Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jancsi

    aktív tag

    (#1) UnA

    Hálózatokkal foglalkozok, ahhoz virtualizálok eszközöket. Nyakunkon az SD-WAN. A Cisco megoldásában csak a management és control plane 40GB RAM, redundancia és kliens oldali eszközök nélkül. :/

    (#2) sutszi

    Az árakat és ár/érték arány már biztos változott. Elég lassan őrölnek a malmaim. Majdnem tavaly ilyenkor indult a tervezés és októberben rendeltem az alaplapot, január elejére állt össze ebbe a formába. Lehet már akadnak jobb megoldások is.

    (#3) Robitrix

    Nem adok senkinek :DDD Lehet ez is kevés lesz SD-WAN-hoz.

    (#4) bacsis

    Köszi! Ha nem futok bele a cikkeidbe nem állok neki.

    (#5) MasterDeeJay

    Nagyon néztem a v3-as platformot, de akkoriban még nagyon drága volt hozzá minden. Az ECC-s Registered RAM-okhoz nem ragaszkodtam volna, de asztali DDR4-esből is 64GB annyiba lett volna mit a teljes platform ( ~105k, alaplappal, procival, rammal, hátővel, kábelekke, házzal).
    Elérhető ennek az újabb változata (Celsius R940) is az ebay-en. Törtem is rajta a fejem, hogy ha már megvan a know-how akkor lehetne arra is építeni valamit, de nem érte volna meg.
    Az újabb platformok fejlettebb IPC-vel boost-olnak akár 4-5GHz-re, ami jól jön indul a VM, vagy nem sikerült 2020-ra sem rendesen többszálú sítani, vagy akár csak rendesen megírni egy alkalmazást.

    (#6) sutszi

    A TDP erősen tájékoztató jellegű az Intelnél. Maga a CPU nagyjából ugyanannyit fogyaszt mint egy azonos családba tartozó azonos magszámú és órajelű asztali. A server/workstaion körítés viszont rendesen meg tudja dobni a fogyasztást, pl az FB-DIMM modulok. A BIOS-t áttúrva lehet találni egy csomó opciót ami a teljesítményre/megbízhatóságra/fogyasztásra vonatkozik, ramok én kb 20W-ot nyertem ezekkel. De akad pár Watt a Windows energiagazdálkodásában is.
    Én utólag már elgondolkoztam azon, hogy 4 magos, de magasabb órajelű procikkal lehet jobban jártam volna. Többnyire egy átlagos asztali gép funkcióját tölti be, akkor szerencsésebb a magasabb órajel. Aztán mérlegelni kell, az üzemidő 80%-ában fér bele pár kisebb akadás vagy a maradék 20%-ban egy nagyobb várakozás.
    Az Intel procik teljesítményfelvételét szépen lehe szabályozni az Intel XTU alkalmazással. A 35W-os 6700T-t szépen vissza lehetett venni akár 5 vagy 10W-ig is ha jól rémlik, igaz ott már 1,2GHz fölé nem ment.

    (#7) Zicokuka

    "Nem vagyok perverz, csak haladok a korral" vagyis pont nem. :D
    Szükségem volt egy combosabb gépre, de az építés talán nagyobb öröm volt mint maga a masina.
    Napi használatra leszámítva a 75W-os idle teljesítményfelvételt rendben van. Mivel van benne hely bőven a nagy bordáknak és ventiknek (procin 120mm, videokártyán 120+92, ház elejében 140) elég ha alacsony fordulaton üzemelnek. Halkabb mint az ITX konfig volt, főleg terhelés alatt.
    Azt aláírom, hogy a nagy háznak helyet kellett találni és meg kellett szokni, hogy ne rúgjak bele, de szerencsére a nagy asztal alatt elfér.

    (#8) Vesa

    Köszi! Én csak most jutottam el a felismerésig, hogy milyen jó is egy félig meddig ipari felhasználásra szánt dolog. Na meg hát ha nagyon akarom ezen is találok bütykölni valót.
    "Szerencsére" többen is küzdöttek a Fujitsu saját (amúgy nagyon előremutató) szabványával [link] [link] A GND-t ki lehetett csipogtatni szakadásvizsgálóval, a táp mellé úgy is szoktat tenni egy pár elkot, így be tudtam azonosítani a 12V-okat. A többinél reménykedtem + kerestem nagy felbontású képet a tápról és stimmeltek a színek.
    Ha minden igaz az alaplap D3032 vagy annak valami variánsa. A "sok színes" vezeték alapján úgy fest nem csak 12V-al etetik az alaplapot. [link] A bal oldali kis csatlakozó valószínűleg a PMBus és venti vezérlés, az én alaplapomon is ott a helye, de nem hiányolja. Jobb oldali perifériáké lehet. Középső megy az alaplapra. Az lenne az igazi ha végig lehetne mérni egy működő tápot. Vagy beszerezni a képen szereplő backplane-t. A címkéje szerint DPS-400AB-10 típusú táppal működik együtt, aminek 5V-os a stand-by tápja és csak 12V-ot állít elő, valószínűleg a többi feszültséget már ez a backplane szolgáltatja. Hála a bányászatnak az ilyen tápokhoz elég sok leírás van, a legtöbb típushoz akad lábkiosztás is. Ha az meg van már be lehet a helyére tenni egy tetszőleges ATX tápot.

    (#9) andor80

    Nem olyan sok az, ez hír alapján pedig végképp [link]

    (#10) FoxiestFox & (#11) Vesa

    Úgy dolgozok mint az elektromos áram, mindig a kisebb ellenállás irányába haladok. :DDD
    Ahhoz kellene a keret. Vagy kiveszem, levágom az alját majd visszateszem, vagy helyben vágom le. Ebben még vó't anyag, szóval nem erőltettem a vágást, visszaszegecselni sem tudtam volna, esetleg csavarozni.
    Az eredeti terv szerint új előlapot kapott volna és 2-3 ventivel, de megtetszett így ahogy van és nem kevés munkát is megspóroltam vele. Tudom, inkább érdekes mint szép. De az ifjúságom juttatja eszembe, Bartonnal és Geforce 4-el. Na meg persze a viccet, hogy a nős kocka egy dolgot nem cserélhet le, a házat. Mert az feltűnik otthon és balhé lesz, hogy megint a gépre költött. Ha kívülről nem látszik akkor nem fáj.

    (#13) Warpig

    Először én is azok után túrtam fel a lakást, de nem lettek meg.
    Trükkösek amúgy, mert 1-2 mm eltérés is van a szélességükben és magasságukban, a fülek méretéről nem is beszélve.
    Majd jött a vad gúglizás 5.25 cover plate és hasonló kulcsszavakra, akadtak egész szép darabok 3db 5,25-ös helyre 120-as ventivel is. De addigra már magával ragadt az ezredforduló könyékének varázsa. (na meg azoknak is kellett volna a korábban kivágott sín)

    (#14) hcl

    Windows 10 Prof, más választásom nem nagyon van, ez az egyetlen asztali gépem.

    Őszintén bevallom, az SSD-ről kissé megfeledkeztem. Úgy voltam vele, hogy mozgó alkatrész nincs benne, lényegében bárhol lóghat ha nincs útban. Most éppen 42 fokos. Vegyük úgy hogy passzív hűtésű, felfekszik a ház oldalára, még talán érezni is, hogy ott a ház egy leheletnyit melegebb.
    Ott a rengeteg PCI-E foglalat, már meg is vettem az M.2 adaptereket. Legközelebb olyan SSD kerül bele. (na meg valami amiről tud bootolni, mert valószínűleg NVMe támogatása nincs)

    Tessék beépíteni egy jó öreg Chieftec házba, az nem csörög, nem zörög, nem sípol, ellenben nagyon menő.

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz hcl #17 üzenetére

    Azt az ITX konfigom is csinálta. Nagyon utáltam is miatta. Mindent besakkozok a helyére. Ami nem kis meló, mert egy ilyen házba [link] ment be a GTX 1050 az opcionális HDD helyre. [link]. Bekapcsolom, beindul, minden szép, minden jó, majd idővel elkezd valami ciceregni.
    Végül csak találtam róla egy képet:

    (#18) sutszi

    Ilyen felhasználás mellett én a rendelkezésreállást, tenném az első helyre. Még ha nem is business critical a dolog akkor sincs az a fogyasztás ami visszahozna akár csak egy gyors rebootot is, ami ECC-s RAM-mal elkerülhető lett volna.
    A workstation alaplap nálam amolyan kényszerű mod alapanyag, nem tudom, hogy üzemeltetik az iparban.

    (#19) KROK640

    Másfélszeres órajelet elnéztem, az már lehet v3-as proci volt. Bár bacsis biztosan megoldaná. ;)
    Ezek vannak mint opciók, 29%-al magasabb turbó órajel vagy kétszer annyi mag. [link] De ezeknek az ára még igen magas.

    (#20) EQMontoya

    És hol marad az élvezet, ha megveszem egyben?! :DDD
    Néztem komplett gépeket is, de 4-5 évet futott vasakért nem szívesen adtam volna ki annyit. Ez az alaplap tartalék volt, én szakítottam át a matricát a rögzítőfuraton. Úgy voltam vele, ha nem volt ár szükség, akkor csak nem lehet olyan rossz széria. Ha nálam is 5+ évet kihúz, jó üzletet csináltam vele.
    Ha nem szórakozásként fogom fel a beleölt munkaórákat és hozzáadom a költségekhez akkor teljes kudarc lenne a projekt. Na meg hát az izgalom, a mérés és a kábel gyártás után, mi történik ha átbillentem a tápon a kapcsolót, majd megnyomom a bekapcsológombot.

    (#21) batyuska100

    Youtube-bal és google-el csak óvatosan, akadnak elég "érdekes" tanácsok. Ha nincs gubanc szerelés közben akkor általában elég a jó öreg RTFM is.

  • Jancsi

    aktív tag

    (#23) batyuska100

    Előbb rá kell keresni és csak utána megvenni! :D Nem hardverrel, hanem ilyen olyan olcsó elektronikai modulokkal jártam ezt meg. Úgy kellett az ic-k adatlapjáról visszakövetni a lábakat, hogy mi micsoda lehet, mert nem volt hozzá semmi leírás. Azóta csak olyat veszek, amihez van rendes leírás van korrekt 3rd party/közösségi support. 1-2$ spórolást nem ér meg több napi vacakolás.

    (#24) hcl

    Bárcsak az lett volna... azt ki lehet önteni, vagy lecserélni. Ez az ITX ház már nem az a Chieftec amibe ez a masina került. Amire rá lehet ülni (vagyis lehetett, az 5,25-ös sínek eltávolításával azért sokat gyengült), lehet fúrni, fűrészelni. Vékony puha lemezek, ami még ilyen kis méretben is hajlanak minden felé, a menet pedig kiszakad belőlük. Többnyire a ház zizegett vagy elmozdult egy venti.

    (#25) xeon forever

    Utána kellene nézni támogatja-e PCIe bifurcation-t. Ha igen akkor egy 16x-es foglalatba mehet 4db SSD ilyen [link] adapterrel.

    domos

    Ilyen alapon 1-2 generációnként cserélhetnénk majdnem a teljes konfigot, mert mindig reszelnek pár százalékot az fogyasztáson.
    A két CPU most közel idle-ben (pár böngésző tab) összesen 35W, ezt egy modernnel le lehetne vinni 10 esetleg 5W környékére. 8 db DDR3-as heylett 2db DDR4-es modullal is lehetne spórolni max. 10W-ot. Ha a többi marad és felételezzük, hogy az új alaplap nem fogyaszt sokkal kevesebbet. Legjobb esetben is 35-40 W-al lennék előrébb idle-ben, illetve terhelés alatt 100-al.
    Ezek aránya kb. 90-10%, ebből kijön 46W átlagban. 21,7 óra üzem után 1kWh, ami ~40 Ft. Még ha 2 nap alatt össze is jön ennyi üzemidő, akkor is 20 Ft naponta.
    Ha bebootolnak egyszer a VM-ek, utána csak hibernálni kell őket és problem solved. Ráduplázni most is lehetne a RAM-ra 25-30k-ból, de még elég. Később csak olcsóbb lesz.

    (#27) Wanderlust

    Hát no megöregedtünk... :DDD Na meg javult a hardware felhozatal, rengeteg dolog készen kapható amit anno magunknak építettünk/alakítottunk.

    (#31) MasterDeeJay

    Az lesz. Köszi! Javítottam.

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz MasterDeeJay #50 üzenetére

    Én nem mertem bevállalni. Igaz a vámtól jobban félem mint az esetleges minőségi problémáktól. De egy workstaion alaplap mégis csak egy workstation alaplap. :DDD Elko alig van rajta, szinte mindent kerámiával vagy talntál kondikkal oldottal meg. DirectFET a CPU VRM-ben, olyan még nem is láttam élőben.

    Annyira nem kritikus ez a tüskeszám. a Molex szerint max 9A folyhat egy 5558-es pin-en, ami ezekben a csatikban van. Az olcsó kínai 7A-nél ég meg, igaz az egy paneltápon volt ránézésre horganyzott lemezből hajtogatott valami. Ami az alaplapon van pin, azon nem nagyon van mit elrontani, inkább a táp oldala problémás ami körülöleli, aztán vagy felfekszik elég felületen van nem.
    4 pin-nél is 2db GND, 2db 12V, 5A-el számolva is 120W. Annyit mindenem átmegy, ami szabványos azon még a másfélszerese is. Erre is került procinként egy 12 pin-es. Boldog is voltam amikor gyártani kellett a kábeleket... Amin sokat matekoltam, hogy milyen kábel legyen, AWG 18 ideális lett volna, az ATX szabvány is azt ajánlja, de sehol sem találtam jó áron. Az első széria 20-as lett, a második 16-os, de csak azért, mer a vékony csatlakozók azon jobban megálltak és akciós volt.

Új hozzászólás Aktív témák