Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Macika66 #2254 üzenetére

    Ha sokat foglalkoztál akkumulátor elektronikákkal, akkor nyilván tudod, hogy az egy paraméter, meddig töltsön, mi is legyen a 100%, ahogy írtam is. ;)

    Legyen akkor egy oldal, ahol részletesen írnak erről: [link] . Vagy más megbízható forrás a töltési profilokról: [link] .

    Természetesen így van, egy terheletlen Li-ion akku feszültségéből nem lehet megmondani, mennyi töltés van még benne, de nem is ez a feladat, hanem az, hogy meddig lett töltve... :U Arra viszont a számunkra releváns tartományban elég jól lehet, lásd a töltési/merülési ábrák releváns részét, gyönyörűen látszik, 4.0, 4.1, 4.2, vagy 4.3V körül lett-e a töltés befejezve.

    A személyeskedő/árnyékboxoló megjegyzéseid ha nem haragszol figyelmen kívül hagytam, nem hinném, hogy bármi konstruktív eredményre vezetnének.

    #2255 McLaca : Nem, nem kapom ki belőle megmérni. :D Ugyanakkor egy memória-takarított telefonon ilyenkor elég alacsony az áramfelvétel, éppen eléggé, hogy ne befolyásolja érdemben a mérést. Az AccuBattery-ban szépen látni is két sorral az akkufeszültség felett a merülés mértékét, nálam a 8 Pro-n ez nagyjából 200mA, ha nincs terhelve. Nyilván nem akkor érdemes leolvasni a töltés utáni feszültséget, amikor valami a háttérben meghajtotta a készüléket 1500mA-el.
    A 9 Pro kettéosztott akkujával nem tudom pontosan hogyan működik, oda lehet kell megfelelő app, ami mindkettőt látja, gondolom az sem űrtudomány, ebben nem tudok segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • vlesi69

    senior tag

    válasz Macika66 #2254 üzenetére

    Én mint egy felhasználó csak annyit fűznék hozzá, egy sima 2A töltőt használok évek óta a telefonokhoz és a tabokhoz, semmi gyors töltőt a gyáriakat nem használom sem a kábelt, és pl a Mate 20, és a P30 Prom ezek sokáig meg voltak és még két és elteltével is hozták az új akkunak az üzemidejét. Most Samsungokat használok azokon ki is van kapcsolva a gyors töltő funkciók.

Új hozzászólás Aktív témák