Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Hiftu #60 üzenetére

    szerintem más kérdéseket kell feltenni.
    itt elvileg szakemberek kommentelnek, akik értenek az it-hez valamilyen szinten. a törvényeket meg jogászok hozzák (politikusok által irányítva), akik jóval átlag alatt értenek az it-hez is, meg a köznapi élethez is. sem a jogásznak nem célja, hogy megoldja a problémát, sem a politikusnak, ez utóbbi gyorsan szavazatra váltható eredményt akar.

    a következmény az, hogy amit terrorelhárítás érdekében hoznak szabályokat, nem sokat érnek. emiatt a kérdés nem az, hogy eltűröm-e, hogy megfigyeljenek antiterrorizmus címszó alatt, hanem az, hogy miért figyelnek meg látható eredmény nélkül.

    a másik probléma, hogy jelenleg a törvények tiltják az indokolatlan megfigyelést, ahogy a tömeges megfigyelést is. ha mindenkit megfigyelnek, az csak azzal magyarázható a jelenlegi szabályok szerint, hogy mindenkit gyanúsítottként kezelnek. én vagyok a gyanúsított, nem az, aki robbantott? engem büntetnek más bűneiért? milyen ócska hozzáállás már ez.

    mindezek mellett aki ért hozzá, az tudja, hogy a terroristákat kicsit sem akadályozza semmiben a megfigyelés, érdemi adatot se nagyon gyűjtenek be róluk. vagyis a költség-haszon elemzésnél a költség megvan, a haszon nincs.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák