Új hozzászólás Aktív témák

  • #30610944

    törölt tag

    válasz Noukoum #46 üzenetére

    Samsungnal mi van?
    Felrobbannak az akuk, csikozodnak az amoled kijelzok, merulnek az Exynosok, esatobbi...viccet felreteve,
    Nem utom a OnePlus-t, de az a baj, veluk (de ugy nez ki ez egy erzekeny tema ugy latom, mert sok ember a lelkere veszi) nagyfiuknak erzik magukat a tobbi nagyok kozott, csak meg a seggukon ott a tojashej kb.
    Apple kurv@ sokat veszitene, ha nem hozna be eu-ba a portekajat. Ez neki a kincses banya. OnePlus-nal ez nem mondhato el.
    Meg jo hogy igy ismersz, hogy ugy latod nem ismerem az arakat. Lehet ismersz valahonnan?
    :U
    Viccet felreteve ismerem az arakat nagyon is jol pont ezert irtam azokat amikt irtam.
    Gyors toltoje a 3 illetve a 3T idejen volt forradalmi. Onnantol a konkurencia lenyomta.
    120Hz-s kijelzo mar volt elotte is bar azt nem tudom QHD volt, most nincs kedvem utana nezni.
    Kijelzobe epitett ujjlenyomat-ot nem ok talaltak ki, meg a kavamentes kijelzot sem...te ez most ez szponzoralt poszt toleed mert akkor tovabb lapozok inkabb... :F
    Kamerat meg hagyjuk mar. Nezz teszteket rola. GSMArena, DXOMark, meg ezer masik oldal van. Minosegban sehol sincsenek a nagyokhoz kepest.
    Aztan azt mar meg sem emlitem megjelenes utan arakat vagnak, mert nem megy a biznisz ahogy kene, a tavalyi 7-7T szeria ara meg mar a beka segge alatt van.
    Ugyanez az osszes Samsung-nal. S20 szeria is 2 honap utan mar atesett egy kemeny arvagason, mindent hozzad vagnak csak vedd mar meg. Huawei ugyanez.
    Egy marka van a piacon, Apple aki akar tetszik, akar nem megteheti, hogy nem csinal ilyeneket, sot meg lehet el is vesz majd (tolto, fules lehetseges elvetel). Tehat igen Apple-nek sikerult brandet epiteni es megtartani, talan az utobbi szo meg fontosabb.
    Vitazhatunk errol orakig, de attol meg ez igy van. Nezd meg milyen telefonok eladasai tarolnak....iPhone 11.

    KRSoos:
    Mi van a Porsche-vel? :DDD
    Azt hittem telefonrol beszelunk. :F

  • FuRiONight

    őstag

    válasz FuRiONight #52 üzenetére

    Sőt, ha kivesszük ami csak itthon is kapható, Global EU verziós és GMS-el van ellátva, rögtön más a sorrend..

    [ Szerkesztve ]

  • szkaroly

    senior tag

    válasz KRSoos #49 üzenetére

    Porsche-t légy szives ne hasonlítsd az Audihoz meg a Mercedeshez. Egyik sportautó, a másik sportos limuzin v. coupe. Ezt BMW rajongóként mondom.

    Poco X3 Pro

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz szkaroly #54 üzenetére

    Hát ez annyira sokrétű... Én azért egy SLR McLaren-t bőven odatennék egy Porsche mellé...

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • KRSoos

    csendes tag

    válasz szkaroly #54 üzenetére

    Az általuk nyújtott és elvárt szintet hasonlítottam össze. Egy Porsche, Audi, Merci vagy akár BMW fan se vegye magára a leírtakat. 😃

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

  • KRSoos

    csendes tag

    válasz #30610944 #51 üzenetére

    Az Apple mellett pont a OnePlus épített nagybetűs BRANDet maga köré. Nincsen offline store, nincs sales-es ember, TV spot reklám, vagy bármi hasonló, amivel az Apple vagy épp a Samsung operálna. Az egész márkát a geek és lojális fanboyokra húzták fel (meg persze a minőségi színvonalukra). Nézz fel a Communityre, hogy milyen élet van. Akár a magyar fb csoportot is.

    Szemináriumra pont a mobilpiac alakulásáról tartottam májusban előadást és az adatgyűjtés során lehetett látni hogy a 2020-as Q1-ben az US piacon CSAK a OnePlus tudott javulni (YoY), míg kivétel nélkül mindenki más kegyetlenül bezuhant az eladásokkal.

    Indiában No. 1, míg nyugaton is top prémium brand. Azt is megkockáztatom, hogy gyorsabban ívelt fel a OnePlus cég a termékeivel, mint anno az Apple.

    [ Szerkesztve ]

    ''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

  • Ezekiell

    veterán

    válasz KRSoos #57 üzenetére

    Bár az tény, hogy nőttek, de azért árnyalja a helyzetet, hogy nagyon kicsi a base, amiről nőttek - szóval kevés készüléket adtak el eleve, onnan nagyot esni nehéz :)

    Ezzel együtt a Oneplus remek telefonokat gyárt, csak azért ez a kitétel hozzátartozik a grafikonodhoz.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • #30610944

    törölt tag

    válasz KRSoos #57 üzenetére

    Nincs reklam...csak mondom mar lattam TV-ben, plakatokon, ujsagokban es egyeb helyeken OnePlus reklamokat...azt hogy Magyarorszagon lehet nincs azt nem tudom. Jo regota nem voltam otthon. Szoval igen reklamoz kemenyen.
    Community-n voltam nem egyszer mivel volt ket OnePlus-om is. Rendszeresen fent voltam a forumjaikon, nem kell oket bemutatni. Tudnek itt is meslti boven.
    Az eladasokra ennyit reagalnek, hogy kiragadtad a US piacot en az elobb a global eladasokrol beszeltem amit szerintem le is cikkezet a MA, hogy az iPhone 11 magasan vitt mindent es hogy minden brand zuhant de a Realme javult. OnePlus-t meg sem emlitettek ha jol emlekszem de majd kijavitanak ha rosszul tudom.
    Indiat meg kar felhozni, mert ott kurv@ olcso. A hulyenek is megeri ott megvenni, raadasul ha jol tudom ott gyartjak ami egyik ok is lehet amiert ott olcsobb. Nem veletlen lehet keletrol rendelni OnePlus-okat pics@ aron, mert meg igy is nyernek rajta. Megveszik indiai aron azt eladjak kicsivel dragabban de meg mindig alacsonyabban mint a nyugait arak.
    Amugy megkockaztathatod, hogy jobban indult a OnePlus szekere, de belebuknal.
    :DDD

  • Noukoum

    veterán

    válasz #30610944 #51 üzenetére

    "Samsungnal mi van?
    Felrobbannak az akuk, csikozodnak az amoled kijelzok, merulnek az Exynosok, esatobbi...viccet felreteve,"

    Tényleg tegyük félre a viccet mert mindjárt kikapcsol a telefonom, pedig 2 fok van. De előtte még ezt elküldöm, mert nem igazán van térerő (tudom, rosszul fogom..) Gondolom az nem újdonság hogy megfogtam és meghajlott, de gondolom azt már javították hogy a face id nem old fel anya-lánya hasonlóságnál.. Hát persze hogy felold, fő hogy 10000x biztonságosabb mint a touch id, ugye? :D Ennek semmi értelme, problémák mindenhol vannak tudod?

    "Nem utom a OnePlus-t, de az a baj, veluk (de ugy nez ki ez egy erzekeny tema ugy latom, mert sok ember a lelkere veszi) nagyfiuknak erzik magukat a tobbi nagyok kozott, csak meg a seggukon ott a tojashej kb."

    Áh dehogy ütöd őket.. Szerintem itt néhányunknak nem az a baja hogy kritizálod őket, hanem hogy hülyeségeket írkálsz. És ahhoz képes hogy az a bizonyos tojáshéj szerinted ott van a seggükön, nem rossz maga a website, a marketing , sőt a termékek sem. Simán apple kategória, pedig hányszor annyiból dolgoznak..

    "Apple kurv@ sokat veszitene, ha nem hozna be eu-ba a portekajat. Ez neki a kincses banya. OnePlus-nal ez nem mondhato el."

    Ezt nem vitatom, írtam feljebb hogy bruttó 300euróval drágább itthon a 11 pro max mint a 1+ pro. Többi termékről nem is beszélve. Pont ezért növel árat a oneplus, mert megteheti. Akkor miért is fáj az neked? Konkrétan akkor fan vagy hogy az apple magas árcímkéje az korrekt, de a oneplus alacsonyabb árcímkéjéről szó sem lehet. Na ez a gondolkodásmód tényleg vicces :)

    "Viccet felreteve ismerem az arakat nagyon is jol pont ezert irtam azokat amikt irtam."

    Ebben nem vagyok biztos, mert kb úgy beszélsz mintha a oneplus sokkal drágább lenne mint az iphone. Pedig nagyon nem. De adjunk egy esélyt, tegyük fel hogy ismered.

    "Gyors toltoje a 3 illetve a 3T idejen volt forradalmi. Onnantol a konkurencia lenyomta.
    120Hz-s kijelzo mar volt elotte is bar azt nem tudom QHD volt, most nincs kedvem utana nezni."


    Ne haragudj de itt meghatározó újdonságokról volt szó, hiszen azt mondtad a oneplus soha senkit nem szorongatott meg. És a gyorstöltés pedig az volt. És bizony a töltés teljesítményét is növelik az akkumulátor méretének növelésével. És igen sokan már megelőzték a oneplust elég régen, főleg az apple a 18wattal, amivel néha összejön a 2órás 0-100%. Pedig ugye ez a iszupergyorstöltés, lejjebb csak 5w jár :) Volt előtte 120hzes kijelző is, csak nem qhd felbontás mellett. A nincs kedved utána nézni elég rossz érv. Arról nem is beszélve hogy 2019-ben a 90hz is elég nagy újítás volt, nemgamer telefonban. Közben az alma még mindig 60hzen jár, de nyugalom idén lesz 120hz nyilván azért mert VÉGRE jó volt az üzemidő és ezen változtatni kell. (hiszen 2019-ben eljutottak oda hogy kell a normális aksi méret)

    "Kijelzobe epitett ujjlenyomat-ot nem ok talaltak ki, meg a kavamentes kijelzot sem...te ez most ez szponzoralt poszt toleed mert akkor tovabb lapozok inkabb... :F"

    Nem olvastad el amit írtam, mert ezek tuti nem az én szavaim. Eddig nagyon gyenge, na nézzük tovább.

    "Kamerat meg hagyjuk mar. Nezz teszteket rola. GSMArena, DXOMark, meg ezer masik oldal van. Minosegban sehol sincsenek a nagyokhoz kepest."

    Ezek után inkább te nézz teszteket, mert az infóid fele vagy hülyeség vagy nem igaz. Finoman fogalmaztam.

    "Aztan azt mar meg sem emlitem megjelenes utan arakat vagnak, mert nem megy a biznisz ahogy kene, a tavalyi 7-7T szeria ara meg mar a beka segge alatt van."

    Megjelenés után árakat vágnak? Linkeld kérlek. És ne sajnáld a linket, mert kíváncsi vagyok mennyire nem megy nekik a biznisz. És mi a baj azzal ha akcióznak amúgy?
    A tavalyi modelleket leakciózzák, de nagy tragédia. Mintha az alma amúgy pont nem ezt csinálná.. A béka segge alatt meg picit túlzás.

    "Ugyanez az osszes Samsung-nal. S20 szeria is 2 honap utan mar atesett egy kemeny arvagason, mindent hozzad vagnak csak vedd mar meg. Huawei ugyanez.
    Egy marka van a piacon, Apple aki akar tetszik, akar nem megteheti, hogy nem csinal ilyeneket, sot meg lehet el is vesz majd (tolto, fules lehetseges elvetel). Tehat igen Apple-nek sikerult brandet epiteni es megtartani, talan az utobbi szo meg fontosabb.
    Vitazhatunk errol orakig, de attol meg ez igy van. Nezd meg milyen telefonok eladasai tarolnak....iPhone 11."


    A komoly árvágás biztos igaz, de én megnéztem gyrosan az s20-at mert érdekelt a nagy árvágás. Természetesen nem igaz, nem hogy árvágás de pontosan a hivatalos nyitóáron árulják a hivatalos forgalmazók.. Ez sem jött be, eddig nagyon sovány. De adhatsz linket nyugodtan, de 10-20% akciókkal ne is próbálkozz :) Az nem árvágás, max az applenél.
    Miért is pozitív az hogy az applenek nem kell akciót csinálnia? Amúgy megnyugtatlak a viszonteladóknál szoktak lenni leárazások az applenél is. Nem tudom a sok false infód miért igazolja azt hogy az applenek sikerült brandet építenie.. És? Pont úgy mint a többinek.
    Vitának nem nevezném, ahhoz kellett volna néhány igaz tény illetve jó érv. Na meg egy kis felismerés, hogy ha full marhaságot írsz legalább ne írd azt hogy ez így van.. Oké, jól mennek az iphone eladások. És? Nem tudom hogy jön ez ide, azt meg különösen nem hogy mi köze van a oneplushoz.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • #30610944

    törölt tag

    válasz Noukoum #60 üzenetére

    Oda-vissza lehetne sorolni ugy gondolom ki, miben jobb, ki hol b@szta el, latom megulod a lovat rendesen. De ez mar atmenni Apple-Android csataba aminek ban lesz a vege egyikonk reszerol az tuti.
    Apple Fan vagyok szerinted...OK, legyen igazad, de jelenleg egy Apple termek van a haztartasomban a tobbi Android, de oke Fan vagyok. :C
    Arvagasrol annyit, hogy ami odahaza mi megy azzal nem vagyok tisztaban, nem ott elek de azt tudom olyan kicsi a piac, hogy nem is erdemes vele foglalkozni szoval johetsz itt a hatalmas arakkal de ha nullat adna el otthon az Apple vagy barmelyik mas gyarto azt nem ereznek meg.
    Amugy meg erdemes lenne felnezned (de gondolom kulfoldi oldalakkal nem foglalkozol) amazon, ebay, hivatalos gyartok oldalara vagy kulfoldi mobilszolgaltatok oldalara es megnezni ott mennyire akcioznak es akkor talan ertened amit irok. Akar mondhatnam a Gearbest es a hozza hasonlo oldalakat de ott meg a gariztatassal jonnel, holott az is megoldhato.
    Tavaly november-decemberben pl. egy P30Pro 250 angol font volt fuggetlenul kerek egy honapig. Mennyi is volt a nyito ara? 800-900 font. Egy eves nem volt es ekkorat esett. Es ez csak egy pelda a sok kozul. De ha gondolod akkor minden alkalommal ha van valami privatban szivesen kuldok neked linket, mert ez neked nem erv ha ezt csak ugy leirom, meg biztos csak kitalalom ezeket illetve ugysem ertek az arakhoz.
    Kameraban pedig sosem voltak jok a OnePlus-ok.
    GSMArena osszehasonlito. Beletettem a kedvedert az S20+ es a P30Pro-t. Tessek belenagyitgatni. A 80 eves oreganyam is latja melyik keszit elesebb tisztabb kepet, melyiknek jobb a dinamikaja, a HDR-je esatobbi.
    [link]
    Ha kell majd link az akciokrol szolj es kuldok.
    "Micdrop" ;)

  • FuRiONight

    őstag

    válasz #30610944 #61 üzenetére

    Ezzel igazàból csak egy gond: mi itt Mo-n lakunk/èlünk ès dolgozunk ès ezzel mindent elmondtam. Hiàba vannak nagyon jó akciók, ha itthon mèregdràga.

    Kint ti is szoktàtok szüretelni a tarhonyàt? :DDD :DD

    Bocsi az utolsó mondatèrt, nem birtam kihagyni. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • enginev3.0

    félisten

    Ha Edge lenne a kijelző akkor érdekelne

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • Timer

    veterán

    válasz mrThomi #64 üzenetére

    Pont ott, amikor a "csúcs" konkurensek még 200 felett voltak picivel.

    Nem tudom, miért sír mindenki, nem muszáj megvenni. Sajnos azt látni kell, hogy ma már 200 ezer forint környékén IS kell hozni kompromisszumot. Egyszerűen belehajtották a versenybe ezt a gyártót is a felhasználók kielégíthetetlen igényi, így nem kell csodálkozni, hogy az ár is ennek megfelelően alakul. Hogy kik a hibásak? Hát pont azok a userek, akik minden OP bejelentésnél IP védelmet, még jobb kamerát, még nagyobb tárhelyet akartak és ezért szüntelenül sírtak, mint a kislányok, éveken keresztül, minden egyes hivatalos topikban. A gyártó meg végső soron hallgat a felhasználókra, pláne, mert elemi érdeke, hiszen minél összetettebb egy konstrukció, annál nagyobb lehet a profit mértéke is.

    A sikeres recept valahol OP3 szintjén állt össze: nyers teljesítmény, minimális csicsa, korrekt szoftver. Ez járt anno 125 ezer forintért itthon, ami sokunknak jelentette a belépőt a OnePlus világába. Ekkor a Samsung S-ek már bőven 2 kiló felett jártak, az aktuális iPhone-ról nem is beszélve. De nem, ez sem volt jó sokaknak, mert jobb kamera kellett. Aztán kellett OIS. Aztán kellett jobb képfeldolgozás, 108060FPS videó, no meg éjszakai képek. Gyorsabb proci, több RAM, még gyorsabb rendszer, még több főverziós Android. Mikor meglett, akkor a vízállóság hiánya volt a mantra... És így tovább napjainkig, és tovább.

    Kérdem ezek után még egyszer: MI A FRANCOT CSODÁLKOZTOK, HOGY ELSZÁLLTAK AZ ÁRAK?! Ne jöjjön itt senki nekem a fis-fos pocokfónnal meg a társaival, szopok eleget a MIUI-val. A csomag része a szoftver, és OOS-en 5 év alatt nem kellett annyit berhelnem az alapvető stabil működésért, mint mostanában a hűdefaszaolcsó sajomikon. No offense, ez az igazság. Vannak XIAOMI cuccaim, de telefon még egy biztosan nem lesz a családban, ha rajtam múlik.

    Apple-t ne vegyük ide, mert az egy olyan cég, ami bármit büntetlenül megtehet a piacon, divat szeretni és gyűlölni is, éppen ezért nem releváns az általános tendenciák vonatkozásában.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz Timer #65 üzenetére

    "Ne jöjjön itt senki nekem a fis-fos pocokfónnal meg a társaival, szopok eleget a MIUI-val. A csomag része a szoftver, és OOS-en 5 év alatt nem kellett annyit berhelnem az alapvető stabil működésért, mint mostanában a hűdefaszaolcsó sajomikon. No offense, ez az igazság. Vannak XIAOMI cuccaim, de telefon még egy biztosan nem lesz a családban, ha rajtam múlik."

    Nem akarom védeni a Xiaomi-t, mert a MIUI-tól írtózom az ájfon hatása miatt, de nekem és a családban összesen eddig 7 Xiaomi volt/van (Xiaomi Mi 3, Mi4, Mi5, Mi Mix 2, Note 5, Redmi 5, Redmi 6a), és soha egyiket sem kellett mókolni hogy rendben működjön. Sőt. A legtöbbje amit még tudok követni, azok a mai napig rendben működnek. Após és anyós Xiaomi Redmi 5 és Redmi 6a-ja is tökéletesen, sőt meglepően fluidan működik a görgetés is, pedig gyenge proci van benne. Szóval ha te annyit szopsz, akkor inkább benned lesz a hiba, vagy a gyűlöletedben...
    És ha már ennyire isteníted a Oneplus-t, akkor had említsem meg a második Oneplus készülékemet, a Oneplus X-et, ami hatalmas csalódás volt, mert baszott foglaokozni a Oneplus vele, amiket kiadott rá meg egy csapnivaló fos volt. Ami amúgy pont igaz a Oneplus 5 android 10-es frissítésére is, úgyhogy maradjunk annyiban, hogy a Oneplus se makulátlan, sőt...Mindezt úgy írom, hogy jelenleg egy Oneplus 6-ost használok.

    [ Szerkesztve ]

  • mrThomi

    addikt

    válasz Timer #65 üzenetére

    Akkor csak en tartozok azok köze akinek böven eleg volt anno egy op3 mindenestül, es nem nem hianyzott belöle semmi ?

  • Shyciii

    veterán

    válasz mrThomi #67 üzenetére

    Nem. Nekem a mai napig a kedvenc telefonom a Oneplus One volt. Annak idején mindenben megfelelt. És hogy milyen jó minőségű volt a második széria (mert ugye az elsőnél sárgult a kijelző a ragasztás miatt...), még tavaly is működött annál a pasinál, akinek eladtam (karácsonykor cserélte le, mert az akksija már eléggé elhasználódott).

  • Schuler888

    senior tag

    válasz KRSoos #49 üzenetére

    "(A Porschemnak meg kilyukadt a kereke, ebből következik, hogy a Porsche hagyományosan nem gyárt jó autókat.)"
    A te ervelesi hibad: szalmabab erveles.
    Ezenkivul az autos hasonlatok a tipikusan legbenabb hasonlatok amit egy telefonhoz lehet hozni.. :U

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • #30610944

    törölt tag

    válasz Timer #65 üzenetére

    Mi lenne akkor ha a nep nem sirna (hogy a te szavaiddal eljek)?
    Abban az esetben a cegek szarnanak mindenre azt megallna a fejlodes, mert amit irsz ez jon le...nagy sz@rt. Akkor is menne a fejlodes, a Pixelek no elese, akku kapacitas novelese, jobb kijelzo, gyorsabb proci, stb.

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #66 üzenetére

    Vagy te nem vagy túl nagy power user.
    Vannak appok amiken mókolás nélkül el sem indulnak MIUI-n

  • Ezekiell

    veterán

    válasz szabi__memo #71 üzenetére

    Például? Csak kíváncsi vagyok.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #71 üzenetére

    Végülis. Biztos nem vagyok power user, csak épp olyan appok voltak/vannak rajta, amiket melókra is használok, mint 2 factor authentikcation, Tasker (pl a gépem automatikusan bekapcsoljon, mikor a mobil ugyanazon hálózatra csatlakozik fel, vagy ha mobilon bizonyos események esetén az azonos hálózaton levő gépek restartoljanak), Remote Desktop használata távoli Windows szerverekre, SSH client használata távoli linux szerverekre. Ezek nem hiszem hogy sima userekre jellemző tevékenységek lennének mobil esetén...
    De leírhatnád, hogy mely appok nem mennek MIUI-n, mert ez a világba bekiabált nesze semmi fogd meg jól pont 0 értékű információ.

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #73 üzenetére

    Pedig nem vagy ha nem veszed észre hogy az appokat kilövi a memóriából

    De örülj annak hogy nem veszed észre hogy nem kapsz meg értesítéseket, meg nem futnak appok :)

    Ezekiel: pl Vanced Manager

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #74 üzenetére

    El kell hogy szomorítsalak, mert jelenleg a Oneplus 6 custom kernel-el nem lövi ki az appjaimat, igaz 8GB-os változat van, de azért hajrá. legutoljára a Xiaomi Mi Mix 2-esem se lőtte ki a háttérből ezeket, igaz nem gyári MIUI volt rajta (mert mint mondtam utálom a felületet), hanem Resurrection Remix. Amúgy MIUI alatt is beállítható hogy ne lőjje ki. lakat rá, és hogy ne ő akarja eldönteni, hogy mennyit hazsnáod és ezáltal optimalizáltan kilődözgesse. De ehhez sem kell power usernek lenni, de úgy látszik van aki meg se nézi a beállítsokat.

    Amúgy vicces hogy pont az appok kilövését írod, mert melyik gyártónál is volt nagy balhé, hogy se a 6GB-ot se a 8GB memóriát nem használja ki, hanem rögtön kilövi az alkalmazásokat? Jah igen, a Oneplus-nál, ahol Carl Pei bácsi azzal az átlátszó xar dumával jött, hogy csak jót akarnak, mert így nem merül gyorsan akksi :C

    A Vanced manager app viszont egy külső fejlesztő csapat által összetákolt app. Bocs, de ez nem a MIUI hibája, hanem a fejlesztőké...Ugyanezen csapat már azt sem tudja megoldani, hogy a Youtube Vanced rendesen magisk managerrel lehessen használni, hanem helyette MicroG kell. Köszi...

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz szabi__memo #74 üzenetére

    Beállítod, hogy ne a MIUI menedzselje, és nem lövi ki... Dobsz rá egy lakatot, és ámen, ez nem nagy varázslat.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #75 üzenetére

    Hatalmas tévedésben vagy. Kilövi és leállítja akkor is amikor a Google speckók szerint nem kéne. A vanced app viszont érzékeli is és kéri hogy oldjad meg. Nem úgy mint a többi szar ami nem

    És nem, a lakat nem oldja meg :)
    És igen, mókolni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #77 üzenetére

    A lakat kevés. Mint ahogy a Oneplus esetében is kevés, hogy lakat-ra teszed. Amúgy ez nem MIUI, hanem android faszság, illetve kernel szintjén lehet módosítani. Amúgy nincs olyan, hogy google speckó...Főleg hogy volt nexus 5-ösöm, ami bár gyári referencia készülék, de feleannyi programot sem tartott a memóriában, mint más telóm. A gyártó dönti el, hogy mennyire állítja a paramétert. A tévedésről meg annyit, hogy érdekes módon az általam felsorolt appok futottak a háttérben, hiszen a szerverrel való kapcoslat megvolt és élt, úgyhogy újfent faszságot állítasz.
    és továbbra is mondom, hogy a Vanced manager egy mókolt külsős fejlesztőbrigád (azt ne részletezzük, hogy mennyire amatőrök...) által létrehozott appnak nevezett valami. Úgyhogy várom a további appok listáját azóta is.

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #78 üzenetére

    Még mindig nem sikerült megérteni. A Vanced lekezeli, tehát jó... Csak jelzi hogy ha nem kezeled gond lesz. Helyesen.

    Nincs Google speckó. Ez jó. A fg serviceket kilőheti a rendszer ha van elég memória? Ne bohóckodj már

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz szabi__memo #79 üzenetére

    1. Akkor újra mondom, hogy megértsd. A Google referencia telója is kilőtte simán, mikor volt még 2GB szabad memória, tehát az állításod, hogy Google előírás, az merőben fals.
    2. Kernel szinten lehet kezelni, hogy hogyan álljon hozzá a folymatokhoz több értéket figyelembe véve. Semmi extra nincsen, részben linux ez is.
    3. Mondtam konkrét példát Oneplus esetén is, hogy valós probléma volt/van, mert pl 5GB-nál feljebb én sem tudok menni, pedig 8GB-os. 3GB-ot pedig nem foglal le a rendszer még cache-elésre sem, tehát továbbra sincsen semmilyen Google speckó.
    4. Tovább megyek. A céges iPhone-ok még ennyit se hagynak a memóriában. Sokszor a tárcsázót is kilövik.

    Amúgy továbbra is várom, hogy milyen nem nem kókányolt külsős appot lő ki a háttérben. Vanced manager, Youtube Vanced nem az, de a MicroG sem az. Továbbá várom az általad említett Google specifikáció linkjét, ahol konkrétan meg van adva, hogy a default beállítás szerint 100%-ban kihasználja az Android a memóriát. De jó lesz nekem az is, hogy közel 100-at. vagy tudod mit? Találhatsz nekem olyat is, ami 90%-ban. Azért vagyok ilyen kedves, mert se speckó nincs erre, se előírás se semmi. Az hogy a te fejedben milyen speckókat állítasz össze Google névvel, az továbbra sem mérvadó.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Shyciii #66 üzenetére

    " akkor inkább benned lesz a hiba, vagy a gyűlöletedben..."

    Nyilván. Ugyanebből indultunk ki a Mi 9 Lite topikban is, ahol ugyanilyen nagy mellénnyel kezdték el osztani a praktikákat meg a "júzererror" dumát néhányan, aztán amikor kiderült, hogy már mindent IS megcsináltam, amit javasoltak a "beavatottak", akkor csend lett.

    A probléma egyébiránt az, hogy több, nem is ismeretlen applikáció widget-ét bezárja, plusz a Nova launcher-t is bezárja a kedves MIUI csak úgy, amikor kedve van, hetente legalább egyszer. Lakat, optimalizálás alól kivétel, automatikus indítás, engedélyek kimaxolva, csak hogy a főbb beállításokat említsem. Olyan neve nincs appokról van egyébként szó, mint mondjuk a Chronus vagy a Netatmo (ami fizetős, az Play-ből legalisan beszerezve!), amelyeket én OP3 óta gond nélkül használok már a sokadik OnePlus telómon, megy Samsungon és Huawei-en is, erre itt ez csoda olcsó készülék, amin meg nem. Odáig mentem el kínomban, hogy végül fejlesztőiben a teljes MIUI optimalizálást kikapcsoltam, és még így is kilövi. Ezért raktam fel a Novát, hátha ez alól nem szedi le a widgeteket. Végülis nem, mert a novával együtt zárja be... Erre jött a javaslat, hogy nyissak BL-t, meg toljak fel EU helyett GLOBAL ROM-ot, vagy fordítva. Nyilván, egy ilyen hiba miatt teljesen alap dolog minden user számára a bootloader nyitás, így az Androidos telefonok megjelenését követő bő tizedik évben, 2020-ban. A nagy lóf_szt az.

    Szóval nem kell a rizsa, nem user errorról van szó, a magam 37 évével láttam már ezt-azt, szakmámból fakadóan különösen nem idegen tőlem a mókolás, de ez egy fos. Ha ennyi beállítás SEM elég ahhoz, hogy normálisan menjen egy Chronus, ami kvázi ezeréve fejlesztett, mind a mai napig rendszeresen frissített app, akkor ott a rendszer a hulladék, kár szépíteni.

    Ami a OnePlus-os problémáidat illeti: egyrészt, mindenki az X-re hivatkozik, az biztos rossz volt, más még soha nem gyártott olyan telefont, amit nem támogatott tovább, ugye. Ja, várj, a Samsung ebből is szerezte a "hírnevét" egy időben, pedig egy cseppet nagyobb brand. Az meg, hogy az ötösre milyen állapotban esett be a 10-es frissítés, az tény. De, legalább beesett, kortárs Samsungokon sehol, semmi, pedig az árban ott figyelt a kettes szorzó. Ráadásul a problémák zömét javították azóta, ha jól tudom.

    És igen, ezért védem a OnePlus-t, mert ez MŰKÖDIK. Minden taknyolás és trükk nélkül, dobozból kivéve. Nekem ennyi bőven elég, még ha nem is a legolcsóbbak mostmár.

    @mrThomi: nem, sokaknak elég volt az a szint, én is imádtam. A teljesítmény szerintem mindig jól jön, de az IP rating, a nyolc kamera, meg a tököm tudja mi még szerintem felesleges. Inkább lenne 150-180 ezer környékén, akár kamera nélkül is, de friss Snapdragon csippel és bő memóriával. Mert a mindennapokban ez adja egy telefon hosszútávú használhatóságát, nem az, hogy három kamera van benne, beauty-effekt, meg IP minősítés.

    @LiVeGa: értem az érvelésed, de nem veszed figyelembe, hogy a OnePlus még most sem, régen meg aztán kifejezetten nem volt tömeg termék, sokkal inkább egy szubkultúra brandjeként tündökölt. Magyarán, a marketing bullshit és a tapasztalatok alapján fokozott mértékben hallgatnak a vevőik direkt visszajelzésére és elvárásaira, amelyek ha túlzóak, a végeredmény is torzul. A teljesítményt senki nem veti meg, és mindig jól jön egy kis plusz, az IP rating például viszont csak és kizárólag azért került bele, mert a debileknek tavaly sem lehetett elmagyarázni, hogy hivatalos rating nélkül is van annyira vizálló egy 7T / 7T Pro, mint azok a konkurensek, akik ugyanolyan technikai megoldások alkalmazása mellett megfizetik az IP rating minősítést, és így reklámozhatják ezzel a készüléküket. Ez csak egy volt, ami miatt végül átmentünk flagship killerből flagship(nek látszó) tárgyba. A gyártók meg nem feltétlenül azért fejlesztenek, mert a szomszéd is azt teszi, lásd Apple, aki a versenypiaci alapvetéseket megcáfolva nem fejleszt szinte semmit az utóbbi 3 évben, mégis rekord árakat vezet be a piacra évről-évre.

    Egyébként nem védem a mundér becsületét, járna az OP-nek is a répakorbács, ha másért nem, a jack száműzéséért (amit a közösség akaratával szemben történt), a folyamatos áremelkedésért, a vasemberes bohóckodásért, stb., illetve azért, mert a jelek szerint a világ minden pénze sem elég ahhoz, hogy fotózásban teljesen felnőjenek a topligába (mondjuk engem ez soha nem érdekelt).

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #80 üzenetére

    Nem ugyanarról beszélünk...
    És elég fals az az érv hogy külsős az app és az a gond. Eleve minden app külsős ha nem Google. Ráadásul pont hogy azért lesz jó mert kezeli. Miért is oldódik meg a probléma mókolás után?

    Apkmirror installer. De akinek nem elég egy hogy felfogja annak kettő sem...

    [ Szerkesztve ]

  • Shyciii

    veterán

    válasz Timer #81 üzenetére

    Timer

    Noval launcher, Lawnchair Launcher, Poco launcher, Apex launcher. Ezeket mind használtam már MIUI alatt (is). Soha nem lőtte ki a launcher-t, sem a widgetteket. Sőt. Egyik munkahelyemen sem vagy ismerősi rétegben nem hallottam még olyat, hogy a widget megállt működni, mert kilőtte a rendszer. Még a 2GB-os fos mobiloknál sem kaptunk ilyen bejelentést. Ez valami egészen extrém lehet.

    szabi__memo

    Látom nem vagyok otthon sem fejlesztésben, sem a rendszerekben. Androidról beszélünk, akkor a hivatalos csatorna a Google Play Store. Ami ott van, az certificate-ált program (nyilván így is simán becsúszik spyware, adware), de az a hivatalos. Az hogy más akár saját csatornájára mit fejleszt még, az minden csak nem a hivatalos terjesztési csatorna. Ilyenek például többek között az XDA-n megosztott developerek programjai, ami persze nem zárja ki, hogy k.rva jó program (lásd MiXplorer fájlkezelő), de semmi se garantálja, hogy nem futsz bele egy szarkupacba. Én onnan már rengeteg programot, kernel, custom romot próbáltam ki 2010 óta (akkor vettem az első okostelómat egy Motorola Defy-t), úgyhogy van épp elég tapasztalatom, hogy milyen "minőségi" cuccokat osztanak meg.
    Apkmirrort meg hagyjuk. Aki ilyen csatornát hoz példának, miközben köztudott, hogy nem egyszer buktak meg azzal, hogy vírusos apk-kat lehetett tőlük letölteni...De tök feleslegesen beszélek, mert a Coelho-s nagy igazságokon, elképzeléseken kívűl nemigen tudtál felhozni konkrétumokat. Azóta is várom a Google-os specifikációt.

    [ Szerkesztve ]

  • Graphics

    Jómunkásember

    Tegyük off-ba, ami OFF kategóriás... Mert elkanyarodik a témától.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • Timer

    veterán

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    Ettől még létező a hiba, van belőle bőven találat a youtube-on is. Annyit fogok még tenni, hogy csinálok egy FR-t, de már ez is több, mint amit tenni kellene optimális esetben.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    "Ez valami egészen extrém lehet."
    Ehhez kepest mar egy ideje jelen van es joparan panaszkodtak mar miatta... en meg is lepodtem most, hogy ez meg mindig fennall.. :Y

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • RazorDaPro

    tag

    válasz Timer #81 üzenetére

    (#81) Timer és (#66) Shyciii:

    Halkan jegyzem meg, hogy a lesajnált és nem támogatott OnePlus X-em a mai napig köszöni jól van és csodásan működik egy Android 9 alapú custom ROM-mal...(10 alapú is van rá).

    Pixel 4

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    Itt elérhető minek hogy kellene működnie.
    Nyugodtan keress rá arra amit írtam.
    Továbbra sem érted és nem is válaszolsz amit felvetettem. A normális működéshez továbbra is állítgatni kell. Amúgy ha Playen lennének akkor is ez lenne (van), ugyanis nem azon múlik hanem a rendszeren. Két példát is hoztam. Mindettőt a MIUI rendszerszintű optimizáció akadályozza és közölték is. Állítás után jók. Erre belekötsz magukba az appokba... Vicces.
    De részemről befejeztem, mert értelmetlen olyannal vitatkozni aki azt hiszi magáról hogy az említett mindkét fejlesztőgárdánál okosabb

  • Ezekiell

    veterán

    válasz RazorDaPro #88 üzenetére

    Custom ROMmal azért elég sok gyárilag már nem frissített telefon működik a mai napig is jól :)

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Új hozzászólás Aktív témák