Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    Most az a divat, hogy alig változtatnak a gyártók? Nem rossz, csak érdekes.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz #19617792 #146 üzenetére

    Szerintem igaza van. Ha nem tetszik vegyél mást a konkurenciából. Sajnos más rendszerrel strapatelefon még nincs, de le merem fogadni, hogy előbb-utóbb lesz.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz chab7 #200 üzenetére

    Teljesen egyetértek. Ez sajnos egy tendencia, mindenhol megfigyelhető. Mostanában akármit is vegyen a kedves fogyasztó, az az elvárás, hogy "out of the box" működjön (egyébként ez marhaság, mert a droidot is lehet úgy használni, a főzicskézés meg stb az csak opció; ha a gyártó meg elcseszett valamit a saját szoftverében, az nem a droid hibája). Ez meg ugye egyenlő azzal, hogy úgy használod a terméket, ahogy a gyártó jónak látja, nem ahogy te. Én se értem, hogy miért baj az, ha valaki szereti testre szabni a rendszert, többet kihozni belőle stb. Arról nem is beszélve, hogy szerintem elég érdekes, hogy valaki azt se tudja, hogy hogy működik a telefonja (autója, akármije). Értem én, hogy kényelmes, de nem az lenne az alap, hogy a minimális alapismereteknek utánanéz valaki? Na mindegy, ezzel egyre kevesebben vannak így manapság.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz opeter87 #202 üzenetére

    Én se a moddolást értettem ez alatt, hanem az alapvető működési elvet. Ne legyen már ennyire kényelmes az ember. Nem igaz, hogy nincs egy délutánja valakinek utánanézni. Nyilván romolgatni az expert user fog, de annyira ne legyünk már konzumidióták, hogy azt se tudjuk, hogy mi az az Android. (Pedig a userek 90%-a ilyen.) Egyszerűen a guta megüt, amikor azt látom, hogy a tündibündi plázacica a körmeivel kapirgálja a droidos cucca kijelzőjét, közben meg annyira nem képes, hogy letöltsön egy programot a Marketről, mert fél akármire is rányomni.
    Én úgy gondolom, hogy az ilyen alap dolgok ismerete elvárható mindenkitől, ha meg nem akkor ne - ebben az esetben - a telefont szidja, mert az még okosabb is nála. Ha tetszik ha nem, egy ilyen jellegű használati tárgy funkcióinak kiaknázását meg kell tanulni, de a többség nem képes rá. Pedig annyi lenne a dolga, hogy elolvassa a használati útmutatót. Vagy ha olvasni lusta, akkor kérjen meg valakit, hogy magyarázza el. Minden megtanulható, csak akarni kell.
    Egy példa: anyám 52 éves. Megörökölte az Optimusom, jövő héten őszi szünet lesz nálunk az egyetemen. Megyek haza és megtanítom kezelni a cuccot (ő kérte, mert érdekli). Biztos lehetsz benne, hogy annyit tudni fog, amennyi neki kell.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz opeter87 #206 üzenetére

    "Market és program letöltés egy másik kérdés, mert lehet nem is tudja, hogy lehet rá programot letölteni, ezért nem tölt le."

    Azért ez elég súlyos, az ilyennek minek egyáltalán okostelefon? :D

    "Látod te is te tanítod meg édesanyádnak a telefont."

    Persze, mert szegény látta, hogy van Gtalk, meg Gmail meg kutyafüle és megtetszett neki. Viszont ő nem úgy vett egy telefont, hogy azt se tudja hogy kell bekapcsolni (nem tudja egyébként), hanem kérte, hogy tanítsam meg. Ezt igazán megteheti mindenki.

    Azért az 1000 oldalas audis cucc az odab*sz. :Y Ez mondjuk a gyártó hülyesége, régen elég volt egy trabihoz ~30 oldal. Nem hiszem el, hogy akkor ez ne fért volna el mondjuk ~100 oldalon, és akkor talán még el is olvassa a vevő.

    "én mondom neki, hogy semmilyen okostelefon ne vegyél, mert NINCS rá szükséged, ő meg, de hát mindenhol ez megy, meg reklám, meg stb."

    Most le is írtad a lényeget. Az emberek nagy részének rohadtul nem kell okostelefon (egyébként utálom ezt a kifejezést, annyira marketingszagú). Egy jó feature phone kiegyensúlyozott szolgáltatásokkal simán elég lenne a mai smartphone közönség 90%-nak (és most ne a fórumozókból induljunk ki). Persze baromi jó, hogy third party appokat telepítgetsz (én már el se tudnám képzelni a telefonomat anélkül), de a legtöbb ismerősöm rohadtul nem telepítget semmit (platformtól függetlenül). Aki le is töltöget, az is általában játékokat meg "fingós appokat". De végül is mit használ egy tipikus user? Kis net, social bullshit, email, pár játék (ha épp nagyon unatkozik), zene, fotó/videó, esetleg navi. Ezt mind tudná egy feature phone, és akkor a gyártó olyan rendszert tesz fel, amilyet akar, úgy optimalizálja ahogy akarja (a lehetőség megvan rá), és akkor frissít, amikor akar. Sokáig ez is volt az alapkoncepció, csak robbant a piac. Persze ez nem baj, mert így már nagyon olcsón hozzá lehet jutni olyan tudású készülékekhez, amikért pár éve súlyos százezreket kellett fizetni. Viszont az az érzésem, hogy a legtöbb user leragadt az 5 évvel ezelőtti "van-e rajta blútúsz?" szinten. Itthon legalábbis így veszem észre. Szerintem még egy-két évnek el kell telnie, mire olyan természetes lesz, hogy van okostelefonod, mint az, hogy van számítógéped, és akkor valószínűleg többen is fogják tudni, hogy mi fán terem az egész. Na mindegy, befejezem a regényt mára... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák