Egyiküket sem fogja meghatni különösebben, csak mint érdekes hír fogja az átlag kezelni, HA egyáltalán hall róla.

  • emmm

    senior tag

    válasz Kékes525 #153 üzenetére

    Valóban könnyű volt ezt leírni - bár még el is fogadnám a válaszod (arany középút keresése), de nem vagyok túl bizakodó az eredménnyel kapcsolatban.

    (#154) bambano:

    következmény: az elektronikus megfigyelést valójában nem terrorelhárítási céllal csinálják, így annak nullára redukálása lehet a legjobb megoldás.

    Azért abban ne legyél biztos, hogy nem csinálják terrorelhárítási céllal, de egy olyan csapatnak, akik nem elektronikus úton kommunikálnak, vagy mindig újabb csatornákat használnak, azok ellen biztosan hatástalan lesz. És ezek jellemzően profik. De itt jön be még a korábbi megjegyzésed is:
    "ha nem jött volna át: a kérdés, amit burkoltan pedzegettem, az volt, hogy tudnak-e rossz szándékú emberek úgy kommunikálni, hogy semmilyen elektronikus megfigyelés nem buktatja le őket.
    mint a példák bizonyítják, nemcsak hogy lehet, de tudnak is."

    Ehhez gondolom, piszok sok plusz ember is kellene, a nagyobb megfigyeléshez. De értem, amit írsz, és inkább igazat adok neked. De nullára redukálni miért a legjobb megoldás?

Új hozzászólás Aktív témák