Új hozzászólás Aktív témák

  • elekreg

    tag

    Szeptember közepétől használom a telefont, bár én csak 170000 Ft-ot fizettem érte, mert nem vártam meg a hazai hivatalos megjelenést (ettől kicsivel olcsóbban is lett volna, de az aluljárós és sarki GSM szintjére már akartam lemenni, hanem számomra bevált és megbízható helyen vásároltam, aminek nem mellesleg anno a Nokia szerviz is elfogadta a számláját, bár ennek már nincs jelentősége, mióta nincs kimondottan olyan), de azt kell mondanom, hogy nagyon megérte, ár/érték arányban az egyik legjobb telefonom, pedig nem ma kezdtem.
    A tesztben leírt negatívumok egy részével nem tudok azonosulni (bár arra már régen felkészítettek az ősidők óta itt fórumozó, ismert és elismert barátaim is, hogy a tesztek egy részét fenntartásokkal kell olvasni és kezelni, mert mindenkinek más a viszonyítási alapja és az értékrendje is), részemről nem véletlenül ment a Nokia 8 mellől itthonról az iPhone 8 Plus (csak kijavítják majd az akadozós szoftverét) és az S8+ (simán csak meguntam, de a Note 8-at meg hiába próbálgattam, nem fogott meg, nem éri meg nekem a bőséges felárat, pedig ha valami nagyon jó, akkor nem szoktam sajnálni rá a pénzt) is.
    A kamerája elég jó, pláne akkor, ha telepítrésre kerül rá egy olyan alkalmazás, amivel adott a RAW/DNG (a 835-re van korrekt HDR+ is, ha valaki igényli).
    Az akkumulátoros üzemidőtől féltem, mert az az egyik fontos szempont számomra és az 5.3" mellé adott QHD kijelző kétkedésre adott okot a 3090 mAh akkumulátorral, viszont kellemesen csalódtam, bár nem tudva először, hogy a hardver vagy a szoftver miatt, de nagyon jól teljesít, van olyan tesztes mentésem, ahol 50 óra feletti készenlét mellett ment 8 óra feletti kijelzőt, aminek nagyobb hányada mobilinternetes böngészés (4G+) volt, amellett mentek e-mail, naptár és hasonló fontos szinkronok, Play frissítések és volt benne viszonylag sok telefonálás, valamint némi fényképezés is, szóval nálam a 2 napot bírná, noha inkább feltöltöm minden nap.
    Egyedül az értesítési led hiányzik kicsit nekem is néha (amikor iPhone-t használok, akkor is elmondom ezt, hiába próbálnak meggyőzni elfogultabb ismerőseim, hogy minek az), bár valamennyire kárpótol az "AOD".
    Az infra nem annyira hiányzik, bár elvétve hasznát vettem, amikor épp olyan telefonom volt, de tényleg csak nagyon ritkán.
    FM rádió? Na, az tényleg nem kell már nagyon régóta, nem is emlékszem rá, hogy mikor hallgattam így utoljára, még online sem, pedig korlátlan mobilinternetem van.
    Az IP védelem is lehetne valóban jobb, bár ezt sem használtam ki soha, hiába volt olyan telefonom.
    Az anyaghasználat jó, nagyon minőségi érzetet ad bármilyen más csúcstelefon mellett.
    Nem spórolták ki belőle az 5-ös BT-t, a jó MIMO-s WiFi-t, a korrekt 4G+ modult és még lehetne sorolni, sok drágább csúcstelefon is beugrik, amikben ezek közül nem minden adott.
    Lehet itt hasonlítgatni más telefonokhoz, de akkor legalább annyi előnyt is találok a Nokia 8 mellett bármelyikhez képest, mint ahány hátrányt, így legjobbat nem tudok kikiálltani, bár ez nem is cél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák