Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Petike168 #14410 üzenetére

    Közben újranéztem a cikkeket, kiderült valahogy elsiklottam felette ahol írják hogyan lehet a HDD-re telepíteni. Ha jól értem, kézileg ki lett bővítve az FFP-vel a programcsomag, tehát amikor az FFP elérhetővé vált a NAS-ra mint alap program, nem került bele a programcsomagba, ezért kellett kézileg hozzáadni, hogy kiválasztható legyen. Jól mondom?

    Ez jó hír, de attól még lehet megtörténik a csere, jó lenne a gigabites LAN. Ha jól tudom ezt meg tudnám úgy is oldani hogy a router után bekötök egy gigabites switch-et, és erre kötöm a gépeket meg a NAS-t, így a switch-en keresztül kommunikálnának nem kell elmenni a routerig, meg lenne a gigabites sebesség LAN-on. De árban már közel ott vagyok mint egy 1043 router, akkor meg már mind1 és akkor nincs még egy eszköz ami ugyan keveset, de fogyaszt.

    Egyébként, azt értem, hogy működik a wget, a paranccsal ott a pontos webcím ahonnan feltelepít valamit, amit előzőleg kikerestünk. De azt nem, hogy ha egy frissítés nyomok csak így, pl. slacker -a flac, akkor ezt honann telepíti fel, főleg ha újabb verzió tehát biztosan nincs ott a telepítőfájl a NAS saját belső memóriájában ahonnan fut az egész rendszer meg minden. Ez az lenne, hogy van egy telepített vagy telepítendő szolgáltatásom, csak beírom a nevét és ő magától felteszi a legfrissebb változatot automatán netkapcsolaton keresztül?

    NAS utility-t azért kérdezem mert beleolvasva a topicba pont kiszúrtam egy esetet, akinek web felületröl nem kezelte le a vinyót a NAS, de a utility-n keresztül sikerült beüzemelnie.

    Mr Dini : Elolvastam a cikked, jó lett. :K
    Van valami olyan cikk, ami az összes parancsot leírja, mi mire való, milyen kapcsolókat lehet használni és azok mire valók? Nem használok linuxot, így elég idegen nekem ez az egész, ahogy ki vannak adva a parancsok. Örültem annak hogy a 210-es cikkében pl. le volt írva melyik kapcsoló mire jó, miért kell az oda.
    A Te cikkedben is tetszett hogy leírtad a másolgatáshoz a parancsokat, több példával is, az ilyesmi egy kezdőnek rettentően hasznos tud lenni! :R

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák