Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbaidhun

    őstag

    válasz dabadab #134 üzenetére

    Igen, volt a 3.5" diszk, meg az 1,44". Azok valóban sérülékenyek. Meg úgy általában az új éra.. talán nem véletlen :U de nem ez volt a kérdés. Másra gondoltam amikor elkezdtem hsz-t rajzolni a topikba.

    A mágneses megoldás, mint elv és gyakorlati eredményeket tekintve adattár, általánosságban az egyik legjobb megoldás, amit elérhet az ember manapság. Innen megfogva nagy kár a régi technológiákért, amik ezen az elvend dolgoztak: a kaziért a datkazettákért! Nem csodálom, hogy:

    "A nagyobb gazdasági szervezeteknél ma is szalagos biztonsági mentést készítenek.
    Az író-olvasó egység (streamers) drága, de a szalag hozzá olcsó. A napi szintű vagy gyakoribb backup esetén a legolcsóbb megoldás. Ráadásul a körülményesebb kezelése sem nagy gond. Ha adatokat kell visszaállítani, akkor ez a legeslegkisebb gond"

    (#135) Sinesol
    Visszavágyunk. Manapság a mennyiség számít. A minőség nem mehet a mennyiség rovására. A kazi meg olyan személyes volt.. és itt most nem csak a "régenmindenjobbvolt" dologra kell gondolnod. Vettem egy zenét és ott volt kéznél, benyomtam a diszkmenbe és működött, nem karcolódott, évek múlva is elérhető és minőségi darab volt. Most 12 egy tucat a tartalmat tekintve különösen... egy általános értéktelenedés zajlik, talán előkapom a régi bakeliteket a padról és keresek hozzá egy lejátszót.

    [ Szerkesztve ]

    7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Új hozzászólás Aktív témák