Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lewzke

    őstag

    Sok sikert nekik a Metához. Miért van olyan érzésem, hogy egy apokaliptikus világ következik, mint a Mátrix? A háború előtt pár hónappal átnevezik a céget Metának... Szétbombázott világ és virtuális valóság? Ezek az embernek nem nevezhető elmebeteg élőlények tényleg ezt akarják? Az összeesküvés elméleteket 10-20 éve csak kikacagták, de most már van benne annyi valóság, hogy egy józan ember is lássa, hogy itt megszerkesztett konfliktusok és puszta utópiás önérdekek zajlanak. Ha nem tudatosan, akkor meg az emberiség saját tudatalattija végzi ezt a munkát, de az eredmény ugyanaz: szétrombolt világ és virtuális valóság ennek a pótlására. Értek valamicskét az úgynevezett "mesterséges intelligenciához", aminek az intelligenciához gyakorlatilag semmi köze, csak utánozza azt. Nem véletlenül küldték pihenőre azt a fejlesztőt a Google-nél, aki azt állította, hogy öntudatára ébredt érző lény lett az algoritmus, amin dolgozik. A tökéletes utánzat nem egyenlőséget jelent. Egy robot nem szenved fizikailag, maximum utánozhatja az emberi kínokat. Egy robot nem éli át a biológiai létezést sehogy sem, ezért érzőnek tekinteni nonsense. Az emberiség két forgatókönyv előtt áll: elpusztítja önmagát lassan, vagy túlfejlődik önmagán és újra visszatér a harmonikus idillikus paradicsomi életbe, amelyet már rég megalapoztak a metafizikák, filozófiák, őshagyományok: a harmonikus életrend a mesterséges dolgokat nem zárja ki, hanem más célra használja. Mindaddig amíg kapitalizmusba csomagolt önérdekből történik a "fejlődés", az gyakorlatilag pusztulás. Zharatustra szerint az ember a természetnek vagy apja (művelés és gondoskodás), vagy rablója (parazita önérdek). Nem lehet egy élő bolygót parazita önérdekű célokkal fenntartani. Még a hülye is látja.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz Slack #7 üzenetére

    Az lehet túl sok sci-fit néztem és az elmém erre áll rá, de annyi azért átjön, hogy "csak pénzt akar keresni" ezen a bolygón egyenesen az apokalipszisbe visz, mert az ember ezen a bolygón a táplálék lánc csúcsa és az ökoszisztémát önérdekből nem lehet fenntartani. (tehát a túlélő parazita emberi elme a ludas és nem egy titkos szervezet) A rákos sejtek is csak ideiglenesen kapnak teret, de ha a gazdatest elpusztul, nekik is vége. A parazita létformák primitívek, de sajnos mi is azok vagyunk. A tudomány is úgy van beállítva, hogy nagyrészt már mindent tudunk, már csak kis töredék kell és értünk mindent, de régebb is azt hitték, hogy lapos a Föld, meg, hogy az elmebajt koponyafúrással és agypiszkálással meg lehet oldani. Arrogáns és öncélú ezen a Földön az ember. Az igazság az, hogy nem tudunk szinte semmit. Ha kilábalunk ebből a szellemi csődből, csak kacagni fogunk ezen a szinten, ahol most tartunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz #56573440 #9 üzenetére

    Agykutató voltam és nem irkálok hasraütésből. Tudományfilozófiával és általános filozófiával is foglalkozom. Nem célzok direkt az Ukrajnai háborúra, hanem általánosabban beszéltem (háborúk és összeomlás), a parazita elme termékei sokoldalúak - ennek kis része a racionalitás. Tudatalattink messze sötétebb, mint ahogy hisszük. A VR headsetek árulásáról fogalmam sincs miképp lesz, itt általánosan azt látom, hogy a VR egy menekülő útvonal lesz, az hogy mi lesz belőle nem tudom. Konkrétumokról mit kellene feltételeznem, ha nem tudom? Általánosan látszik, hogy rossz irányba tartunk, aminek gyökere nem a technológia, hanem maga az ember.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz Slack #10 üzenetére

    Az összeesküvés elmélet mindig elmélet marad, az első hozzászolásomba is mondtam, hogy lehet csak a tudatalattink produktuma. Véletlen egybeesés? Nem tudjuk. Kizárni egy lehetőséget és elméletet rosszabb, mint függőben hagyni. Nem a bolygó pusztul, hanem az emberiség - ez nem ugyanaz.
    Az emberi fejlődés nem csak fizikailag zajlik, hanem szellemileg is konkrétan, ami újrahuzalozza az agyi működést. Vannak agyterületek, amelyek nem öncélúak, hanem altruista működés jellemzi, ezek a területek bizonyítottan aktívabbak, ha az ember természetközelibb vagy valamiféle tudatmódosító műveletet végez. Nem véletlen, hogy a technológiai bezártság, ha nem is tudatosan, de a szellemi egészségre káros. Az egészség pedig azt, jelenti itt, hogy az integráló agyterületek alulműködnek. Lehet ezt spirituálisan vagy filozófiailag is magyarázni, de egyszerűbb ez így itt. Ezek tények tudományosan. Az összeesküvés mentális jelenség is lehet, nem feltétlen külső erő (lehet egy mentalitás - elme mintázat). Misztikus legendákat nem is akarok itt mesélni, mert az nem annyira hihető, viszont erős analógiák és hasonlóságokat fedeztek fel tudományfilozófusok régi hagyományok és a tudomány áttörései között. Alulbecsültük a régiek tudását, miért? Talán mert jelenleg, azt hisszük, hogy okosabbak vagyunk, pedig nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz MaCS_70 #14 üzenetére

    Az általános akadémiai és egyetemi közegről beszélek, amelyet az ember végigjár az ilyen, de igen a nagy koponyák nem így látják. Én a végén kezdtem szkeptikusabb emberekkel találkozni, akik mernek paradigmát váltani, ha kell. Azt a keveset is amit ismerünk új paradigmába rakni: ez a nehéz. Pl, ilyen paradigmaváltás: a fizikai valóság fundamentuma nem anyag (részecske), hanem információ / matek.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz #56573440 #16 üzenetére

    Ebben igazad van telhesen a jelenlegi időre vetítve, de az okostelefon esete sem így kezdődött. Az is először a tehetősebb országokban indult. A jelenlegi technológia már beékelődött az ember realitásába, a Meta megakarja vetni az alapokat VR téren, reméljük kevesebb sikerrel. A VR szemüveg nem igazán indult úgy, ahogy tervezték több okból is, de ezt tudjuk. Ezért is ilyen formában sokan úgy látják esélyük sincs. Nem tudjuk előre megmondani mit hoznak ki, ahogy a Nokia is félreszámolta az okostelefonok sikerét.

    [ Szerkesztve ]

  • Lewzke

    őstag

    válasz peppa #18 üzenetére

    Igen, erre gondoltam. Ez egy szellemi háború az emberi pszichében, (a sokrétegű elme játszmái) de hát láthatjuk, hogy ideológiák állnak minden önérdek mögött, csak ugye a sajátunk szent, a másiké ideológia. :DD Jung már rég figyelmeztetett minket, de úgy látszik nem vették komolyan. Egybefolyik a fizikai létünk a szellemi identításokkal. Olyan mint egy hardver-szoftver, mindkettő fontos. Tudatos vagy sem, csak ez választja el az összeesküvés elméletet és a valóságot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák