Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz 7Heads Drago #124 üzenetére

    A magyar demokrácia állapotát szerintem ne keverjük ide. Könnyen közös nevezőre találnánk, hiszen én is eléggé kritikusan szemlélem a kormány lépéseit, de szerintem ez a témához már nem igazán kapcsolódik (mondjuk az Irános vonal sem). Amerikában ez a NAT-osdi elképzelhetetlen lenne, maradjunk ennyiben.

    Nem értem mi haszna lenne bárkinek abból ha a hivatalos kormányzati útmutatás ellenére akadályozná a gyógyszerek és az élelmiszer bevitelét Iránba. Ha pedig az amerikai kormányzat a hivatalos álláspontja ellenére gátolná ezt, az azért nagyon gyorsan a sajtó fülébe jutna, hiszen mégiscsak egy demokráciáról beszélünk, ahol sajtószabadság van és fontos a transzparencia.
    Itt inkább arról lesz szó, hogy a korrupt Iráni állam képtelen megfelelően megoldani a lakosság ellátását, és megint elővette a "Nagy Sátán" ütőkártyát, amivel elháríthatja magáról a felelősséget.

    Az Apple letiltotta az App Store-t Iránban, anélkül azért nem sok értelme van az iPhone-nak.

    A Microsoft kivétele az embargó alól nekem sem világos. Valószínűleg a Google-re és a GMS elvételére lett ez kihegyezve, hiszen így a legkönnyebb tönkretenni a Huaweit, a Microsoft pedig nem sok vizet zavar, mivel a Huawei laptopos eladásai a bevételük nagyon elhanyagolható részét teszik ki. Ha tehát a Microsoft a Huawei tönkretételében nem igazán tud segíteni, miért ne kereskedhetne velük akkor már, csökkentve ezzel az amerikaiakat ért veszteségeket. Persze ez csak az én okoskodásom, nem biztos hogy ez a valódi ok.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák