Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Hát én asszem előszedem a ZF2-t, és csinálok egy full éjszakai holdas képet. Ott is van egy úgynevezett "bagoly" mód, ami 4 pixel fényadataiból csinál egy képet. Persze, a kép kisebb felbontású lesz, de a módszer ugyanaz, csak ott is egy lencse van a hattal szemben. És kíváncsi vagyok, mit tud ehhez képest.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz mirci18 #137 üzenetére

    Ahogy ő írta, úgy valóban nem lesz jobb képed, de itt nem is úgy kellene összeadni a pixeleket, hogy egymás mellé teszed, hanem az általuk rögzített adatokat összegezni. Úgy viszont lehet jobb képed egy 5 kamerás rendszerrel.
    Tegyük fel, hogy minden pixel képes 1 egységnyi fényt rögzíteni szivárgás nélkül (ne legyen zajos a kép).
    Ha egy ilyen szenzorod van, akkor az pixelenként 1 egységnyi fény, ami mondjuk egy holdfotó esetében (mert a tesztben is az volt) semmire nem elég. Ellenben, ha van 5 lencséd, ami ugyanazt a tárgyat rögzíti kvázi ugyanabból a nézőpontból, akkor az máris 5x annyi fény ugyanarról a tárgyról. Olyan, mintha csinálnál egy 5 képből álló sorozatot, amit aztán utólag összegzel. Csak itt az 5 kép egy időpillanatban készül el. Onnantól már "csak" egy jól megírt algoritmus kérdése, hogy legyen egy nagyon jó fotód. A módszer hasonló, mint a HDR fotóknál, csak itt nem feltétlenül kell különböző "világosságú" fotókat csinálni. Ezt az algoritmust viszont nem jól oldották meg. Javítható ez optimalizálással, de minél pontosabban szeretnéd megvalósítani, annál nagyobb erőforrást (ergo utófeldolgozási időt) igényel. Én arra tippelnék, hogy jött egy jó ötlet, beharangozták, hogy elinduljon a hájp vonat, aztán rájöttek, hogy nem lesz az olyan egyszerű, viszont már nem léphettek vissza. Ezért kiadtak egy optimalizálatlan szoftvert.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz nyisziati #151 üzenetére

    Sorozatképeket már nagyon régóta tudnak az androidos telók is, ha hosszan nyomod az exponáló gombot. Hogy te eddig miért nem találkoztál velük, azt nem tudom.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák