Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    válasz #75376384 #18 üzenetére

    Fején találtad a szöget :D :R

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #75376384 #18 üzenetére

    Továbbra sem igazán értem, mi a gond. A Bl2-ben már pontosan tudni, hogy az adott térkép/pálya melyik másik pályához csatlakozik, vagyis hogy onnan közvetlenül hová lehet átjutni. Ha a kijáratok ikonjaira mész, szépen kiírja. A Bl1-ben lehet nincs meg ez a funkció, bár én ennek sosem éreztem hiányát, mert a küldetéseknél úgyis jelzi a térkép, hogy melyik kijárathoz kell menni. Ha meg már fel van fedezve a fast travel station, akkor pedig eleve nincs probléma, mivel tudod melyik pályára kell menni a küldetéshez.

    Másrészt az ilyen térképek meg mindig csak egy kétdimenziós alaprajzát adják a játéktérnek, és azt azért ne várjuk már el egy sandbox (szerű) játékban, hogy pontosan megmutatják neked az útvonalat, hogy az adott célponthoz hogyan tudsz eljutni. Ez nem egy cső FPS, valamennyire pont az a lényege, hogy felfedezd a játékteret, ne csak egy előre kijelölt útvonalon haladj. Aztán ha ott, ahol azt gondolod át tudsz jutni, éppen egy hegybe ütközöl? Na bumm. Körül kell nézni a pályán. :) (Amúgy a Bl1-ben egy pálya sem volt, ahol gondom lett volna a tájékozódással, a Bl2-ben is csak kettő, és itt a kiegészítőket is számításba vettem)

    Ja, és a teljes játéktér kérdése: Oké, nem látható az egész egyben. És ez miért érint valakit negatívan? Azon túl, hogy elgyönyörködhet egy böszme nagy térképben, meg rájöhet a hidegrázás, hogy összesen alig haladt valamit pedig már ki tudja mióta barangol, lenne szükség a Bl2-ben arra, hogy térképen teljes egészében lássuk a játékteret? Különösebben nem. Hirtelen összesen egy dolog jut eszembe, ahol ez amúgy hasznos lenne (a Gyűrűk urás challange), ahol valóban fontos tudni, hogy mely pályákhoz mely pályákhoz csatlakoznak, mert annál nem lehet fast travelezni, és az ember nyilván a legrövidebb úton akarja letudni. Egyébként nekem semmi más nem jut eszembe, ahol érdemben kapóra jöhetne a teljes térkép. Persze, úgy faszábban nézne ki meg minden, de érdemi haszna nem lenne szerintem. Éppen ezért één hiányosságként sem tudom kezelni, nemhogy bosszantó faktorként.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák