Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pushalias

    addikt

    válasz MR007RM #1943 üzenetére

    Majdnem kimaradt egy nap anélkül, hogy megtudtuk volna, a 808 mindent ver, a 1020 pedig még 5110-nél is gyengébb. Neked hála ez nem történt meg. Köszönöm! :R

    Honor 9 / HP 8470P

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz MR007RM #1943 üzenetére

    Akkor nagyon rosszul hiszed. És tanácsolom, hogy olvass el pár irományt a témával kapcsolatban.
    Még a legjobb DSLR raw képein is látni itt ott egy kis zajt..

    Ezzel a fás képpel meg nem lehet bizonyítani semmit se :) Tessék itt az én tücsköm, csak hogy én is mutassak egy képet. Noha Semmi köze semmihez.. mert ez DSLR-el csináltam, ami látszik is.

    Ugyanis:
    Az alapanyag lenne a RAW. De már a JPG-be való konvertálás során is vesznek el részletek (bár vannak nagyon jó jpg-be tömörítő algoritmusok) Főleg úgy, hogy a 1020 és 808 még plusz (eltérő) algoritmusokat is használ.. pl. a kromatikus aberráció eltüntetésére, a 1020 néha túl húzza a színeket, a 808 pedig jobban mossa a képet. És még ki tudja miket.
    Majd ezeket a képeket még leskálázza 8 ill. 5 megapixelre. Majd ezek után te még fel akarod skálázni 12 megapixelre?
    Ennyi algoritmus és trükk után akár hamupipőke is megjelenhetne a képek közepén.
    Szóval. ha valamit bizonyítani akarsz, minimum az "érintetlen" 38 megapixeles képet mutatod. Mert jelenleg az tekinthető a legnyersebb képnek.

    (#1944) Quasi_modo Szerintem a túlmintavételezés előtt célszerű lenne kicsit átmosni a képet.. hisz a leskálázás mellékhatása, hogy jelentősen javul az élesség is. Itt csak a kérdés, hogy mi az ideális szint.. Az élesítés és a mosásnak is van/lenne egy aranyközép útja.

    (#1951) sadboy Na ez vicces. Én a kép másik oldalát nézegettem, ahol viszont a 1020 látványosan jobb. Pl. annál a köteg hajnál amiben a gumi van, meg alatta az a színes köröket.. stb. A sarkokat néztem egyértelműen gyenge mind a kettő, de a 1020 a rosszabbik rossz. Viszont ahol te mondod tényleg.. sőt, még a kromatikus aberráció is van a 1020-on. Kérdés az ,hogy ez egyéni lencse hiba, vagy ez az átlagos minőség. A Nokiánál ez a szórás nem lenne első eset.. az N82 után semmi se biztos sosem. :/
    Néztem pár ilyen tesztet, ott nem volt ilyen hiba.. és általánosan az az eltérés volt ami a haj körül megfigyelhető.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák