Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz FoxiestFox #3742 üzenetére

    Igen, különben azt mindig érdemes is hangsúlyozni, hogy aki valamilyen más, népszerű vagyis inkább elterjedt rendszerben "felnőve" szeretné ezt megismerni, az esetleg meg fog lepődni, mert egészen más, mint az iPhone/Windows/Android "szentháromság"... Nekem is pont az a legnagyobb bajom, hogy a gyártók és fejlesztők nyilván a tömegek igényei mentén adnak ki készülékeket. Vagy mondjuk - ahogyan a teszteket olvasgatom - pont nem, de arról azért nem igazán hallani, hogy tömegek inkább nem vesznek Samsung/Asus/Alcatel/iPhone/Lumia/Akármi telefont, mert nem ilyen vagy olyan...

    Ugyan ki akar terminált használni...? Senki. Ki akarja micro szinten beállítgatni a telefonját úgy, ahogyan csak ő akarja...? Senki... Valahogyan - egészen elképesztő módon; számomra legalábbis - szereti mindenki, ha készen megkap mindent. Még ha az erős kötöttségekkel jár is. Mert aztán, ha már megszoktad, nem is olyan kötött az. Számomra ez a mai okostelefonos világ az aranykalitkára hasonlít. Szívesen vennék én másik telefont, de egészen egyszerűen nem találok olyat, ami megfelelne nekem... Mutasson valaki nekem egy olyan mai telefont, amire szabadon, akár magán a telefonon tudok 10 perc alatt widgetet írni...

    N9-en gondolkoztam, de pl. pont a pentest része nem olyan jó, mint n900-on. Az easy debian-t azt hiszem portolták ugyan, de mégsem ugyanaz (főleg, hogy nekem easy ubuntu van...) - az a hardveres billentyűzet azért jó dolog tud lenni.

    A BB-t hallottam, hogy jó, sajnos még kezemben nem volt; azt mondjuk kipróbálnám, de valahol az is picit "rétegtelefon", még ha más az irány is. Azt hiszem hamarosan ők is adnak ki androidos készüléket is.

    Egy Jolla teló beszerzésén sokáig gondolkoztam, de végül arra jutottam, hogy bizonyos funkciók nagyon hiányoznának, és ahhoz képest drága. Sajnos úgy tűnik ez is zsákutcába fog futni, bár ki tudja, én reménykedem, hátha, és akkor idővel ki tudnám próbálni a Sailfish-t, de az igazán jó dolog mégiscsak az lenne, ha valamilyen olyan linux disztrót is lehetne készíteni, ami úgy, mint a számítógépek esetében, készüléktől függetlenül tehető föl bármire, és nyilván a telefonos funkciókat is tudod használni (ööö... igen, a realitásérzékem megvan... még...).
    FirefoxOS, meg Ubuntu Touch, persze, de ezek támogatottsága megint olyan, ami az egyszeri felhasználót nem fogja érdekelni. Ha bekapcsolom, akkor legyen rajta ez is, az is, működjön, legyen support és kész... Ez jogos is, de nekem őrülten hiányzik egy legalább annyira nyílt OS, mint a maemo...

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák