Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Angie™ #184 üzenetére

    Köszönöm szépen!

    Két dolog, ami számomra fontos:
    - AOD: a Samsungon az Allways On Display nagyon jól működött, hiányzik az, hogy folyamatosan lássam, ha történt valami (email jött, nem fogadott hívásom volt, merül a telefon vagy feltöltődött, stb.) Az nem hiányzik, hogy folyamatosan működjön az AON, hanem az, hogy történés után folyamatosan mutassa azt, mi történt. Erre működő megoldás az AODNotify. Samsungon is ezt használtam, a Motorolára is megvettem (kb. 740 Ft volt). Kiválóan működik itt is. Én ugye nem szeretem, ha csipog, pittyeg a telefon e-mail, Telegram üzenet érkezésekor, én az AOD-ot szeretem. Csak egy példa a működésére:

    A másik a vágólap gyengesége. Ugye ez nem a Motorola sara, mert a Google szigorítást vezetett be a vágólap kapcsán az Android 10 óta. A Samsung ezt igazából megoldotta, az oldalsó panelen (edge sáv) elő lehetett hívni a vágólapot és ott figyelt az utolsó 40 másolt szöveg (vagy akár kép is). Motorolán nagyjából ez is megoldható, mert az oldalsó értesítési sávra (edge panel, nem tudom már mi itt a neve) kiraktam a Clipboard Pro appot. Innen elő tudom hívni a vágólapot. Ráadásul itt az automatikus törlés is elérhető, így a biztonság oltárán is tudok áldozni, nem kell az automatikus törlést a Macrodroiddal intézni.

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Angie™ #184 üzenetére

    Azért az android 14-re való átállás nem volt olyan sima, jó pár appnak gondot okozott. Nem rendszer szinten volt gond, hanem a telepített appoknak nem tetszett. Macrodroid, Cyberghost, stb. Jópárat újra kellett rakni. Előnye is volt a frissítésnek, a google féle ébresztőóra megjavult. Igazából minden működik rajta, nem lett lassabb a készülék sem. Én így most gyakorlatilag az összes frissítésen átmentem pár nap alatt. Android főverzió váltáskor szokták javasolni a clear cache -et recovery mode-ben. Itt egy videó róla. Nyilván nem wipe data, csak wipe cache kellene. Te csináltál?

    Én egyelőre még nem, mondjuk semmi hiányát nem érzem, gyors a készülék. Nem mintha ártana vagy sokáig tartana megcsinálni.

Új hozzászólás Aktív témák