Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Redneck #13 üzenetére

    A hasznalattol. Meg nem lattam olyan billt, ami elobb utobb ne kopott volna. Persze ez attol is fugg milyen kezed van, ha altalaban szaraz a borod, akkor gyorsabban koptatja.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Redneck #13 üzenetére

    A világítós kupakokat jellemzően olyan módon készítik, hogy egy áttetsző műanyagot festékbe mártanak, lézerrel leszedik róla a feliratot, és lakkozzák. Ez a megoldás olcsó, cserébe nagyon nem tartós, mert a lakkréteg lekoptatása után jön a festék koptatása, és könnyen így járhatsz. Csak nagyon drága világítós mechanikus billentyűzetnél van doubleshot kialakítás, amikor kétféle műanyagból állítják össze a kupakot, ezen nem látszik meg a kopás ilyen formában, mert a kupak és a felirat azonos anyagból készül és ugyanabban az ütemben kopik, azonban az ilyen típus ritka, mint a fehér holló, ilyen technológiával készült magyar nyelvű billentyűzet biztosan nem létezik (próbáltam felidézni világítósban ilyet, és nem sikerült, nem világítósban akad pár CM Masterkeys).

    Nem világítós kupak esetében vagy lézerrel írják bele a szimbólumot, vagy dyesub módszerrel kémiailag, itt a kopás nem jár olyan feltűnő hatással, mert a kupak anyagába a felirat anyaga belehatol valamennyire, legfeljebb a korábban éles kontúr kicsit homályosabb lesz.

    A feliraton kívül maga a kupak is tud kopni, ha ABS-ből készül, ilyenkor a kopás hatására kifényesedik a felülete (és UV fény hatására sárgul, bár ez a fekete kupaknál nem észrevehető).

    PBT doubleshot kupak a Szent Grál, csak alig akad és ha akad is, akkor aranyáron.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák