Új hozzászólás Aktív témák

  • Tetsuo

    aktív tag

    Nem értem ezt a "kék fény mizériát".
    A különböző színskáláknak (pl. Rec. 2020 és hasonlók) kell megfeleljen a kijelző, hiszen az adott képet/videót színhelyesen, vagy ahogy a "művész" megálmodta, úgy kellene megjeleníteni, legalábbis ahhoz minél közelebb, vagyis nem vonható ki belőle a kék komponens büntetlenül, hiszen ez esetben az RGB tartományból az RG felé csúsznak a színek.
    Persze, lehet és kell ilyen funkció, hogy lefekvéskor már narancssárgás/szépiás képvilágot bámuljunk, de az nem lesz odab@szós - tudtunkkal, hiszen mi állítottuk el a színteret.
    Ergo ez a beállítás minden tévében bennevan, ahol lehet állítani külön az RGB csúszkákat, csak a B-t kell kicsit lejjebb húznunk - estefelé.

    Mellesleg sok filmjelenetnek kék az alapszíne, főleg a sci-fi vagy thriller zsánerek modern, hideg stílusában. Ezek erősen kifakulhatnak, komoly szaturációt veszthetnek a kékség-csökkentés során.

    Tehát a TÜV azt a kijelzőt díjazza, amin el van csúszva a színtér a kékkel ellentétes irányba? Ez még viccnek is rossz.

    #24 Sajnos nagyon sok LED PWM-es, még az is, amelyiken nincs fényerőszabályzás, pl. billentyűzetvilágítás, okosóra, PWM-mentes monitoron a funkciógombok megvilágítása, lakásfények, autó belső világítása, hűtő, mikró, bútor világítása stb...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák