Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dwiki

    senior tag

    válasz shtml #6 üzenetére

    Nos igen, tipikusan olyan dolog, hogy nem (csak?) a méret a lényeg .
    Fôleg az mondja ezt, akinek kicsi van. Mármint monitor, de pl. én a 19-es (ez a monitorom mérete :)) 4:3-as PMVA paneles moncsimat nem cserélném le erre, vagy ha igen utána eladnám, és mittomén vennék egy Dell UltraSharp 2408WFP, mert az igen. De ez...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz egoistus #11 üzenetére

    Igen én grafikára használom elsősorban.
    És igen én magamról beszéltem.
    Igen én nagyjából bizonyos kertek között igényes vagyok.
    És igen, Tv nézésre én is Tv-t használok, full hd-s és nagyobb mint a tied. (bár ez nem tom , hogy jön ide)
    Másrészt mint valaki írta, itt már gond lehet TN panel betekintési szöge.
    Tehát ha vki nem "profi" célra akarja használni, akkor annak sem ajánlanám ezt a moncsit jó szívvel, legyen helyette egy 22-es TN-es az jó ár teljesítényben van.

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Grigorisz #9 üzenetére

    hm, azért én nem csak ezt írtam, hanem azt is , hogy 19-es - valószínűleg már kevesebbet érő - moncsimat sem cserélném le erre...
    Ha már kiemelsz vmit...
    Másrészről én magamról beszéltem, nem általánosítottam.
    És - bár nem igazán látsz a sorok között úgy tűnik - pont az a lényeg, hogy egy ekkora monitornál már számít a betekintési szög, mint pár hozzászólásnál odébb is melítik, ergo ha nincs pénzem igényem PMVA-ra, akkor veszek egy max 22-es TN-est olcsóért, ofkorsz.
    Harmadrészt hogy a kukiba jön be a képbe a 24-es TN-es samu?
    Itt egy 25.5-ös 600 dolláros TN paneles cumórol van szó - ami Mo-n nagy valószínűséggel 600 Euro áron fog megjelenni -, és akkor mi az olcsóbb, mit éri meg megvenni, miről beszélünk...?
    "Mikor élem meg egyszer, hogy ..." Pfff....

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Grigorisz #20 üzenetére

    Akkor nem értem, miért támadsz Te le engem, mikor én nem fikáztam a TN- panelt magát, sőt ha valaki "normál" (esetleg játék) felhasználásra kérdezi mit ajánlok, biztos nem kezdek azzal jönni hogy PMVA panelost vegyen mindenképpen.
    Ezt a KONKRÉT monitor viszont így paraméterei alapján biztos nem ajánlanám senkinek.
    Szóval könyörgöm konkrét termék esetén Te gerjesztessz TN/egyéb flamet és akkor még elvárod hogy ne támadjanak neked meg iylenek ? Hm...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Grigorisz #24 üzenetére

    "mert nem te írtad, hogy a mostani monitorod egy 140k-s Dell monitorra cserélnéd ha cserélnéd mert az már valami míg ez egy .... (csakhogy téged idézzelek)"
    Igen, ez így van.
    De vegyük észre, hogy pont ez az , hogy ez a monitor nem olcsóbb, csak szarrabb...

    Nekem nincs 24-es dell, egy 19-es moncsim van, és ez sem dell.

    És pont az a lényeg, hogy úgy jön ide 24-es DELL, hogy elôreláthatólag kb ugyan olyan árfekvésű mint ez -sőt lehet mire ideér a hírben szereplő, olcsóbb lesz a DELL - , és hát valszínű és előreláthatólag össze sem lehet hasonlítani ezzel minőségben...
    "hipiszupi paneles monitort políroztál egy TN panelessel " még ez is igaz.
    Könyörgöm, ha van mittomén 2000 Ft-ért egy minőségi 0,5 literes üveg bor, meg van 2000-ért egy még iható - már akinek - aszali 0,6-os bor (ilyen kiszerelés ugyan nem nagyon van, de arányaiban érzékelteti a dolgot), Te az asztalit választanád?

    Értded már?
    Nem a TN panel fikázásáról szólt a hozzászólásom mint ahogy Te írod, nemtom honnan véve ezt, hanem ezen konkrét moncsi fikázásáról.
    Hm...
    És ha azt írod, hogy a Samu xy-on típusú 24-es TN-es moncsija mennyivel jobb vétel mint ez, akkor ok, jogos lett volan a a felhozatala.
    Tehát EZZEL a konkrét hírben szereplővel hasonlítassz vmit, az ok.
    No erről van szó röviden, remélem most már érthető, de ha nem akkor hagyjuk, rajtunk kívül úgysem olvassa senki...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

  • dwiki

    senior tag

    válasz Grigorisz #26 üzenetére

    "ha egy árban lesz a kettő akkor rohadjon a nyakukra a teljes készlet."

    No ez már sokkal jobban tetszik :) ...
    Márpedig figyeld meg, úgy lesz... (legalábbis közel azonos ár)

    És ofkorsz, - mint már írtam - normál felhasználásra bőven jó a 22-es TN-es moncsi.
    Viszont ez, -még ha jó árban is lesz, amit kétlek-, mérete miatt - a gyenge függő betekintési szög miatt - ,egyszerűen nem lehet jó (vétel)... Szvsz...

    Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

Új hozzászólás Aktív témák