Új hozzászólás Aktív témák

  • --Tomee--

    csendes tag

    Koszi a tesztet, kivancsi voltam hogy mikor tesztelitek ezt a telot. A (Nokia) HMD emlekeim szerint ezt a telot a 6300 4g-el jelentette be egyutt, en abbol rendeltem egyet nyaron. Nem akarom vedeni a Nokiat, de higgyetek el, van rosszabb telefon a piacon, ha mar KaiOS.

    Egy par hete mar nyomkodom a 6300-t, es a tesztiroval valamit veletek, forumtarsak, nagyreszt egyet ertek.

    Engedjetek meg egy par vegyes hagvetelu pontositast amit tapasztaltam a kistestveren, a 6300-on, (ugyanez a rendszer fut ugyanezen az SoC-n):

    -jelenleg hivatalos KaiOS aruhazbol nem beszerezheto a Viber, csak egyeb hekkelesek utan lasd: https://sites.google.com/view/bananahackers/devices/nokia-8000-4g-nokia-6300-4g-2020?authuser=0

    - a KaiOS alapvetoen kinal szamkodos lezarast, amit ki is probaltam es jol mukodik, tehat lezarhato a telefon csakugy mint egykor az iOS

    -a Whatsapp-ot igenis lehet hasznalni hivasra is, bar a 6300-n nincs elolapi kamera igy a videohivas kerdeses, de az app hivas resze remekul mukodik, megtalalhato az appon belul az opciok ful alatt a funkcio

    -az akkumulator uzemido, ha csak egy kicsit is jobban hasznalod a telefont pl. streamet sajnos kb egy nap vagy egy kurta napra merseklodik, igaz itt csak 1200mAh

    - a toltes viszont siralmas: 540mA-nel nem hajlando tobbet felvenni a telefon egyik toltovel vagy kabellell sem(joparat kiprobaltam), igy tobb orara rug a toltes ami a mai vilagban egyszeruen buntetes. Sokkal jobban zavar az ilyen lassu toltes minthogy nem USB-C vel toltheto a telefon

    - remekul mukodik kulso appal a netradiok hallgatasa, es a BT kapcsolat is stabil pl. BT hangszorokkal, de a headsetek is kivaloan egyuttmukodnek

    - a micro SD n elhelyezett zenet is le lehet jatszani de a gyari lejatszo nagyon furcsan mukodik, ossze-vissza keveri a zeneket ha kategoriankent vagy nevenkent akarjuk kezelni, elobb utobb mindig egy olyan mappabol kezd el jatszani amit eppen nem szeretnek.

    - a mindennapokban ettol az SoC tol nem kell tobb ennek a rendszernek, de egy modernebb mar csak a fogyasztas miatt is jot tenne.

    - parhuzamos app kezelest felejtsuk el, fogalma nincs a telefonnak ha esetleg valamely appbol ki kell lepni, hogy hol tartottunk

    - a google bol sikeresen tudtam a nevjegyeket importalni ami nagyon nagy plusz egy ilyen nyomogombos telonal. Ugyanakkor a nagyjabol 650 nevjegyet (gondolom a memoria kurtasaga miatt) minden alkalommal ujraindexeli ami sulyos masodpercekbe kerul ennel a mennyisegnel ezzel az Soc-vel, es addig nem keresheto a telefonkonyv , ami a legidegesitobb az akkumulator lassu toltese utan a sorban.

    -a kijelzo. Kallodott itt a fiokban nehany 15 ev koruli gombos telefon, de ennyire rossz minosegut egyszeruen nem tudok elovenni a fiokbol, akar Nokia akar mas markarol legyen szo. Szigoruan szembol hasznalva allo helyzetben teszi a dolgat, de mas szogbol ne akarjuk hasznalni. A legfajobb hogy a Youtube-on tenyleg jol mennek a videok, de a kijelzo siralmas minosege lehetetlenne teszi a hasznalatot elforgatott allapotban.

    -mindig pozitivan zarjunk: a netmegosztas kivaloan mukodik, es a KaiOS es telefonoknal van programozhato gyorsgomb, a (Nokia) HMD alapvetoen ezen funkcio gyorselereset allitja be, ami ismet hatalmas plusz pont.

    Sajat konkluziom:
    A kis testver -10 ezer, tehat nagyabol 23 ezer forintos araval viszont velemenyem szerint versenykepes, hiszen van neteleres, alapveto funkciok, 4G, dualsim, es ha kell akkor eloveszek egy tabletet ami mar elheto, megosztom a netet es kesz. Igy is lehet elni, nem utolso sorban nem kell remegni hogy a strandon esetleg ellopjak, vagy osszekarcolodik az elo es hatlap, mert ennyiert egyszeruen nem kell vigyaznom ra ami a tobb szazezres uvegfolias toro masinak koraban bizony nagy aldas.

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

Új hozzászólás Aktív témák