Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz UnA #32 üzenetére

    A cikk azért demagóg, mert elkenik, hogy a vagyon gyarapodás pontosan milyen bevételekből állt össze, miközben egy adott bevétel típusra kirótt adó mértékén problémáznak.

    Én el tudom hinni, hogy mondjuk Bezos 0 dollár adót fizetett, de akkor szépen vezessék le, hogy Bezos személyes vagyon gyarapodása pontosan milyen tételekből áll, melyikre milyen adót kellett volna fizetnie és ezt milyen trükkökkel, kiskapukkal, egyebekkel kerülte meg.
    Állítólag hozzájutottak az adóbevallásokhoz, úgyhogy ott kellene lennie a számoknak feketén-fehéren.

    És még mielőtt belemennénk, hogy én az adókerülő milliárdosokat támogatom a kisemberekkel szemben, éppen ellenkezőleg, csak az ilyen csúsztatásokkal teli hangulatkeltő írásokat kontraproduktívnak tartom, mert ha az elszámoltatást nem precízen és minden kétséget kizáró alapossággal végzik, akkor csak arra alkalmasak, hogy az egész témát indulati irányba tereljék. Az indulatokat pedig szépen le lehet vezetni látszatintézkedésekkel, a precíz elszámolást meg nem, ezért a hangulatkeltés pont az adócsalók érdekeit szolgálja.

Új hozzászólás Aktív témák