Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    Csak amikor még volt használható méretű redmi a note mellett, akkor nem ugyanaz volt benne a hardver, a note jobb volt. Én csak azért vettem fanyalogva redmi note 4-et, mert olyan hardverrel nem volt sima redmi, egyébként azt vettem volna. Még most is a note4-et használom, és még most is azt mondom hogy nagy, de semmi értelmes nincs helyette ami nem 6 jegyű összeg. Ja, és nem csak a noccsot hanem a kávamentes hülyeséget is útálom, kezelhetőségben is rosszabb hogy mindig belenyúlkálsz véletlenül, és sérülékenyebb is a kijelző.
    Volt amúgy egy redmi 4 prime egyébként, 5", full hd kijelző, 4000-es akku, sd625, szinte note4 hardver, csak a kínai belpiac miatt a 3G/4G frekik nem igazán európába valók. De még így is erősen gondolkodtam rajta. De sajnos kinyomtak egy adagot belőle és kész. Elkapkodták és nem lett utánpótlás, persze pár hét után nyomtak a shopok egy laza +50$-t az árára. Akkor próbáltam kivárni, hátha visszamegy az ára, de helyette elfogyott. Pedig még kijelző védő üveget is rendeltem hozzá, amik a mai napig megvannak.

    Lényeg a lényeg, ha lett volna ugyanolyan hardver a kicsiben, akkor adnám a megállapításodat, de hogy 1-2 gigával kevesebb rammal, 1-el kisebb procival adták a kicsit, igazából nem is kell csodálkozni hogy nem azt vették meg. Bár a redmi 4x azért szerintem elég népszerű volt, ha abból is lett volna 4/64-es akkor még inkább, és az nem is lett volna egy nagy tervezői munka (másik dobozból kellett volna kivenni a beültető gépnek a ram és nand flash szalagokat).

    De ergonómiára a mai napig a legjobb telefon amim volt (és még meg is van), az az első szériás moto g, 4.7" kijelzővel, egyszerűen tökéletes. Nem véletlen, hogy amikor az alma előjött a tepsi változattal, akkor a kisebb is pont ez a méret volt, ők is azt találták hogy használhatóságra az a legjobb, de a divat miatt (ami bármilyen észszerűséget felül tud írni) meg kellett a nagyot is csinálni, aztán ezzel a mesterségesen erőltetett igénnyel bezsebelték a profitot. Az a baj, hogy a világot meghatározó amerikai piac már rég leszámolt a praktikummal, minden a magamutogatásról szól, ilyen piacról az értelmes ember meg egyre inkább kiszorul.

    [ Szerkesztve ]

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák