Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tovgab

    aktív tag

    válasz KSparrow #1305 üzenetére

    Én is úgy érzem, hogy nagyon rétegigény 6-7"-on a 400 dpi fölötti pixelsűrűség.
    Nekem tökéletes a látásom, igényes is vagyok az ilyen dologra, de még én is azt mondom, hogy a FullHD+ bőven elég.
    Azért az asztali gépem (32Gb, 32" 2560 x 1440@75Hz) nem veri le - csak frissítési sebességben - de értem, hogy mire érted.
    És azt is elfogadom természetesen, hogy van aki ragaszkodik a nagyobb felbontáshoz, nekem is QHD+-on fut a teló, de csak lelkem megnyugtatása miatt. :C
    Ha mondjuk asszony egyik nap titokban átállítaná Full Hd+-ra, szerintem soha nem venném észre magamtól, hogy valami történt... :N
    Majd el felejtem: nekem is volt OP 3, imádtam a kijelzőjét (is), semmi probléma nem volt vele, sőt!

    [ Szerkesztve ]

    O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

  • f3rdzs0

    senior tag

    válasz KSparrow #1305 üzenetére

    az összes AMOLED pentile jelenleg ami telefonokban van (insert obsucre Chinese phone with RGB matrix here :D ). ez az egyik legnagyobb baj is vele, mert effektíve visszalökték a telefonokat a HD minőségre ezzel FHD paneleken (az Apple az egyetlen gyártó aki kompenzálja ezt)

    1440p-ben már én sem mondom meg a különbséget AMOLED és LCD között, de FHD-ben számomra borzasztóan látványos. mondjuk annyiból igaza van a kollégának, hogy rétegigény, mert a legtöbb embernek úgyse tűnik fel a különbség (főleg ha nincs a kettő egymás mellett, és nem tudják mit nézzenek)
    van ráció abban, hogy a telefonnak nagyobb a felbontása mint a gépnek, mivel esélyes hogy többet olvasol rajta, amin ez sokat segít, sokkal kényelmesebb és kevésbé fárasztja a szemet.

    sőt a legnépszerűtlenebb véleményem az az, hogy a nagyobb képfrissítésnek az átlag ember számára több értelme van a telefonban mint a gépen pontosan a görgetős olvasgatás miatt :D

    [ Szerkesztve ]

    f3rdzs0

Új hozzászólás Aktív témák