Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz kolopele #7 üzenetére

    No offense de ha "elkanászodnak" a dolgozók akkor ott a vezető csinál valamit rosszul. Teljesen normális ha "megengedsz ezt-azt", csak megfelelően kell ezt kezelni / kommunikálni a dolgozóval is. És akkor kialakul egy win-win szitu, ahol te is adtál valamit az alkalmazottnak, amivel "segítetted" az életét és tőle is joggal várhatsz adott esetben rugalmasságot ha meg a munka megköveteli. Minden csak azon múlik, hogy vezetőként tudod e ezt kézben tartani és kezelni vagy sem. Ha nem, akkor az nem feltétlenül az alkalmazott hibája. :)

    Saját tapasztalatom egyébként az, hogy a munkám során általam ismert 30-40 ügyvezető közül 2 olyan van akire azt mondom, hogy alkalmas a feladatára (a többi vagy emberileg alkalmatlan, vagy a felkészültség / hozzáállás hiánya miatt).

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz kolopele #26 üzenetére

    Csak arra reagáltam amit leírtál. És nem téged minősítettelek, hanem azt írtam, hogy ha nálad ez nem működik akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy a hiba benned (is) lehet. De ha ennyire magadra veszed ezt a kabátot, akkor lehet, hogy tényleg passzol is rád. :)

    És egy kéretlen jótanács: Ha nem akarod, hogy félreértsenek akkor fogalmazz szabatosabban. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • Gargouille

    őstag

    válasz kolopele #30 üzenetére

    Nem akarom nálad jobban tudni mi a helyzet ott (mielőtt még azt hinnéd), de abból amit leírtál az jön le, hogy nem igazán motiváltak a kollégák, nem tudom hogyan kell ezt jól megfogalmazni, de nem érzik magukénak a feladatot. Ezen önmagában a pénz nem segít.

    Ez - szerintem - első sorban kommunikációs feladat, hogy olyan légkör alakuljon ki a munkahelyen ahová szívesen jönnek be dolgozni, ahol nem azt érzik, hogy "kiosztották a feladatot én meg csináljam meg", hanem azt, hogy együtt csinálunk valamit ami mindannyiunknak jó lesz végül. Ahol én dolgozom (30 ember van) például ilyen a légkör, a kollégák maguktól lelkiismeretesek, nem azért mert elvárják tőlük vagy mert jó fizut kapnak. Igaz, a vezetés nagyon sok energiát fordított (és folyamatosan teszi is), hogy ez kialakuljon és fennmaradjon.

    Abban kétségtelenül igazad van, hogy ahol érezhetően alulfizetik az embereket, ott valóban nehéz őket motiválni (ha nem lehetetlen), de ez már megint egy másik kérdéskör.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák