Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • citkar

    addikt

    válasz CarlosCarlos #144 üzenetére

    Nézd, ha ez valós, amit leírtál:

    "Sok alkalmazás hibásan fut rajta, a gyártó által megpiszkált droid alapnak köszönhetően.

    Nem tudom mit nevezel megpiszkálásnak, de a gyártóé elég stabil, nem tökéletes, de bő fél év alatt két alkalommal fagyott le, ami talán annak is köszönhető, hogy szinte sose indítom újra. Szóval, valószínűleg más piszkálta meg a te értelmezésedben.

    "a mai napig nem adott ki hivatalos frissítést, gyakorlatilag közel egy éve. "

    Mint írtam rendszeresen ad ki frissítést a gyártó, például a múlt héten.

    Azaz, ha valós az általad leírt állítás, neked nem gyártói, hanem tákolt ROM-od van.

    Továbbiakban:

    "A nubia honlapról pedig 8 óra alatt jött le a frissítés"

    Nem tudom milyen frissítést töltöttél, én csak ROM-t szoktam, mást nem is láttam náluk, az 10-20 perc alatt le tud jönni.

    "a letöltött file a kicsomagolás követően hemzsegett a hibától, és minden vírusírtóm üvöltött miatta"

    Kipróbáltam a kínai és a nemzetközi ROM-okat is, egyik se volt hibás (ez alatt nem is tudom mit értesz), vírusos meg pláne nem. Szerintem rossz helyről töltöttél, vagy a gépedben van a hiba.

    " win-10 alatt annyi progit futtatam párhuzamosan amennyi kellet"

    Nem tudom te mennyit használsz, de mondjuk ha 20-30 alkalmazás fut nálam, a váltogatás kellemesen gyors. A 4 GB RAM a mindennapokban elég 2018-ban...2017-ben meg pláne elég jó volt.

  • citkar

    addikt

    válasz CarlosCarlos #144 üzenetére

    Hogy javíthass a felhasználói élményen, vagy egyáltalán működésre bírj bizonyos dolgokat, cseréld le a ROM-t egy gyárira.
    Innen töltsd le a megfelelőt. Az utolsó feltöltött ROM-juk itt: NX569J_Z69_EN_TSXPR1JE00L209.
    Miután feltetted még egy kis frissítést fel fog tenni.

    Feltenni úgy tudod, hogy SD kártyára felmásolod, telefonba berakod, telót bekapcsolod és bízzunk benne nem gányolták el a Beállítások/Rendszerfrissítés menüdben, a jobb oldalt felül található három pontra rábökve a Local update funkciót és erre rábökve SD kártyáról felteszi a megfelelő ROM-t.

    (#147) CarlosCarlos:

    A frissítés, ha gyári ROM-d lenne csak ennyi lenne, ha így nem sikerül, akkor bonyolultabb a dolog, próbáld ki, az fontos, hogy SD kártyáról. Ha nem sikerül, megnézem, hol van egyszerű leírás más módra.

    Én is jártam így, tákolt ROM-mal. Rossz volt a WiFi, rossz volt az akkuidő és egy csomó minden más is, majd a gyári ROM minden problémát elűzött. Szóval próbálkozz, ha elakadtál szólj, mert nagyon, de nagyon nagy a felhasználói élmény, egyáltalán a felhasználhatóság különbsége a gyári és egy tákolt ROM között (nem csak a Nubia, más készülékek esetében is).

    (#146) Z_T :

    Hétvégén kipróbáltam újra a kínai ROM-t. Szép is, jó is, de a google account hiánya miatt (nem tudtam rávarázsolni) vissza is tettem a 2.09-t, ami frissített 2.10-ra. Jó ez a nemzetküzi verzió, semmi baja, csak a kínaiban lévő csili-vili dolgokat azért meglesném :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák