Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Vigyorka #18090 üzenetére

    Az egy picit trükkös, mivel tudtommal megosztásokat csak a behelyezett HDD-ken tudsz létrehozni (illetve a külső adathordozók kivételt képeznek). Egyébként a többi mappa megosztására nem is nagyon lehet szükség, mivel azok legtöbbje kizárólag olvashatóként elérhető, vagy reboot után visszaáll alapra. A /opt, vagy /ffp "mappák" kivételesek, mivel azok a HDD egy rejtett mappájából vannak a gyökérbe felcsatolva. S ezt a rejtett mappát természetesen Wines megosztásokkal nem fogod tudni elérni (hacsak nem írod át kézzel az smb.conf-ot).

    Alternatív megoldás lehet, hogy mondjuk a /opt/etc/downloads mappát felcsatolod a /i-data/md0/admin/letoltes-nek.

    Erre két lehetséges megoldást tudok hirtelen. Az egyik ezek közül a mezei szimbolikus linkelés:

    ln -s /opt/etc/downloads /i-data/md0/admin/letoltes

    Viszont itt okozhat esetlegesen az gondot, hogy a /opt már eleve egy symlink, szóval feltételezem, hogy a "keresztbe" linkelést a rendszer nem fogja kitörő örömmel fogadni. Így, amennyiben hibát dob, add ki ezt:

    ls -la /opt

    S ebből a kimenetből ki tudod hámozni a /opt mappa valódi fizikai elérési útvonalát.

    A másik megoldás pedig a csatolás:

    mount --bind /opt/etc/downloads/ /i-data/md0/admin/letoltes

    Viszont, mivel ezek a változtatások a RAM-ban tárolódnak, egy reboot után újra symlinkelni/újracsatolni kell a parancs manuális ismételt kiadásával. Alternatív megoldásként javaslom, hogy hozz létre az entware-ng-s /opt/etc/init.d mappában mondjuk egy S00usersymlinks fájlt (nincs most előttem, hogy az entwarenél hogy vannak a számok, de a 00 biztosan hamarabb fog lefutni, mint a TM), s másold bele a parancsot. Aztán tedd futtathatóvá a chmod +x /opt/etc/init.d/S00usersymlinks paranccsal.

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák