Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    Nálunk jövőre megy iskolába a nagy, akkor lesz 6 és fél éves és bizony most azt gondolom, hogy meg fogja kapni a kiszuperált Ace 3-at, a szükséges korlátozásokkal (nincs google fiók hozzáadva, lehet blokkolt üzemmód, amikor csak bizonyos számok hívhatják, stb). Miért? Mert így érzem. Igaz amit írtok sokan, hogy még kicsi és bizony persze szülői felügyelet van és lesz később pedig úgyis lesz telefonja... De mi van a kettő között...? Ki és mikor fogja megtanítani neki, hogy miként kell ezzel együtt élni és használni? Szerintem ebbe sem csak úgy bele fog cseppenni, hanem az élet részének kell tekinteni, mint az ollót vagy az öltözködést. Sajnos a mai gyerekek ennyivel is "rosszabb" helyzetben vannak, hamarabb kell komolyabb dolgokat megérteniük (vagy csak én voltam lemaradva anno :)), de én ezt inkább lehetőségnek fogom fel. Nem akarom örökké térképen nézni, hogy merre jár, de olykor jó lehet a tudat, hogy bármikor elérhetjük egymást. Felelősség is ez, hiszen "bízom benned ha szólsz" alapon érezheti azt, hogy noha van kontrol és felügyelet, de bizalom (arra gondolok, hogy szól amikor suli után mondjuk még csinálna ezt-azt).
    Gondolkoztam egy hasonló órán, de végül valószínűleg a telefon lesz. Meg kell tanulnia az ezzel kapcsolatos szabályokat is...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz pászka #31 üzenetére

    Még nem ismerjük az iskolai szabályokat; nyilván annak figyelembe vételével kell majd használja. Ha ki kell kapcsolni, akkor megtanulja, hogy ki kell kapcsolnia, stb. Nem azért kapná, hogy használja a suliban is, hanem azért, hogy ha kell, akkor tudjon mihez nyúlni. Az élet része ma már a mobil, a tablet, a virtualitás, stb. és még kell tanulnia normálisan viszonyulni ehhez az egész mobilos témához, hogy később se váljon a rabjává.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák