Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Én örülök, hogy az USA segít dönteni a potenciális befektetőknek, ha már önerőből nem egyértelmű a helyes irány.
    Remélem, Biden se változtat ezen a kormányzati hozzáálláson!

    Amúgy ja, a vásárlóknak ez nem a legjobb rövid távon, de tágabb kontextusban nézve szerintem a Nyugat nyer azzal, ha Kínát sikerül meggyengíteni.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz janeszgol #48 üzenetére

    Pedig tágabb kontextusban tényleg nagyjából erről van szó. Lehet, egyikünket se érinti nagyon már személyesen, de a most születő generáció érdekét is fontos lenne nézni szerintem. Arra megy a világ, amerre a domináns erők mozgatják, vagyis az általuk képviselt értékeket, ideológiákat, életmódot is elviszik mindenhová. Saját képükre formálják a világot erejüktől függő mértékben.
    Most még pár évig talán az USA a legerősebb, és hozzá igazodik a világ leginkább. Sok tekintetben ez sem örömteljes, de basszus, ha majd Kína diktál, és hozzá kell igazodni, azt tényleg jobb is, ha én már nem is fogom látni! Aki most pártolja és segíti Kínát, az a következő generációt sz@rja telibe. Másik lehetőség, hogy felelősségteljesen úgy hiszi, hogy a kínai rendszer -az emberi jogokra kaksizással egyetemben- valami jobb, mint ami Nyugaton van.
    Erre szokták mondani egyesek, hogy ja, igen, engem csak a telefonjaik érdekelnek, a többire sz@rok. Az ilyen mentalitást ítélje meg mindenki maga, nekem biztosan nem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák