Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz gooool #12 üzenetére

    A dolog nem ilyen egyszerű jelen esetben, mivel az utóbbi 15 év egyik legjelentősebb frontembere volt. 2000-ben minden tinilány Chesterbe volt "szerelmes", nem a dobosba. Jó, zeneileg ez nem szempont, de azért érzékelteti, hogy volt karaktere. Meg tényleg jó énekes volt, én sose rajongtam értük, de el kell ismernem, hogy tehetséges és jó hangja volt. Szóval szerintem vége a zenekarnak, írhatnak bármilyen jó dalokat is, mert írhatnak, miért ne, nem Chester egyedül csinálta. Egy karizmatikus frontembert nehéz pótolni, nézd meg, mi sül ki általában az ilyesmiből (Queen, Republic). Persze hangszerest sem könnyű pótolni, sem dalszerzői, sem zenész, sem színpadi szempontból, gondolj csak Dimebag-re, Zakk Wylde felmehet a többiek mellé egy konföderációs festésű Dean-nel, és akármekkora karakter ő is, az már nem Pantera lenne (lesz).

    Kevés olyan zenekar jut eszembe, amelyik sikeresen tudta pótolni 1-1 meghatározó ember elvesztését (akár haláleset, akár sima tagcsere). Nekem pl. az újkori Alice In Chains bejön, bár én a régieket is csak mostanában hallgattam meg. De képzeld el a Faith No More-t Mike Patton nélkül...
    A Dead Kennedys is csak egy rossz tribute zenekar Jello Biafra nélkül, pedig a zenész szekció 1981 óta változatlan felállású.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák