Új hozzászólás Aktív témák

  • freeknight

    őstag

    Ha nagyon megy az angol, akkor nézegesd a Hungarocontroll oldalán a légiirányító képzést, ha van felvételi menj el, és nézd meg. Heti 3 nap meló, havi 1 miller nettó fizu, évi 2 hónap szabi. Igen, rohadtul stresszes meló, nem is való mindenkinek, de gimis osztálytársam 3 év alatt megalapozta belőle az életét. Most már a Qatarnak repked, ennek ötszöröséért. Nagyon irigylem, még úgy is, hogy a korona nekik is odavágott rendesen.

    Én magam OKJ-n végzett villanyszerelő vagyok. Egyre számíts, hogy a tanfolyam végén csak egy papírt fogsz a kezedbe kapni, utána jön még pár év küzdelem szakik mellett, borítékban kapott, kiszámíthatatlan fizuval, amivel egy nyamvadt áruhitelt sem fogsz tudni felvenni. Ez könnyen lehet visszalépés a mostani helyzetedhez képest is. Ha lesz némi tapasztalatod, utána elhelyezkedhetsz egy cégnél havi mondjuk 250-350 nettóért, picit talán többért, ha tanulsz közben és elmozdulsz a tűzvédelem, biztonságtechnika irányába.
    Én most egyéni vállalkozó vagyok, imádom. Mindig is gyűlöltem, ha van egy nyomorult főnököm, aki folyton a hátamban liheg és cseszeget, utáltam a rohadt kollégákat is, akik folyton csak eltaposni akarnak, most a magam ura vagyok. Ha van kapcsolati tőkéd, és vannak megbízható generálkivitelezőid, nem is kell folyton a pénzed után futni. De a saját vállalkozás teljesen más világ az alkalmazotti léthez képest, és amennyi előnye van, annyi hátránya is, ez se való mindenkinek. És egy kétkezi szakmával igazából csak vállalkozóként tudsz majd igazán jól keresni, legalábbis ez az én tapasztalatom. Bár van olyan ipari légtechnikás ismerősöm aki köszöni szépen jól elvan a havi 600ezres nettójával egy cégnél, bár elnézve, milyen számlákat hoznak már egy pár órás karbantartásért is, a főnöke még így is masszívan keres rajta.

    Én is amondó vagyok, mint itt többen, első körben inkább egy munkahelyváltást célozz meg. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy ez az első munkahelyed, a munkáltatóknak meg szokásuk, hogy ahelyett, hogy megbecsülnék a régi megbízható munkásaikat, a több felelősséggel járó előléptetéskor fizuemelést már nem igazán szeretnek adni. Könnyen lehet, hogy egy-két hónap múlva találsz olyan helyet, ahol megadják azt, amit szeretnél. Az nagyon-nagyon nincsen rendben, ha egy középvezetői szinten nem engedhetsz meg magadnak egy 10 éves használt autót sem.
    Persze tanulni, több lábon állni sosem bűn, tesóm vágó egy magyar kereskedelmi televíziónál, de ő is elvégzett egy borász képzést, sose lehet tudni, mi lesz alapon, és mert mindig is szerette volna csinálni.

Új hozzászólás Aktív témák