Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cefre00

    tag

    Annyiban igazat adok Bognak, hogy a cucc nincsen készen, mmint az OS, és így nem feltétlenül lett volna szabad kiadni a mobilt, DE én két hete használom, és nem nagyon van vele bajom.
    Talán a marketing is probléma, mert tényleg félokosnak hírdetik, de ez inkább egy felokosított butafon, nem több, ennek megfelelően álltam hozzá és nem is csalódtam.

    Amit megosztanék, mert valószínűleg többet használtam, mint Bog:
    - a tartozékok visszarakásával a dobozba nem volt gondom, szerintem nem nehéz. Ezt nem is értem miért kellett beleírni az elemzésbe. :D Ennyire ne utáld már a HMD-t.
    - Nokia mágnes abszolút igaz, folyton megnézik a kollégák: "Jaj, ez a mátrix telefon?" Mondom "nem, ez csak olyan...", mert tényleg nem kellene az eredeti 8110-s szintjén említeni, mert messze nem ott van.
    - a billentyűzet tényleg nem valami jó, de szokható, nekem pl 2 hét alatt ráállt a kezem. Tweeteltem is róla, meg egyebeket is csináltam. Majd ha lesz Whatsapp ki fog derülni, mert az lesz masszív használat.
    - ha valamiből kiléptünk, akkor be is csuktuk: mivel ez egy nem multitasking rendszer, ami HTML5 alapú ezen nem különösebben kell meglepődni. Én azon lepődöm meg, hogy valaki ezen meglepődik. Megintcsak az átgondolatlan marketing következménye. Zenét nem hallgatok rajta, arra ott van a munkás telefonom.
    - a névjegyzék képességeit a helyén kezelve teljesen jól használható, nekem nincs vele gondom. Nagyon hasznosak a ICE, kedvenc és gyorshívás funkciók! ;)
    - az emailezés működik, szoktam rajta olvasni és írni is, mert van egy "Email böngészése" funkcó, amivel lehet könnyebben olvasni maileket.
    - a flip lötyög igen, amikor kivettem a dobozból is lötyögött, de azóta nem lötyög jobban, pedig naponta kb 30-szor húzom le. Meg is tettem nekik a javaslatot, hogy inkább kövessék a 7110-es mintáját, mert ott az alapvető gombok a flip és a kijelző között voltak... De gondolom Bog most már a francba kíván, hogy ne adjak már tippeket nekik, hogy még egy klasszikus nokiát becstelenítsenek meg. :))

    A KaiOS Tech eléggé kommunikatív cég, én már találtam is egy issue-t írtam nekik, nézik mit lehet tenni. Ez egy béta phone... A rendszer tényleg béta még. Lehet édesapám jobban jár majd a mostani Nokia 230-assal, amit használ, én pedig továbbra is várom inkább, ahogy a rendszert toldozzák-foltozzák, hogy meglássam mi lesz belőle. És talán még Morpheus is felcsörög egy nap azzal, hogy jönnek a vámosok... :DDD

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    válasz volandy #15 üzenetére

    Nem próbáltam még, de szívesen megnézem majd. A múlt héten már azon gondolkodtam, hogy írok egy tesztet róla, de majd még meglátom, viszont a hotspotot le tudom tesztelni. ;)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    válasz Fancy-boy #23 üzenetére

    A rendes fórumban van néhány lelkes user, akik írogatnak mindenféle dolgokat. Én is ott írtam nekik. ;)
    A KaiOS-nek pedig Twitteren írtam, nagyon hamar reagáltak és foglalkoznak a problémákkal, amiket írtam nekik. :)

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    válasz rep3at #49 üzenetére

    Igen, több lett benne a gyalázkodás, mint az érdemi elemzés. Lehet tényleg írok róla valamit, hogy lehessen látni a másik oldalt is. Bár azt nem mondom, hogy 100%-ig tökéletes. Tele van hibával, de nem hiába kapott ez a rendszer egy díjat most innovációért, és nem hiába vágja bele a Facebook és a Google a milliókat. Ha szar lenne, nem tennék.

    Szerintem érdemes neki adni egy esélyt, viszont aki egy fully featured butafont keres elsődleges telefonnak, és mellette okostelefonos érzést akar, az ne vegyen ilyet.

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    válasz quailstorm #50 üzenetére

    Ez egy érdekes felvetés, de akkor nem csak az én memóriámmal vannak bajok, hogy mondjuk egy Nokia 6230i a hátsó kertbe vágná a mai "feature" phone-okat, ugye? :DDD

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

  • cefre00

    tag

    @quailstorm

    Abszolút durva, hogy milyen szinten degradálta a tudást a S30-S40 széria a korábbi Nokia OS-hez képest. De a KakiOS (köszi @janeszgol) még az útja elején van, benne van a potenciál, hogy legyen belőle valami jó. :)

    @Bog

    Teljesen egyetértek abban, hogy vannak dolgok, amiben nagyon nem fasza.
    1. Tényleg lassú de legalább van Google integráció valamilyen szinten. A sima butafonokban nem volt eddig ilyesmi, tehát ez nekem előrelépés. Hogy nem kellett a SIM-ről importálni, az pedig nekem non-plusz-ultra.
    2. A fájlkezelő hiánya pedig az iOS-en vagy éppen a WP 7.x, 8.0-n nem fájt nagyon. Ha jól emlékszem az első Lumiák akkor kaptak fájlkezelőt, amikor jött a "Files" alkalmazás a WP 8.0-ra, majd jött a "File Manager" a 8.1-re és a WP10-re. Tény, hogy nem a hétköznapi usernek készült, ezért is mondom, hogy korai volt még kiadni, de ezt te is mondtad.

    @leviske

    Az N széria volt az etalon. Van itt a polcomon egy N900, nekem az az etalon. De ahhoz nem lehet nyúlni, mert a Maemo és a Meego (Harmattan) már későn jött. De ha a Nokia inkább elkezdett volna afféle iOS filózófiát követni és ezt a Linuxos vonalat tovább vinni az jó lett volna, de inkább jött a Lumia Elop bácsi miatt. És a Nokia megbukott... Személy szerint az N950 a csúcsmobil, de az már inkább PDA, mint mobil. Na mindegy, ez már töri. Most van droid meg alma, aztán vannak még mások (Sailfish, Purism, meg ennyi). :D

    Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

Új hozzászólás Aktív témák